PDA

View Full Version: Bërë tashmë Vetëm përkthehet tema të rejatavenger5
28-12-12, 23:16
Unë do të doja të sugjeroj një funksion të vetëm të shtoni një lidhje të përkthimit për temat e reja se sa periudhës kohore të specifikuar. Nëse temat janë më të vjetër se periudha e caktuar, por janë përkthyer në një gjuhë të caktuar, të sigurojë lidhjen e përkthimit.

Ashtu siç është, Google dhe bots tjera vizitoni çdo faqe e faqes, të panevojshme përkthimin gjithçka shkon prapa 10 vjet (në rastin tim). Kjo është provuar të jetë shumë i kushtueshëm.

Fabiano
29-12-12, 13:56
Sugjerimi shkëlqyer ******

vBET
29-12-12, 15:14
Në këtë moment ju mund të bëni diçka si kjo. Jo nga data, por nga vendi. Ajo që ju keni të gjitha temat shumë i vjetër në një vend të veçantë, atëherë ju mund të shtoni në konfigurimin vBET vendin për të shpërfillur - atëherë ajo nuk do të përkthehet.

Nuk duhet të ketë asnjë problem me filtër shtuar moshës dhe nuk përkthehet shumë temat e vjetra. Ne nuk do të kontrollojë ata që janë përkthyer tashmë apo jo - kjo do të jetë shumë e shtrenjtë për punën (ne mund të mendojmë pas rreth duke shtuar se më vonë si një tjetër opsion).

Kërkesa pranohet :)

tavenger5
29-12-12, 15:43
Unë mendoj se janë forume që kam që përmbajnë temat e vjetra arkivore vetëm. Problemi i vetëm është që unë nuk dua të fikur plotësisht përkthime në qoftë se ata tashmë e kanë bërë përkthime (atëherë unë do të jetë vetëm humbur paratë). Kjo nuk do të jetë një problem në qoftë se unë u bërë një instalim të ri të vBET.

Faleminderit për shqyrtim tuaj.

vBET
30-12-12, 21:03
Ne do të mendojnë për këtë. Ende - ju lutem konsideroni se për përdoruesit e juaj do të jetë më mirë në qoftë se ajo do të jetë krejtësisht të paaftë apo të përkthyer plotësisht, përndryshe ajo do të jetë konfuz - pse ata janë dhe ata që nuk ...

tavenger5
31-12-12, 21:41
Në rastin tim shumica e përdoruesve nuk janë duke shkuar prapa e kaluara 5 vjet dhe lexim temat - Motorët e kërkimit janë vetëm

vBET
04-01-13, 14:55
Ende kjo motorët e kërkimit do t'ju sjellë të trafikut të re nga kërkimet përdoruesit e vërtetë. Gjithsesi - si unë tashmë e ka shkruar ne do të punojmë në të :)

Marcin Kalak
14-01-13, 22:03
Mos përktheni thread pas një kohe të caktuar mbas datës së krijimit të një fije apo datës së postimi fundit në fije?

tavenger5
15-01-13, 21:06
Data e postimi i fundit ndoshta do të punojnë më mirë. Në qoftë se një post është ende relevante dhe duke u përgjigjur, atëherë ajo ndoshta duhet të jenë të përkthyera.

Marcin Kalak
18-01-13, 13:34
Faleminderit për sugjerimin tuaj. Ne do të punojmë në këtë funksion.

tavenger5
17-02-13, 15:44
Gjithashtu, lejon të thonë se unë kam numrin e temat sëpatë përkthyera, por unë nuk dua të përktheni asgjë në të gjitha më. Nuk ka asnjë mënyrë për të fikur përkthime pa hequr të gjitha lidhjet atyre faqeve.

Në këtë rast unë do të doja që të mbajë lidhjet flamurin ku përkthime ekzistojnë, por fikur lidhjet flamurin kështu që asgjë të re është përkthyer.

Ky është një rast ku një kaloni brendshëm për të thënë "nëse ky thread është përkthyer plotësisht në këtë gjuhë, shfaqin lidhjen flamur '

Marcin Kalak
18-02-13, 22:35
Ju lutem krijoni një temë të re me kërkesën e funksion.
Ju lutem mbani një çështje për një fije.
Funksioni i ri "Vetëm temat e përkthyer të reja" është bërë tashmë dhe të përfshihen në stendat - vBET 3.x dhe 4.x vBET versionet.

tavenger5
02-03-13, 15:47
Kam instaluar versionin e fundit, dhe për fat të keq kjo nuk funksionon siç kam menduar se do.

Çështja është, se nëse përdoret, temat e vjetra pastaj ditët e specifikuara që janë të përkthyera nuk janë më të lidhur me to. Për më tepër, lidhja është ende atje, por merr ridrejtuar në origjinal. Unë e kuptoj se ka një sfidë në përcaktimin nëse një temë është përkthyer apo jo, por unë mendoj se është e nevojshme që të mos humbim para në përkthimet e mëparshme që janë kryer.

tavenger5
02-03-13, 20:43
Gjithashtu, nëse një fije që ishte përkthyer më parë bie poshtë "Mos përkthehet temat e vjetra" pragun e atëherë nuk do të jetë një shumë e reindexing në vazhdim e sipër. Nëse ndonjë gjë kjo nuk duhet të jetë një numër i ditëve, por një datë fikse në mënyrë përkthimet nuk do vazhdimisht bëhen të vjetëruara.

Marcin Kalak
04-03-13, 11:32
Nëse tema është ridrejtuar pastaj ju nuk do ta humbasin para në përkthim, sepse ajo nuk është dërguar për përkthim.
Thread përkthim nga një datë të caktuar do të jetë në

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1