PDA

View Full Version: Bërë tashmë Procesit të regjistrimitnorku
13-03-11, 18:49
A ka ndonjë mënyrë për të ndryshuar rrugën për postë elektronike të regjistrimit? I testuar një regjistrim sot dhe e zgjedhur si gjuha gjermane default. Kur email regjistrimit me lidhjen e aktivizimit arriti të lidhura prapa në ww w.mydomain.com / forum / register.php vend të ww.mydomain.com w / forum / de / register.php. Mund që të ndryshohet? Duket e çuditshme për të dhënë një personi mundësinë e përdorimit të forumit në gjuhën e vet, por dështimin në pengesën e parë duke bërë regjistrimin e vështirë për të.

kamilkurczak
14-03-11, 09:25
hello,
Ndryshimi i këtij url s'mund të behet akoma.
Unë do të shkojë këtë thread në seksionin Feature Request dhe unë do të kërkoj Michał për këtë.

Së dyti - vBET mbështetjen redirection sipas gjuhës së përdoruesit (gjuha shfletuesin në gjuhën në usercp)

Ju mund ta provoni atë - të shkoni në admincp-> vBET-> Misc-> Redirect për gjuhën e përdoruesit.
Pas Identifikimi i përdoruesit do të ridrejtuar në gjuhën e tij. Ju lutemi të provuar atë.

Moved to Feature Request seksioni

norku
14-03-11, 09:45
Faleminderit.

kamilkurczak
14-03-11, 10:04
Unë bëra një provë llogari në faqen tuaj (test_user - ju mund ta fshini atë).
vBET është duke punuar për parametrat e gjuhës browser. Gjatë regjistrimit vBET vendosur opsionin automatikisht gjuhën në polonisht në formën e regjistrimit.

Pas regjistrimit dhe pas kur unë klikoni mbi url nga e-mailin tim unë u ridrejtuar në faqen e përkthyer në polonisht në mënyrë url me lang kod nuk është e nevojshme.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1