PDA

View Full Version: Zgjidhet Përdoruesit do të ridrejtuar në përkthimi spanjishtKolbi
14-01-10, 13:06
Përshëndetje, kam këtë problem e mëposhtme dhe, edhe pse unë kam një përdorues nga Spanja, që flet gjermanisht. Për shkak se ai dëshiron që të duken në forumin në gjuhën gjermane, nuk Spanish (unë kam zgjedhur të përcjellim për vBET userLanguage përforcuar) në kontrollin e ka gjuhën e tij të parazgjedhur në gjermanisht. Por ai është ende në spanjisht dhe të mos dërgohen në përkthimin gjerman?

vBET
14-01-10, 13:53
Kur redirection detyruar është atëherë ajo është bërë para se shfrytëzuesi është i kontrolluar - kjo është për shkak se ajo punon për kërkesën e parë - para se shfrytëzuesi është i loguar Ne nuk jemi në gjendje të shohin gjuhën e parazgjedhur përdorues në qoftë se përdoruesi nuk është identifikuar ende, sepse ai është duke vepruar si një mysafir pastaj.

Redirection detyruar punon sipas shfletuesit settings përdorues. Kështu që ju mund të fikur redirection të detyruar ose kërkoni këtë përdorues të ndryshojë parametrat e gjuhës browser. Gjithashtu redirection bëhet vetëm në fillim - pasi përdoruesit të parë kërkesës mund të shkoni kudo që ai dëshiron.

Kjo nuk është një bug - ajo vetëm punon në këtë mënyrë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1