PDA

View Full Version: I pranuar Përmirësimi ndjekja Url: lidhjet e brendshme gjithmonë në gjuhë të nënkuptuarforosmb
18-08-11, 09:54
Unë do të vlerësoj një opsion për të filtruar të gjitha lidhjet e brendshme të bëra nga përdoruesit në forum, kështu që çdo info Gjuha në të mund të shkurtohet url.
Kjo do të përmirësojë konfigurimit ndjekja url, si shikimin e përzgjedhjes gjuhësore nuk do të ndryshohet, ndërsa lundrimit nëpërmjet lidhjeve të brendshme në forum.

Aktualisht në forum time me gjurmimin e lundrimit url është impredictible, si klikuar ndonjë lidhje të brendshme shkakton gjuha e konfigurimit duke u ndryshuar.
Vozitja pa gjithsesi nuk është funksionale, si ju gjithmonë vijnë në gjuhën e nënkuptuar e Forumit në çdo faqe.

vBET
18-08-11, 12:38
Ju mund të filter lidhje të cilat ju doni që të mos të përkthehet në të gjitha. Por kjo nuk ka kuptim për tërë forumin. Unë nuk e kuptojnë qartë se çfarë ju thotë. A do të thotë lidhja e përfshirë në mesazhin e shkruar nga përdoruesi? Kështu që nëse të shtoj këtu lidhjen në këtë post nuk do të jetë aktiv për ndjekjen përkthim - të drejtë?
Unë nuk shoh se si të përmirësohet ndjekja URL. Tani për tani të gjitha lidhjet forum janë gjurmuar. Nëse dikush është në përkthim polak ai do të donte për të shkuar në faqen polonisht pas klikuar linkun e përfshirë në funksion dhe se është se si funksionon tani. Pse fillojë në përkthimin polake dhe do versioni në gjuhën angleze pas klikuar linkun do të jetë ndonjë përmirësim këtu? Ajo do të forcës përdoruesi të klikoni flamurin polak përsëri dhe përsëri pas çdo ndryshimi page ...

Ju lutem shpjegoni se çfarë doni të thoni me navigacion URL paparashikueshme? Ajo duhet të jetë i parashikueshëm - në qoftë se ju mendoni se keni ndonjë funksionalitet të gabuar, ju lutem të hapur raport të ri bug për këtë çështje. Duke klikuar në linkun duhet të shkoni tek faqja e në të njëjtën gjuhë si ju u shikuar tani. Ju mund ta detyrojë redirections në gjuhën e përdoruesit nga opsionet vBET qoftë se ju doni, por nga vBET parazgjedhje nuk do të bëjë asnjë redirection gjuhë - vetëm do të mbajë gjuhën të shikuara në fakt gjatë page skipping.

Pak: Unë nuk e kuptoj qartë kërkesën dhe qëllimin e saj. Ju lutem përshkruani më shumë.

forosmb
18-08-11, 13:10
Përdorues ime nuk ka gjuhën e zgjedhur në profilin
Default im forum gjuhës është spanish
Forum ime ka ndjekja url aktivizuar

Nëse unë klikoni një lidhje të brendshme të bëra nga disa përdorues gjuhën katalanisht:
# post1035 http://www.sexomercadobcn.com/follar-catala-t166.html?language=ca
(Http://www.sexomercadobcn.com/pruebas-t22469-i12.html # post419302)

Përdorues im ndryshime shikimin në mënyrën katalanisht. Unë do të thotë unë nuk mund të mbajë regjim mia shikimin e Gjuha e albumit spanish.

Unë do të thotë përdorues filtrimin e botuar lidhjet e brendshme të http://www.sexomercadobcn.com/follar-catala-t166.html # post1035 do të shmangur këtë problem.

forosmb
18-08-11, 13:19
Unë nuk arrij të kuptoj vendimet këtë (adminCP):


Përcjellëse në gjuhën e përdoruesit
Nëse ky opsion është vendosur, atëherë përdoruesit do të ridrejtuar në faqen e përkthyer në përputhje me gjuhën e tij browser settings. Redirection do të ndodhë vetëm në fillim të sesionit të ri (klienti duhet të ketë biskota apo do të ridrejtuar çdo herë). Ju mund të zgjidhni për të detyruar ose për të kërkuar redirection përdorues ai nuk dëshiron të jetë ridrejtuar.

User mund të zgjidhni:
1) një flamur në navbar (flamuj, zgjedhja menu ruhet në cookie unë mendoj)
2) një gjuhë në profilin e anëtarit përzgjedhës tij (ruhet në tabelën DB përdorues)

Por ju përshkruani se ju përcjellim në parametrat e gjuhës shfletuesit (është kjo një gabim ¿?).

Vendosjen Browser është i njëjtë me menu navbar?

A janë këtë 3 mënyra e vetme produktin tuaj duket për preferencat gjuhën e përdoruesit?

vBET
21-08-11, 15:32
Unë nuk mund të shihni thread - ajo është e lejuar vetëm për përdoruesit sharrëxhi. Me sa kuptoj unë lidhjen në postin tashmë përfshin kodin e gjuhës. Lutemi kini parasysh se ndjekja përkthimi punon vetëm për lidhje të cilat nuk janë tashmë nderkombetarizuar. Pra, nëse lidhja tashmë përfshin kodin gjuhën, pastaj ndjekja e përkthimit nuk do të shtojë një tjetër (nuk ka kuptim).

Në këtë moment nëse ju nuk duan që ajo, atëherë ju duhet të redaktoni shkrimin dhe për të hequr dorë parametër gjuhën / kodin nga URL. Atëherë të gjithë do të ugar lidhjen në gjuhën e vërtetë e tij shikimin.

Me sa kuptoj unë ju do të donit që të ketë kodin e gjuhës larguar automatikisht nga URL përfshira në post të ri. A është e drejtë?

Rreth detyruar përcjellëse. Ju lutem mbani një fije për një çështje. Ne do të humbur ndryshe. Kjo thread është rreth ndjekja URL. Ju lutemi të hapur temë të re për çështjen e të reja.

forosmb
21-08-11, 22:34
Me sa kuptoj unë ju do të donit që të ketë kodin e gjuhës larguar automatikisht nga URL përfshira në post të ri. A është e drejtë?

Po, kjo është ajo.
Të paktën një opsion adminCP për të marrë atë aktiv.

vBET
22-08-11, 12:39
OK - pranuar. Ajo duhet të përfshihen në lirimin e vBET4.x e ardhshme:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.9.2