PDA

View Full Version: I pranuar Artikuj CMS nuk përkthiminWulf
08-08-11, 15:38
Forumet dhe blogjet duket të jetë duke punuar mirë, por artikuj CMS nuk janë përkthyer, kur duke shtuar një në një gjuhë të huaj. Shtimi [lang =] [/ lang] tags dorë nuk ka bërë një ndryshim ose.

Wulf
08-08-11, 22:45
Kam vënë re gjithashtu nuk është e mundur për të shtuar komente në artikuj CMS. Një çështje tjetër është një teksti duket të zhduken kur shikojnë në gjuhë të tjera. Shembull:
http://saabworld.net/pl/content/saab-usa-president-i-coo-timothy-colbeck-mówienie-w-motor-press-guild-sierpnia-śniadanie-627/

Taurus
09-08-11, 12:44
Kam vënë re gjithashtu nuk është e mundur për të shtuar komente në artikuj CMS.

Hey Wulf, ju ndoshta kanë Post mod Dragonbyte Teknike Template aktivizuar ende? I kishte të njëjtën çështje me ka komente që ishin mundur. Pas paaftësi që mod ai ka punuar përsëri.

Wulf
09-08-11, 14:07
Demi, faleminderit për sugjerimin, por nuk kam se instaluar.

Unë jam marrë këtë në tastierë gabim Firefox kur duke u përpjekur për të shtuar një koment:

document.getElementById ("vbet_addbbcodes") është null

vBET
09-08-11, 18:11
Unë vetëm kontrolluar një nga artikujt tuaj CMS, shkoi në faqen e përkthyer dhe është përkthyer mirë.

Ju lutem vini re se [lang] nuk është mbështetur për artikuj CMS, sepse nuk ka kuptim - artikuj CMS nuk është diçka që çdo njëri mund të shkruani (si mesazhet, blogs) - ato artikuj janë shkruar nga grupi shumë të vogël të njerëzve të cilët duhet të dinë tuaj Gjuha forum. Ju me të vërtetë doni artikujt CMS tuaj të jetë e shkruar në gjuhë të tjera? Dhe Unë do të thotë me shkrim - Unë e di që ju doni gete përkthyer dhe e ke të përkthyer:)

Wulf
09-08-11, 18:20
Në fakt, që është e rëndësishme për CMS tonë për të lejuar për shumë gjuhë. Ne tashmë kemi seksione CMS me artikuj të shkruar në gjuhë të ndryshme. Për shembull:

SaabWorld - Nederlands (http://saabworld.net/section/nederlands-316/)
SaabWorld - Français (http://saabworld.net/section/francais-322/)

Ne jemi jemi një forum botë dhe do të donte për të mbajtur artikuj lokale nga vende të ndryshme në gjuhën e tyre. Rëndësishme për blogs, por edhe për artikuj CMS.

Për shembull, ky artikull gjermane duhet të shkojë në faqen kryesore, si një artikull CMS, por teksti origjinal gjermane duhet të mbetet.

http://saabworld.net/blogs/frank-wulfers/runway-terminal-337/

vBET
09-08-11, 18:43
OK kështu - unë e kuptoj nevojat tuaja. Në këtë moment nuk është i mbështetur. Ne do të punojmë për të mbështetur [lang] edhe për artikuj CMS. Unë mendoj ka pasur disa çështje para dhe e lamë atë jo si e nevojshme, por unë do të kontrollojë atë përsëri dhe shikoni se çfarë ndodh atje:)

PS.
Ju lutemi të hapur të reja për çështjen e thread të fundit lidhjen tuaj. Unë shoh se testi origjinal nuk është përfshirë aty. Gjithashtu ju lutem përshkruani se është çështje globale, ose vetëm për blogs, ose vetëm për këtë blog entry të veçantë.

Wulf
09-08-11, 18:48
Ajo do të jetë awesome të kenë këtë mundësi për artikuj CMS. Faleminderit për kërkim në të.

Mendime mbi problemin e komentuar për artikuj CMS?

vBET
10-08-11, 16:39
Kam vënë re gjithashtu nuk është e mundur për të shtuar komente në artikuj CMS. Një çështje tjetër është një teksti duket të zhduken kur shikojnë në gjuhë të tjera. Shembull: SaabWorld (Polska) - Saab USA prezes i dyrektor Timothy Colbeck na mówić drekë sierpnia silnika Prasa Gildii

Ju lutem mbani një çështje për një fije. Përndryshe ne do të jemi të humbur në diskutim. Ju lutemi të hapur temë të re për çdo çështje. Gjithashtu ju lutem përshkruani më mirë çështja - se çfarë saktësisht është zhdukur ...
Kjo thread është në lidhje me mbështetjen [lang] në artikuj. Na vjen keq për shqetësimin - në fund ajo do të ndihmojë të gjithë ne:)

Wulf
10-08-11, 16:52
Na vjen keq, mendova se këto çështje ishin të lidhura. Unë vetëm testuar përsëri dhe tani Komentet janë duke punuar mirë! Pretty çuditshme vetëm fikse vetë kështu që unë do t'i vijë turp për gabimin tim përdorues .. ;) Ju lutem injoroni

vBET
10-08-11, 17:11
Na vjen keq, mendova se këto çështje ishin të lidhura. Unë vetëm testuar përsëri dhe tani Komentet janë duke punuar mirë! Pretty çuditshme vetëm fikse vetë kështu që unë do t'i vijë turp për gabimin tim përdorues .. ;) Ju lutem injoroni

OK kështu. Kjo mund të jetë edhe çështja me përkthim Google, vBET nuk cache pastaj rezulton në mënyrë sa më shpejt çështja përkthimi është zhdukur rezultatet duhet të jetë në rregull.

Wulf
10-08-11, 17:14
Unë në fakt isha duke përdorur përkthimet e Microsoft si dhe artikuj të gjenden pjesërisht treguar deri. Kështu që unë kaloi atë në Google vetëm dhe ndoshta se fikse problemi komentuar. Unë kam nevojë për të bërë testimin e disa më shumë me vendosjen e përkthimit Microsoft.

vBET
11-08-11, 20:08
Ne kemi një bug të njohur në përkthimin Microsoft - është tashmë korrigjohet dhe do të dalë në vBET4.4.1

Këtu ju mund të gjeni doze:

vBET
13-08-11, 15:00
Unë vetëm testuar CMS artikull me lang BBCode shtuar me dorë dhe kjo përkthehet gjobë. Ju lutemi të nenit test me lang dhe langtitle BBCode shtuar me dorë dhe të kontrolloni se si sillet. Ndoshta kur keni ndryshuar tashmë ekzistuese artikull është marrë nga: vBulletin cache dhe ndryshimet nuk u njoh.

PS.
Automating ambalazhi nuk është duke punuar për artikuj CMA tani, por kur ajo është e mbështjellë tashmë ajo duhet të punojnë mirë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.9.2