PDA

View Full Version: Zgjidhet bug grup disscussion në urlyahoooh
13-12-09, 23:41
shohin këtë:

yahoooh
13-12-09, 23:44
edhe kur ju shikoni grupin linkun e diskutimit do të jenë:

vBET
15-12-09, 00:59
Faleminderit për shënimin - ne do ta korrigjuar atë.

vBET
14-01-10, 23:35
Korrigjohet - do të përfshihen në 3.3.0

Nëse mesazhi grup kanë BBCode langtitle atëherë tekstit origjinal do të shfaqen në URL. Natyrisht në faqen që do të përkthehet. Shih këtu për exmple:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/groups/yahoooh.html

yahoooh
17-01-10, 14:26
kjo nuk është fikse shih lang url ajo do të jetë e njëjtë për të gjitha gjuhët vBulletin Enterprise Translator (vBET) (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/ar/groups/yahoooh.html)

yahoooh
17-01-10, 14:27
kjo nuk është fikse

shih lang url
ajo do të jetë i njëjtë për të gjitha gjuhët
Perkthyer nga vBulletin Foundation (vBET)

yahoooh
17-01-10, 14:30
dhe çfarë abot fundit 2 përgjigjet nga unë në këtë temë
OBE fundit ishte nga përgjigje të shpejtë dhe i shkroi në anglisht dhe punon perfekt whithout ndonjë flamur
por shih pefore përgjigjen që i përdorin postin përgjigje dhe ajo do të tregojë tekstin anglisht në zonën e flamurit edhe kjo është anglisht

çdo të shpjegojë

vBET
17-01-10, 15:51
kjo nuk është fikse

shih lang url
ajo do të jetë i njëjtë për të gjitha gjuhët
Perkthyer nga vBulletin Foundation (vBET)

Ajo është e fiksuar dhe duke punuar ashtu si u përshkrua:
"Nëse mesazhi grup kanë BBCode langtitle atëherë tekstit origjinal do të tregohet në URL"

Ajo duhet të jetë në këtë mënyrë që Muslimanët nuk ka mbështetjen e diskutimeve në grup në mënyrë të mirë - do të thotë se ju mund të ndryshoni URL si të doni (për aq kohë sa është në rregull prefix) dhe nuk do të ketë 301 përcjellëse. Për shkak të kësaj ne nuk mund të mbështesin përkthimin atje, përndryshe ajo do të ndikonte dyfishimin e përmbajtjes. Kjo është e sigurt në rast të posts - ka Muslimanët përcjellimet nëse URL nuk është e saktë.

vBET
17-01-10, 16:02
dhe çfarë abot fundit 2 përgjigjet nga unë në këtë temë
OBE fundit ishte nga përgjigje të shpejtë dhe i shkroi në anglisht dhe punon perfekt whithout ndonjë flamur
por shih pefore përgjigjen që i përdorin postin përgjigje dhe ajo do të tregojë tekstin anglisht në zonën e flamurit edhe kjo është anglisht

çdo të shpjegojë

Po dhe shumë e thjeshtë - pohon Google se ajo është në arabisht: D Në këtë forum ne kemi vendosur të pranojnë vendimin e Google në qoftë se ajo është në 0,1% i sigurt për këtë. Por unë mendoj se ju tashmë e dini se si funksionon ... :)

Gjithashtu, nuk është me të vërtetë teksti në gjuhën arabe - nën URL;) Ne nuk jemi i vetmi që të bëjë algoritme Google - ju lutem mos gjuaj dërguarin;)

Mesazhi juaj 2 nuk kanë lidhje me të Arabisht - ajo është e pastër angleze dhe Google njohur atë mënyrë të përshtatshme. Në një e parë që ju përdorni kabinë - anglisht dhe arabisht. Duket se për Google është më arabisht se sa anglisht.

Ju lutem mos ndryshuar këtë mesazh të parë - unë do të përdorin atë të drejtë tani për të testuar futur tekstin origjinal duke JavaScript - duket se ka disa çështje me këtë mesazh dhe unë dua të zgjidhur atë para se të prodhimit (vBET 3.3.0 është lëshuar sot në disa orë).

EDIT:
OK - testuar dhe korrigjohen:) (çështja JavaScript)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1