PDA

View Full Version: Zgjidhet vbet error phpMichael
24-12-09, 22:53
Kur unë klikoni thread ardhshme si një mysafir ta gjej këtë gabim kur shikimin e forumeve në spanjisht:

Warning: mysql_ping () pret parametri 1 të jetë, të burimeve null dhënë in / home / xxx / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions.php on line 636

Fatal error: Call për një të afërt funksioni anëtar () mbi një jo-objekt in / home / xxx / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions.php on line 637

Lidhja ishte kjo një:


Michael
24-12-09, 22:55
Ajo që po ndodh në të gjitha fije e ardhshme këto lidhje në faqet: Në një shkallë nga 1-10 si depresion ju jeni tani? (http://www.teenforumz.com/es/depression-suicide-advice/7590-en-una-escala-de-1-10-lo-deprimido-est%C3%A1s-ahora.html) Same me lidhje e mëparshme shumë.

Michael
24-12-09, 22:56
Ajo gjithashtu ndodh këtu edhe klikoni lidhjet në fund Previous thread dhe Thread Tjetra, ju merrni një faqe bosh.

vBET
25-12-09, 18:47
Ju lutemi përdorni këtë doze - ne jemi të vetëdijshëm për këtë çështje në disa forume dhe duke punuar në zgjidhjen zyrtare.

Doze. Në file / përfshin / vbenterprisetranslator_functions.php, gjeni linjë:


function vbet_reestablishConnection() {


Dhe vënë pas kësaj:


return;


Ajo duket si vB nganjëherë nuk kanë lidhje initialized DB. Ne do të gjejnë zgjidhje zyrtare për këtë çështje në lirimin e ardhshëm.

Michael
25-12-09, 19:11
Faleminderit për fix shumë të shpejtë! Ajo duket si ajo është duke punuar tani!

yahoooh
27-12-09, 11:03
i testuar tani në këtë temë lidhje tjetër
ai do t'i japë faqen e bardhë

Michael
27-12-09, 13:28
Po ta gjej se shumë përsëri!

vBET
09-01-10, 23:40
Zgjidhet - do të përfshihen në vBET 3.3.0

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.10.1