PDA

View Full Version: Bërë tashmë Gjuhëtjorgejgm
21-11-09, 22:07
Përshëndetje, unë kam vetëm 3 gjuhë të aktivizuara për përdoruesit, por unë dua motorët e kërkimit janë në dispozicion në të gjitha gjuhët. ¿Unë mund të ketë 3 gjuhë në dispozicion për përdoruesit dhe 52 për motorët e kërkimit?. Unë kam gjetur që gjuhët nuk janë aktivizuar në flamujt nuk punojnë. Shembull: Unë kam të aktivizuara në anglisht, katalanisht dhe Galician forum.com / en forum.com / ca forum.com / gl dhe punon mirë. Por unë do të doja forum.com / cn forum.com / ajo forum.com / *.* vazhdojnë konkurrojnë në sfond. Faleminderit.

vBET
21-11-09, 23:48
Tani për tani do të thotë paaftësi flamurin përkthimi paaftësi në këtë gjuhë. Kjo është për të siguruar forum tuaj kundër kërkesave për përkthime të cilat nuk duhet të ndodhë, sepse ju nuk keni flamur të tillë, por dikush mund të krijojë URL dorë.

Ju lutem shpjegoni mirën e të ketë të gjitha përkthimeve në dispozicion, por kufizon këtë për përdoruesit? Tani për tani sipas mendimit tonë kjo mund të ngatërruar disa përdorues. Sidomos ata që erdhën në forum tuaj përkthyer, lexoni se ju mbështetjen e komunitetit shumë gjuhë, të bëjë regjistrimin dhe pastaj të duket se ata nuk mund të shkruajnë në gjuhën e tyre ...

Ju lutemi të na bindë se kjo është ide e mirë në disa situata, të cilat ne nuk po shohim tani. Nëse kjo është ne me kënaqësi do të shtoni një mundësi të tillë, por nëse jo, atëherë duke shtuar më shumë opsione të cilat nuk janë përdorur nuk është e mirë për produktin.

jorgejgm
22-11-09, 09:08
Përshëndetje, Unë jam duke shkuar për të dhënë 3 arsyet e mia: forumi im si shumë të tjerë janë përshtatur në një vend, në vendin tim 4 gjuhë janë përdorur dhe që kam aktivizuar. Forum ime nuk është e dobishme për mënyrën e pjesëmarrjes së jashtme, por në mënyrë të pyetje. Për shembull, duke përdorur mundësitë: Redirect gjuhën e përdoruesit për të vizitorëve të huaj mund të ketë të gjithë forumin në gjuhën tuaj. Përfitimet e kësaj do të ishte: Përmirësimi i kohës Faqja e ngarkesës (Të 52 gjuhë relantizan faqe) Vizualisht më të mirë për shumicën e përdoruesve të mi (nga 52 gjuhët, kaluar 4 follow por me të vërtetë të gjitha në dispozicion) Të gjitha mundësitë vBET vazhdojnë Në dispozicion (52 gjuhë dhe indeksimi në motorët e kërkimit). Unë mendoj se përfitimet janë të shumta ;)

vBET
22-11-09, 16:55
Po. Njohja pika juaj e parë, ne mund të them - kjo është ide me të vërtetë e madhe:) Dhe ne duam t'ju falenderoj për të sjellë vëmendjen tonë për këtë çështje. Ne thjesht nuk i kanë realizuar atë përpara.

Shtuar në listën TODO, dhe duhet të përfshihen në publikimin e ardhshëm:)

jorgejgm
22-11-09, 18:23
Unë shpresoj se versioni i ri me padurim: D

vBET
16-12-09, 02:54
Zbatohet - do të përfshihen në 3.3.0:)

jorgejgm
16-12-09, 16:23
Thanks :):):)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1