PDA

View Full Version: Për të shpjeguar Miqtë e mi + shenjë në faqen WIO.Taurus
16-05-11, 06:01
E di që kjo është një çështje shumë të vogla, dhe se disa ndoshta nuk do të kujdeset edhe për të. Por ndoshta kjo është lehtë për të bërë.
A është e mundur për të lëvizur pak + shenjë për një mik, në faqen Kush është Online në të majtë të flamurit?

Ashtu si unë tregoj këtu:

http://creativx.net/forums/imagehosting/34dd0af12074ff.png

Thanks!

kamilkurczak
16-05-11, 14:29
ok Unë do të kontrollojë atë në forum tim test dhe rast se do të jetë më mirë - unë do ta ndryshojë atë, nëse jo - do të ju jap një doze për të bërë atë

Taurus
24-05-11, 11:45
Ende në pritje për të rregulluar tim të shpejtë here .... lol

kamilkurczak
24-05-11, 20:30
hej, kjo "+" është shtuar nga mod ose kjo është themelore funksion vB? sepse unë nuk mund të enabl atë në forum time.

Taurus
25-05-11, 05:24
Ajo është e paracaktuar: vBulletin funksion Kamil. Por ju shohin vetëm atë në faqen Kush është Online. Nëse dikush është në listën tuaj të miqve ju do të shihni shenjën + tjetër për emrin e tij në faqen e WIO. Ashtu si këtu në këtë faqe. Nëse unë jam në faqen WIO, shoh shenjën + pranë Kamil emrin tuaj. (Në qoftë se ne të dyja janë online e natyrisht) Siç jeni në listën e miqve tim këtu.

Taurus
25-05-11, 09:57
Dhe këtu është një ekran nga kjo faqe:

http://creativx.net/forums/imagehosting/34ddcc432804d5.jpg

kamilkurczak
25-05-11, 19:18
I cant gjeni vend në kodin e Forumit i cili është përgjegjës për të shtuar "+". Unë bëra një kërkesë për vBulletin forum:)
Dhe sigurisht ende në kërkim të zgjidhjes, Ai do të bëhet, por unë nuk mund ta gjeni këtë vend akoma:)

kamilkurczak
26-05-11, 21:59
hello,
Unë kam një zgjidhje për ju (testuar). Ju lutemi të provuar atë dhe të konfirmojë se është në rregull për ju:

1. Shko tek admincp-> Shtojca Produkte &-> Menaxher Plugin
2. gjeni plugin vBET në goditje online_bit_complete (emri: Shtesa info Gjuha e albumit në seksionin Kush është online)
3. në këtë plugin të gjeni:

$userinfo['musername'] .= '<img style="margin-left: 10px; text-decoration: none" class="vbet-flag vbet-'.$userinfo['vbet_def_lang'].'" width="16" height="11" src="http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/images/vbet/flags/clear.gif" alt="'.$vbet_lang_name.'" title="'.$vbet_lang_name.'" border="0"/>';
4. dhe të zëvendësojë me:

if($userinfo['buddy']){
$userinfo['musername'] .= ' +<img style="margin-left: 10px; text-decoration: none" class="vbet-flag vbet-'.$userinfo['vbet_def_lang'].'" width="16" height="11" src="http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/images/vbet/flags/clear.gif" alt="'.$vbet_lang_name.'" title="'.$vbet_lang_name.'" border="0"/>';
$userinfo['buddy'] = false;
}
else
{
$userinfo['musername'] .= '<img style="margin-left: 10px; text-decoration: none" class="vbet-flag vbet-'.$userinfo['vbet_def_lang'].'" width="16" height="11" src="http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/images/vbet/flags/clear.gif" alt="'.$vbet_lang_name.'" title="'.$vbet_lang_name.'" border="0"/>';
}
5. shpëtuar plugin
6. provuar atë
7 Konfirmo këtu:)

Taurus
27-05-11, 05:26
Për fat të keq që nuk punojnë. (Pra kjo ka lëvizur shenja +, në mënyrë që ka punuar!)

Kjo, me plugin u ndryshua:

http://creativx.net/forums/imagehosting/34ddf274f5d664.jpg

Kjo me plugin origjinale:

http://creativx.net/forums/imagehosting/34ddf2750ebcd5.jpg

Plugin ndryshuar duket për të hequr të gjithë flamujt nga anëtarët e jo në listën e miqve e mi. Kjo nuk është ajo që unë kërkuar. Vetëm për të lëvizur pak shenja +. Kjo keni arritur, por mund të vazhdojmë të flamujve për të gjithë?

Thanks Kamil!

kamilkurczak
27-05-11, 10:15
ju keni të drejtë - Kontrolloni tani zgjidhja time nga posti i kaluar! :)

Taurus
27-05-11, 11:08
Yep! Kjo e bëri atë! Thank you so much Kamil. Unë mendoj se është me të vërtetë duket më mirë!

kamilkurczak
27-05-11, 15:54
ju mirëpritur:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.9.2