PDA

View Full Version: Microsoft kufijtë API?moman
13-09-11, 07:20
Cilat janë kufizimet aktuale në API Microsoft, në krahasim me përkthimin Google API? Në web faqen time duket se kur përdorin e Microsoft-it, ajo godet një kufi me shumë shpejtësi, duke e bërë atë më shumë ose më pak të padobishme.

vBET
14-09-11, 14:38
License (http://www.microsofttranslator.com/dev/tou/) e Microsoft Translation API thotë:

Microsoft mund të zgjedhin për të kufizuar numrin e kërkesave për një periudhë të caktuar kohe (throttling) për të siguruar përgjegjshmërinë e shërbimit (Shih seksionin 4 më poshtë).
Dhe nenit 4 nuk jep numra ... Ndoshta në ndonjë vend tjetër ajo është e përcaktuar.
Gjithashtu këtu ju keni informacion që ju mund të kërkoni për kufijtë e lartë: Cilat janë kufizimet e përkthyesit Language API? :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.9.99