PDA

View Full Version: Zgjidhet Abonimet Paidmoman
19-01-10, 21:53
Një tjetër bug (që ishte i pranishëm në 3,2 si edhe): ju të merrni një 404 pas duke u përpjekur për të bërë një abonim PayPal paguar nga një faqe të përkthyer; URL forum është shtuar në para url PayPal API.

Pasi ta klikoni butonin pagesë, ju jeni marrë për: yoursite.com / forum / http: / / www.paypal.com ...

Dhe kjo nuk është një URL të vlefshme, natyrisht.

vBET
22-01-10, 00:25
Hi ju lutem këtë fix shpejtë dhe tregoni bën atë të ndihmojë. Ajo ndihmoi në forumin tonë, por unë shoh në përshkrimin tuaj që ju nuk jeni Përcjellin të Paypal nga https kështu që unë nuk e di e keni shkruar gabim në përshkrimin tuaj ose ajo është një bug të tjera. Pra, nëse ajo është me https atëherë kjo fix patjetër do t'ju ndihmojë (do të përfshihen në 3.3.1):
1. hapur / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_url_tracking.php
2. Gjej të:


if (0 === strpos($address, 'http:')) {

3. dhe ta zëvendësojë atë nga:


if (0 === strpos($address, 'http')) {

moman
22-01-10, 00:51
Se ka mashtrim! Thanks: D

vBET
22-01-10, 01:01
Great:) Ne do të përfshijë atë në vBET 3.3.1

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1