PDA

View Full Version: Zgjidhet Stylesheet nuk është e ngarkimit saktëtavenger5
15-12-10, 17:10
Unë jam ka një çështje me stili përsëri në versionin e fundit të vBET për 3.8. Vendndodhja e stili nuk është e saktë. Ja një shembull ... nga vBulletin fletë stili i parazgjedhur është i ngarkuar me anë @ import: @ import url ("clientscript/vbulletin_css/style-cbb7765a-00012.css"), E cila tregon, në rastin tim - http://cellphoneforums.net/clientscript/vbulletin_css / style-cbb7765a-00012.css Kur shihni një faqe të përkthyer,: të tilla si Cell Phone Forume - Një komunitet i përdoruesve të telefonit celular (http://cellphoneforums.net/es/) url css tani: http:// cellphoneforums.net/es/clientscript/vbulletin_css/style-cbb7765a-00012.css E cila është një lidhje e thyer. Ndonjë ide se si për të rregulluar këtë?

mateuszr
16-12-10, 09:50
Përshëndetje!
Po në lidhje me zgjidhjen e përshkruara këtu (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/692-problem-style-loading.html)?

tavenger5
16-12-10, 15:05
Jo - css ime është ruajtur tashmë si fotografi

kamilkurczak
16-12-10, 16:03
hmm ju lutem përshkruani më të mirë, ku është çështja.
Unë kam qenë në faqen tuaj dhe në burim faqen tuaj unë nuk mund ta gjeni këtë url witl lang code ('es') - site përkthyer. stil duket e mirë.

Unë kam:

@import url("clientscript/vbulletin_css/style-cbb7765a-00012.css");

ju mund të provoni edhe këtë opsion: admincp-> vBET-> kryesore-> Profilin URL

tavenger5
16-12-10, 16:23
Ajo Duket si gjërat duken mirë deri sa të shikoni cache google: Cell Phone Forums - Një komunitet për përdoruesit e telefonit celular Kjo nuk është picking up css kryesore

kamilkurczak
17-12-10, 16:45
dhe ju keni një çështje në forumin tuaj me stil apo jo?
ju lutem shpjegoni më mirë, ku unë duhet të shikojnë.
Thanks

tavenger5
17-12-10, 17:00
shiko lidhjen google cache lart

kamilkurczak
18-12-10, 08:59
Unë do të doja të shikoni web faqen time personale me këtë mjete për të riprodhuar, pra ju lutemi përshkruani këtu se si unë mund të përdorni këtë mjete

tavenger5
19-12-10, 19:12
këtu është cache google e kësaj faqeje:

Siç mund ta shikoni stylesheet nuk është e ngarkimit.

kamilkurczak
19-12-10, 19:56
ok Unë do të provuar atë. Thanks

kamilkurczak
19-01-11, 10:40
është kjo çështje ende apo jo? Nëse po, ju lutem shkruani këtu dhe unë do të hap këtë thread përsëri. tani - zgjidhur.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1