PDA

View Full Version: Zgjidhet Canonical URL dhe VbETyahoooh
16-12-09, 05:52
i vini re se kur ne përdorim Muslimanët me opsion connical në
faqja e përkthyer do të bëjë ai vetë si url connical nëse origjina dhe kjo do të ndikojë në appearnce ne rezultatin e google kërko

ju mund të zogth në faqen tuaj duke përdorur firefox

Unë shpresoj se kjo do të jetë fikse në versionin e ri

yahoooh
16-12-09, 06:05
i disable opsion connical në Muslimanët deri sa ajo do të jetë fikse në vbet

vBET
20-12-09, 00:09
Unë nuk e kuptojnë saktësisht përshkrimin e sjelljes, por unë e kuptoj se kjo është diçka me konfigurimin Muslimanët për URL kanonike. Ne do të kontrollojë atë dhe nëse është e nevojshme të kërkoni për më shumë detaje. Gjithashtu ju lutem vini re se ne nuk premtimin për të mbështetur të gjitha konfigurimin e mundshme të Muslimanët. Nëse disa janë kundër URL përkthyer, atëherë ne nuk do të jetë në gjendje për të mbështetur atë.

krisp
20-12-09, 19:37
Unë mund të shoh http://www.vbenterprisetranslator.com është duke përdorur kanonik në burim. Ju mund të shihni vbenterprisetranslator.com 's URL kanonike është e njëjtë për të gjitha përkthimet e kësaj faqe edhe në qoftë se URLs janë të ndryshme.

vBET
22-12-09, 00:32
Ju lutemi të përfshijë pjesën burim që ju shkruani:)

krisp
22-12-09, 00:34
Vetëm kërko për:

<Lidhje rel = "kanonike" href =

Shkarko rreth saj 5'th

vBET
22-12-09, 01:35
Në sajë të madhe:) Ne do të merret me këtë:)

vBET
09-01-10, 23:35
Done - do të përfshihen në 3.3.0:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vBET Translator 4.10.1