PDA

View Full Version: Zgjidhet -Start-vbet-jo-përktheu-zone-Sabine-f-fund-vbet-jo-perkthyer-zone - u.htmlStarBuG
10-03-10, 09:30
Hi

Në google webmaster qendrore time kam rreth 5000 gabime Zvarritje për urls anëtar si kjo:Unë mendoj se ka një bug;)

StarBuG

vBET
10-03-10, 17:42
Po - ajo definitivisht duket si. Mund të përcaktojë në cilën faqe është krijuar lidhje të tilla? Në vende të cilat ne lidhjet janë kontrolluar mirë. Pra, ka disa pikëpamje të cilat ne miss. Do të ishte shumë, shumë e dobishme në qoftë se ju mund të na jepni URL për faqe ku lidhje të tillë të thyer anëtare ekzistojnë.

Ne do të punojmë në këtë, por gjithsesi ne i inkurajojmë përdoruesve tonë për të bllokuar faqet e përkthyer anëtar nga faqet robots.txt të tilla nuk kanë asnjë përmbajtje të dobishme në të gjitha dhe bllokimin e ai do t'ju japë performancë më të mirë. Me fjalë të tjera se çfarë për ju duhet të keni faqet e indeksuara anëtar? Dhe çfarë për burime të lirshme server për të përkthyer atë për robotë zvarritje ato faqe? Pra ju lutem shikoni këtu për shembull e përmbajtjes robot.txt bllokimin e shumë fotografi të cilat ju vërtetë nuk duhet të ketë indeksuara (si: faqet anëtar, kalendar, kërko):
# post1178 http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

StarBuG
11-03-10, 01:35
Si duhet të lokate lidhje të tilla?
Unë të përpiqen të mbajnë të hapur sytë e mi, por unë nuk mund të premtoj asgjë

vBET
12-03-10, 02:58
Gjetjen është çështja këtu:) Ndoshta disa nga përdoruesit do të vini re atë për ju, ose ju do të gjeni. Ne jemi duke kërkuar edhe natyrisht, por vB është i madh.

BTW - ju mund të hequr qafe këtë çështje duke paaftësi opsionin 'Mos përkthehet përdoruesve' - ky është shkaku.

StarBuG
01-04-10, 12:47
Por përkthimin e përdoruesve nuk ka kuptim;)

vBET
01-04-10, 12:50
Nuk ka posaçërisht;) Kjo është arsyeja pse kemi shtuar këtë opsion. Siç e shohim kjo shkakton disa çështje dhe ne nuk mund të përcaktojë se si saktësisht. Shpresoj se do të gjeni aty ku një gjë e tillë është krijuar:)

vBET
08-05-10, 10:34
vBET 3.3.2 nuk ka ndryshuar përkthyer zonë - e bën këtë çështje ende ndodh në versionin e ri? Kishte për të kërkuar që ne ende nuk janë në gjendje për të riprodhuar (ne nuk e dimë në cilat faqe ato lidhjet e thyera ishin prodhuar).

vBET
09-05-10, 00:27
Për ata që nuk e di zonën e re nuk është përkthyer e shkurtër ans duket si kjo: and

Pra, nëse ju gjeni diçka të ngjashme në gabime Webmaster Tools, atëherë ju lutem vini re që ajo të na. Ne nuk jemi të sigurt që e bën këtë çështje ekziston ende, sepse ne nuk ishin në gjendje për të riprodhuar atë.

vBET
20-05-10, 21:54
Asnjë informacion rreth çështjes aktuale - mbylljes. Do të rihapet në rast nevoje.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1