PDA

View Full Version: probleme me plugin Sidebar Threads FUNDITjorgejgm
17-12-09, 17:56
Hi, Ka një problem me plugin Sidebar Threads më të ri - vBulletin.org Forum (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=204659&highlight=Sidebar+Lastest+Threads). I përkthyer titulli pas dhe është tags. A mund të rregullohet disi? Falemnderit.

vBET
19-12-09, 23:55
Kjo është normale për mods të cilat nuk janë të integruar dhe nuk eshte bug jonë - kjo është për shkak mod cilat ju jeni duke përdorur ende nuk është i integruar. Të gjithë atë që është e nevojshme është për të parë titujt e përkthyer është që të përdorin vbet_parseTitle function (THE_TITLE) nga / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php.

Kështu për shembull, nëse titulli është mbajtur nga e ndryshueshme me emrin $ titullin atëherë ju mund të shtoni këtë pjesë të kodit:


if (strpos($title, '[/langtitle]')) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$title = vbet_parseTitle($title);
}


Ju lutemi të kontaktoni autorin mod dhe kërkoni ku është vendi për këtë kod. Ne mund të ju ndihmojë me integrimin, por kjo do të jetë pas lirimit vBET 4,0. Deri në këtë kohë ne kemi me të vërtetë shumë detyra të tjera. Ju lutem na tregoni e keni trajtuar këtë:)

Michael
09-01-10, 22:36
Kam shtuar vetëm se në një nga plugins tonë, ajo hasn't messed up sistemin priza dhe unë do t'ju PM kodin plotë për të parë nëse ajo është vbet saktë:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1