PDA

View Full Version: Zgjidhet Shumë zvarritje gabime.symbianist
15-12-09, 06:14
Në llogarinë time google webmaster këtë njoftim i humbur e gabimeve zvarritje.
Kjo është lidhje zvarritje shembullin gabim.

hxxp: (.) (.)? / / wwwww shembull com / bg / tags.php tag = i çmendur

kur të klikoni mbi se përcjellim mua për këtë faqe

hxxp: (.) (.) / / wwwww shembull com / tags / vbet_lang = bg & ridrejtuar = / tags.php?

me këtë gabim


Faqja nuk është Përcjellin siç duhet

Firefox-i ka zbuluar se serveri është Përcjellin kërkesën për këtë adresë në një mënyrë që nuk do të përfundojë.

Ju lutem më ndihmoni.

vBET
15-12-09, 23:28
Ju lutem me PM lidhje e saktë. Në këtë moment unë nuk e di edhe jeni duke përdorur Muslimanët apo jo.

symbianist
16-12-09, 06:55
im duke përdorur Muslimanët. mua dhe miqtë e mi janë të ndesheshin me këtë gabim.
nëse ju shkoni në hxxp shembull (.) (.) net / tl / tags.php ajo nuk do të ju përcjellim
hxxp (.) shembull (.) net / tl / tags /

por në vend të kësaj url me gabim
hxxp (.) shembull (.) net / tags /? vbet_lang = tl & ridrejtuar = / tags.php

symbianist
16-12-09, 07:02
bro fakt, kjo është vetëm ndodh në tags.php, por për pjesën tjetër të PHP. se duke punuar mirë.

symbianist
16-12-09, 07:06
ka rishkruar Ant rregull për të vënë në htacces të jetë në gjendje për të punuar atë siç duhet?

Kolbi
19-12-09, 14:00
Rastësisht, unë kam një shumë të dyfishtë të meta titullin, etj, gjithashtu duhet të jetë fikse. Ju jeni gjithashtu duke përdorur Google Webmaster Tools? Pastaj ju lutem shikoni në kohë zvarritje e statusit.

vBET
20-12-09, 00:20
ka rishkruar Ant rregull për të vënë në htacces të jetë në gjendje për të punuar atë siç duhet?

htacces - nr. Por ne fikse këtë dhe do të dalë në 3.3.0. Ju mund të bëhet doze për këtë - vetëm të shtoni këtë linjë në vbenterprisetranslatoor_seo.php në fund të deklaratës së parë në qoftë se:


$_SERVER['QUERY_STRING'] = str_replace('vbet_lang='.$_GET['language'].'&redirected='.$_GET['redirected'], '', $_SERVER['QUERY_STRING']);

vBET
20-12-09, 00:21
Rastësisht, unë kam një shumë të dyfishtë të meta titullin, etj, gjithashtu duhet të jetë fikse. Ju jeni gjithashtu duke përdorur Google Webmaster Tools? Pastaj ju lutem shikoni në kohë zvarritje e statusit.

Ju lutemi të hapur temë të re për këtë dhe gjithashtu të sigurojë URLs shembull

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1