PDA

View Full Version: të re në forumnetonet
12-08-11, 11:17
Përshëndetje
Kam forum në gjuhën polake - ezoforum.pl

Unë dua të hapur forum të ri në anglisht lagnuage (domain i ri)

A është e mundur për të përkthyer dhe të bazës së të dhënave usung vBet vendosur defualt gjuhën angleze?

vBET
13-08-11, 01:39
E mundur po. Përkrahur nr. Lejohet - nuk ka. Të paktën jo nga Google. Ju lutem vini re se Terms of Service Google lejon që të mbajë (cache) përkthimet rezultatet vetëm deri në 15 ditë. Gjithashtu ju lutem vini re se hapja forum të ri do të kërkojë licencë shtesë vBulletin (edhe vBET - një i licencuar është për një instalim).

Çfarë është gjithashtu e mundur dhe këtë herë lejuar gjithashtu, është përdorimi i BBCode vBET lang. Pra, për ndryshim në forum tuaj aktual (ose kopje) Gjuha e albumit në anglisht ju duhet të:
1. Ndërro gjuhën: vBulletin kështu që frazat e përshtatshme për GUI do të përdoren
2. Made query SQL cili do të përfundojë të gjitha postimet e tuaja ekzistuese në [lang = pl] BBCode. Në këtë mënyrë të gjithë përmbajtjen aktuale do të jenë të përkthyera në gjuhën e parazgjedhur forum dhe kopje e ruajtur të përshtatshme për Terms of Service Google. Ju lutem vini re se ajo është e mirë për të bërë atë më parë në ndonjë rast testimi - ne nuk jemi të sigurt se si do të sillen mënyrë përfundoi të tilla për tekstet cituar.

Mënyra tjetër është të përdorni disa API tjera të përkthimit (vBET mbështet Microsoft Translation API), që lejon për të ruajtur rezultatet e përkthimit për gjithnjë. Ne nuk gjenden në Terms Microsoft Translation API of Service ndonjë kufizim në lidhje me caching rezultate. Megjithatë ju lutem vini re se:
1. vBET nuk e mbështesin ndryshimin e përmbajtjes origjinale dhe duke e zëvendësuar atë me një përkthyer. vBET kanë cache vet dhe kurrë nuk ndryshojnë mesazhin origjinal
2. Përkthim automatik nuk është i përsosur - në mendimin tonë është më mirë për të lënë informacion se ai ishte përkthyer automatikisht. Dhe përdorimin e informacionit lang BBCode tillë është dhënë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1