PDA

View Full Version: Zgjidhet Nevojë për ndihmë ju lutem ASAPvbetter
17-06-11, 18:34
Kam marrë këtë mesazh nga strehuesit e mia ... Dikush mund të më ndihmoni me ndryshime ose të japë këshilla?Për fat të keq, ne ishim të detyruar të pezullojë script "/ home/xxxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php", ashtu siç ishte shkaktuar një peshë të lartë në server, dhe për këtë ndikojnë të gjitha llogarive të tjera në sistem, ne ishim detyruar të ndërmarrë veprim të menjëhershëm për shëndetin e serverit.


Drejtimin e proceseve:
xxxxx 19311 1,9 0,6 41704 26016? RN 8:24 0:01 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 19973 1,9 0,6 41508 25456? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20040 1,9 0,6 40376 24920? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20053 2,0 0,6 40376 24916? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20056 1,8 0,6 40376 24916? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20072 2,0 0,6 40376 24916? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20076 1,9 0,6 40376 24920? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20081 1,9 0,6 40376 24916? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20253 2,0 0,5 39864 24332? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20338 1,8 0,4 35228 19148? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20378 1,7 0,3 32940 16400? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20380 2,0 0,4 33216 17136? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20404 1,6 0,3 31640 15308? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20435 2,0 0,2 28436 11764? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20442 2,5 0,2 28164 10960? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20445 2,5 0,2 28164 10696? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.php
xxxxx 20464 3,0 0,1 24688 8008? RN 08:25 00:00 / usr / bin / php / home/xxxxx/public_html/tiad8/vbenterprisetranslator_seo.phpQueries running:
*************************** 1. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 1
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 2. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tips2
GJENDJA:
TIME: 1
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 3. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 2
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 4. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 13
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 5. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 14
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 6. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 14
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 7. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 14
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 8. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 15
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 9. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 16
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 10. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 15
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL
*************************** 11. rresht ***************************
USER: xxxxx_xxxxx
DB: xxxxx_tp2builds
GJENDJA:
TIME: 0
KOMANDA: Sleep
INFO: NULL

kamilkurczak
18-06-11, 09:46
hello,
Këtu keni një listë të plotë të hapave të performancës: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html.
Ju lutem kontrolloni të gjitha pikat një nga një.

Ju duhet të mbani mend se në qoftë se i keni të gjitha gjuhët e aktivizuar - ju kanë përmbajtje 53 herë më shumë në forum dhe trafikut të 53 herë më shumë.

Ndoshta ju mund të përpiquni të çaktivizoni disa gjuhë për momentin dhe të mundësojë atë përsëri kur cache juaj do të jetë e mbushur.

së dyti, mundohuni të reja hint vBET e madhe - cache memorie:)

vBET
28-06-11, 15:22
A ju ende nevojë për ndonjë ndihmë me këtë çështje? :)

vbetter
02-07-11, 12:46
Na vjen keq për reagimin me vonesë kam harruar për t'u përgjigjur, pasi kam fiksuar problemin tim.
Unë kam qenë në shared hosting dhe forumi im ishte vetëm duke të mëdha për të, kështu që unë u zhvendos forum time për një host të ri dhe nuk ka probleme në të gjitha më:)

vBET
04-07-11, 07:34
Great:) Të gëzojnë vBET!

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1