PDA

View Full Version: Zgjidhet Vbenterprisetranslator_cachecleaner.php require_once: WarningStarBuG
02-12-10, 17:38

Warning: require_once(/usr/path/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /usr/path/CORRECT ADMIN CP FOLDER/misc.php(2067) : eval()'d code on line 9

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/usr/path/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php/') in /usr/path/CORRECT ADMIN CP FOLDER/misc.php(2067) : eval()'d code on line 9

Hi

Ky gabim ndodh kur klikoj pastër cache.
Kjo ndodh për shkak se ka shumë të ngjarë diku ju nuk e keni marrë
ndryshoi emrin admincp folder nga config.php parasysh

Vetëm një aluzion;)

mateuszr
11-12-10, 11:01
Ka një seksion në config.php quajtur "rruga për Panele ADMIN & MODERATOR KONTROLLI" dhe këtu janë opsione:

$config['Misc']['admincpdir'] = 'admincp';
$config['Misc']['modcpdir'] = 'modcp';
Modifikimet e këtyre duhet të ndihmojë, por ne do të hetojë atë saktësisht, në qoftë se ka ndonjë gjë tjetër, atë që mund të shkaktojë gabim të përshkruara më lart.

mateuszr
13-12-10, 12:37
A mund të konfirmojnë, se ende gabimi ndodh?

chick
31-12-10, 16:22
Na vjen keq për përgjigjen në fund të **********.. PO sigurisht kam bërë se ose unë nuk mund të hyjë panel time admin.

Mund të jetë se index.php im është ridrejtuar (Muslimanët) në bfdiscussion (nuk u quajt thjesht ridrejtuar)

Tani çfarë?

I vënë një shkurtore desktop në këtë temë kështu që unë nuk e harroj për të parë përgjigjen tuaj.

kamilkurczak
10-01-11, 14:38
hmm, unë jam ende përpiqet për të riprodhuar atë. A mund të përshkruani këtë atë që unë duhet të bëjë dhe çfarë duhet të ndryshojë unë?

kamilkurczak
20-01-11, 10:07
hello,
Unë kam një zgjidhje për ju.

1. Shko tek admincp-> Shtojca Produkte &-> Manage Products->
2. në produkt vBET gjeni plugin admin_maintenance
3. në këtë plugin të gjeni:

require_once(DIR. '/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php');
4. dhe të zëvendësojë me:

require_once(DIR. '/'.$vbulletin->config['Misc']['admincpdir'].'/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php');
5. shpëtuar plugin
6. provuar atë.

Zgjidhet, do të përfshihen në relase ardhshëm.
Thanks për këtë info:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.9.99