PDA

View Full Version: Duke kërkuar për ndihmë me blogun VB të instaluar në një dosje me vBulletin (paguar)ctrenks
26-05-13, 00:30
Unë jam në një situatë tani unë nuk mund të zgjidhë, dhe unë do të paguajnë për një ndihmë të drejtat e rezervuara duket për të mbështetur më shumë e asgjë: (


Install im i tanishëm është si:

site.com / (faqe CMPS)
site.com / forum / (instaluar rrugën e Fjalës së lirë!)


Kjo është e gjitha duke punuar si duhet, por tani kam shtuar blog, dhe unë nuk dua atë nën rrugën forumi kështu që unë shtuar dosjen për blogun furnizuar me VB4.2x si:

site.com / blog /

Kjo është e gjitha duke punuar si duhet (unë nuk mendoj se përkthimet të punojnë ende), por unë duhet të ketë SEO miqësore (AlbaForum) urls përdorur dhe unë nuk mund të marrë këtë për të punuar.

Unë jam duke menduar për një zgjidhje të disa të tilla si heqjen e të drejtat e rezervuara, por unë kam 100.000 faqet + indeksuar tani dhe nuk mund të ndryshojë strukturën.

Nëse ju mendoni se ju mund të ndihmojë unë do të jenë të gatshëm të paguajnë për disa ndihmë.

Thanks,
Chris

Marcin Kalak
27-05-13, 20:56
Ju keni çështje me të drejtat e rezervuara integrimit me një blog, ose një blog përkthimit? Cili version i Forumit keni? A keni blog është një plugin i jashtëm apo vB blog? Integrimi Shërbimi mund të ju ndihmojë, por ne nuk mund të garantojë integrimin e saktë të çdo plugin.

ctrenks
28-05-13, 22:26
Unë jam në të vërtetë duke pasur çështje duke marrë blog për të përdorur urls SEO miqësore, siç është instaluar jashtë directory forum. Dhe pastaj natyrisht unë do të duhet të bëjë disa më të reja nga vBET për të përkthyer ato. I kishte paguar për integrimin, kur kam parë blerë produktin, por unë do të marrë kjo është e veçantë. Unë mendoj se në këtë pikë unë do të duan për të hequr të drejtat e rezervuara dhe të përdorni vetëm forume URLs miqësore, por nuk i sigurt nëse unë jam në gjendje për ta mbajtur atë të gjithë të njëjtën gjë.

Marcin Kalak
29-05-13, 11:07
Ju mund të kryejnë në mënyrë të pavarur integrimin, kjo është përshkruar në
Ju mund të bleni Shërbimin Integrim (http://www.vbenterprisetranslator.com/purchase.php?do=integration) dhe ne do të bëjmë integrimin për ju.

ctrenks
29-05-13, 14:06
Nëse ju mendoni se kjo mund të bëhet i sëmurë blerë atë ASAP! edhe pse kam bërë në të kaluarën një tjetër $ e 30 një vjedhin për të zgjidhur këtë

Marcin Kalak
31-05-13, 11:51
Nëse blog është pjesë e VB që mund të bëjmë integrim këtë blog me vBET pasi ju regjistroheni Shërbimin Integrim (http://www.vbenterprisetranslator.com/purchase.php?do=integration). Nëse blog është një plugin vB ne nuk mund të garantojë se integrimi është i suksesshëm. Në qoftë se kjo është një blog i jashtëm nuk mund të integrohet me vBET.
Ju mund të mënyrë të pavarur kryejnë integrimin, ne me kënaqësi do të ju japin këshilla në forum.

ctrenks
31-05-13, 13:41
E saj është VB aktuale, por të instaluar në aa dosje jashtë i / forum / dosje ..

këtu është një lidhje

Allfreechips Forum Bonus Casino - Antarët Blogs - Blogs (http://www.allfreechips.com/casino-news/blog.php?do=bloglist)

obvouslyy Unë kam nevojë që ajo të jetë URLS SEO miqësore (AlbaForum) dhe pastaj përkthehen.

Marcin Kalak
01-06-13, 11:40
Ne do të ju ndihmojë të integrohen vBET me vB blog, por ju duhet të integrohen me vBulletin vB blog.

ctrenks
01-06-13, 13:59
kjo ishte çështja im kryesor lol .. si i tha unë do të paguani askënd me aftësinë për të gjej pjesën të drejtat e rezervuara.

Thanks,
Chris

Marcin Kalak
03-06-13, 18:09
Integrimi me vB vBulletin nuk është e lidhur me produktin tonë, dhe ne nuk e bëjmë këtë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1