PDA

View Full Version: Përkthime manualMarcin Kalak
30-08-12, 10:50
Ky artikull përshkruan Translations Manual
Ky artikull përshkruan përdorimin e përkthimeve dhe konfigurimin manual. Për përshkrimin e përkthimit automatik ju lutem shikoni këtu: Si e bën atë punon - manual për mbështetjen e gjuhës shumë

Funksionalitetin Manual Translation ju lejon për të përmirësuar cilësinë e përkthimit, të zvogëlojë koston e saj apo edhe eliminuar kostot e përkthimit plotësisht. Funksionalitetin Manual Translation lejon përdoruesit tuaj forum për të ndryshuar përkthim automatik ose përkthyer fjali e cila jo ku përkthyer ende.


Mundësitë e zgjedhjes për përdoruesit:

Përdoruesit nga Pytësori lejuara do të shihni buton (nën flamujt), e cila lejon të kthehet on / off Translation Manual:
http://www.vbenterprisetranslator.com/images/ManualTranslations/1.jpg
Për të redaktuar tekstin, lëvizin kursorin e miut mbi tekstin dhe kliko "Edit" button:
http://www.vbenterprisetranslator.com/images/ManualTranslations/2.jpg
Pas përkthimin mesazh konfirmojnë vetëm atë:
http://www.vbenterprisetranslator.com/images/ManualTranslations/3.jpg
Nga tani e tutje versionin tuaj korrigjuar do të shfaqet në vend të përkthimit automatik.Mundësitë e zgjedhjes për administratorët:
Për të dhënë leje për të përdorur Translation Manual konfiguroni CP Admin -> vBET Manual Përkthime -> Options. By default, përkthimet manual janë në dispozicion për Super Moderatorët, administratorët, moderatorët. Jetë i sigurt për të vendosur të përshtatshme cache bazës së të dhënave - të gjitha hapat janë përshkruar në CP Admin -> vBET - Manuali Translations> Options. Për të shtuar një grup, shkruani id anëtarësimin dhe klikoni mbi butonin Save:
http://www.vbenterprisetranslator.com/images/ManualTranslations/4.jpg


Historia e përkthimit manual është ruajtur në CP Admin -> vBET Përkthim Manual -> Historia:
http://www.vbenterprisetranslator.com/images/ManualTranslations/5.jpg
Kur ju klikoni mbi historinë e përkthimit, ju mund të hiqni historinë, rikthehet histori apo ndalim dhe të ktheje historinë përdorues:
http://www.vbenterprisetranslator.com/images/ManualTranslations/6.jpg
Ju lutem vini re se historia Manual Translation mund të pastrohen automatikisht - ju vetëm duhet të konfigurosh kohë e saj për të jetuar duke përdorur
Admin CP -> vBET - Manuali Përkthime> Options -> Historia Koha për të jetuar (TTL).
By default automatike pastrimi i historisë Translation Manual është çaktivizuar.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1