PDA

View Full Version: Zgjidhet Get gabim kur redaktoni / përgjigjeni post, për shkak se një fijebasketmen
18-11-10, 16:18
Hi guys,Gjuhën tonë default janë Indonesia

Disa kohë më merrni këtë mesazh gabimi në të, javë më parë email këtë problem nuk janë shumë shpesh, por tani më shpesh pothuajse të përditshme të tij, ndoshta sepse më shumë iniciativë thread janë të shkruara në gjuhë tjetër, për shembull në anglisht, gabim zakonisht janë sepse thread se shkruar në gjuhë tjetër, dhe të përkthyer në gjuhën tonë default, Indonezi

Gabim Baza e të dhënave në vBulletin 3.6.8:

Invalid SQL:
ZGJIDH përkthyer NGA KU vbenterprisetranslator_cache_short_id originaltext = 'michael jackson + + shpirt';

Error MySQL:
Error Number:
Data: e enjte, nëntor 18, 2010 @ 08:32:32
Script: http://www.domain.com/editpost.php?do=updatepost&postid=718277
Referrer: http://www.domain.com/other-thread-title/index326.html
Adresa IP: 125.165.13.xxx
Username: xxxx
Classname: vB_Database

Gabim Baza e të dhënave në vBulletin 3.6.8:

Invalid SQL:
ZGJIDH përkthyer NGA KU vbenterprisetranslator_cache_short_id originaltext = 'michael jackson + + shpirt';

Error MySQL:
Error Number:
Data: e enjte, nëntor 18, 2010 @ 08:32:32
Script: http://www.domain.com/ajax.php?do=quickedit&p=717875
Referrer: http://www.domain.com/other-thread-title/index326.html
Adresa IP: 125.165.13.xxx
Username: xxxx
Classname: vB_Database

Gabim Baza e të dhënave në vBulletin 3.6.8:

Invalid SQL:
ZGJIDH përkthyer NGA KU vbenterprisetranslator_cache_short_id originaltext = 'michael jackson + + shpirt';

Error MySQL:
Error Number:
Data: e enjte, nëntor 18, 2010 @ 08:32:32
Script: http://www.domain.com/newreply.php?do=postreply&t=53451
Referrer: http://www.domain.com/other-thread-title/index326.html
Adresa IP: 125.165.13.xxx
Username: xxxx
Classname: vB_Database

nga mesazhi shembull gabimi më lart, i kërkoni dhe të fshini fije me titullin "michael jackson fantazmë", pastaj nuk gabim duke treguar përsëri në email


gabim zakonisht po nga anëtarët e kur ata redaktimi apo postoni përgjigje (postimi nuk janë të lidhura me michael jackson thread fantazmë në të gjitha mesazh gabimi si më sipër)çdo analizuar në lidhje me këtë guys?

tabelën e të dhënave vbenterprisetranslator_cache_short_id duket e saj si problem, unë tashmë e provuar riparimin dhe zgjedh atë, dhe Cleaner Cache nga admincp por ky stil problemi të ndodhë

mateuszr
19-11-10, 12:27
Error MySQL:
Error Number:

Këto fusha janë bosh, kështu që ne nuk e dimë, se çfarë gabimi është se.
Ju lutem kontaktoni me mbështetjen e MySQL dhe pyesni se pse mesazhet tuaja nuk kanë asnjë numër, as përshkrim gabim gabim. Gjithashtu - nuk ju kontrolloni shkrimet MySQL? Ndoshta do të ketë më shumë lidhje me të.

Ne kemi kërkuar nga MySQL forum rreth duke bërë të mundur të gabimeve të ekranit, si dhe

kamilkurczak
07-12-10, 17:22
asnjë përgjigje - zgjidhur. Nëse jo, ju lutem shkruani këtu dhe unë do të hap këtë thread përsëri

basketmen
07-01-11, 18:33
ende nuk mund të zgjidhet në fakt djema, unë jam ende të merrni këtë mesazh gabimi në email pothuajse çdo ditë, çdo kohë ka një fije të re të krijuar nga nuk Gjuha e albumit, dhe anëtar tjetër nuk redaktoni shkrimin ose përgjigje të reja në temat e tjera, mesazhet e gabimit të merrni vetëm nga anëtari, për shkak anëtar mund të redaktoni / newreply postimet, mysafir nuk mund ta bëjë që këtë nuk mund ta merrni këtë mesazhet e gabimit


a ka ndonjë e dhënë ose diçka që unë mund ta provoni guys? tabelën e të dhënave që të merrni gabimit janë vetëm vbenterprisetranslator_cache_medium_id
- my default language are Indonesian, if i uncheck it in Admincp --> vBet --> Chace --> uncheck indonezisht në detaje Cache, jo aq duke përdorur cache për indonezisht, ne dont get gabim përsëri, por është më mirë nëse ne mund të përdorni cache shumë për gjuhën tonë default, Indonesian- I përdorin vBulletin 3.6.8- Këtu janë mesazhet e gabimit të vërtetë email

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail1.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail2.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail3.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail4.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail5.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail6.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail7.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail8.jpg

http://i291.photobucket.com/albums/ll284/basketmen/errortoemail9.jpg


- Ka disa të tjera një të tillë që të merrni këtë mesazh saktësisht të njëjtë gabimi too:

ju lutem ndihmoni djema nëse ka diçka që unë mund të përpiquni

kamilkurczak
08-01-11, 11:09
hello,

Ne ende nuk kemi një numër gabim


Error MySQL:
Error Number:

Këto fusha janë bosh, kështu që ne nuk e dimë, se çfarë gabimi është se.
Ju lutem kontaktoni me mbështetjen e MySQL dhe pyesni se pse mesazhet tuaja nuk kanë asnjë numër, as përshkrim gabim gabim. Gjithashtu - nuk ju kontrolloni shkrimet MySQL? Ndoshta do të ketë më shumë lidhje me të.

kamilkurczak
19-01-11, 10:41
asnjë përgjigje - zgjidhur. Nëse jo, ju lutem shkruani këtu dhe unë do të hap këtë thread përsëri.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1