PDA

View Full Version: Zgjidhet Problemet e instalimit vBet në vb4.0.8/vbSEOJuice
17-11-10, 19:20
Hi there,

Unë e kam provuar për të instaluar vbet dhe të bëjë hapat e duhur për një integrim me Muslimanët, por - dhe mund të jetë redaktor e mia tekst ose unë jam vetëm i verbër - por unë nuk mund të gjeni ndonjë nga ato gjeni / zëvendësojë raste në dosjet të veçantë


Note that all vBSEOTM options are configurable by Admin CP->vBSEO->Control Panel

1. (Required) Set option General Settings->Character Replacement->"Replace Non-English Characters in URLs?" to "Keep Non-English Characters in URLs"
Since vBETTM translates URLs for threads it is necessary do NOT replace not English characters in URLs.
2. (Required) Turn off option SEO Functions->Dynamic META TAGS->"Replace the 'META KEYWORDS' Content?"
3. (Required) Made changes in your .htaccess file according to description here
4. (Required) SEO links translation integration
1. Download from server file FORUM_ROOT/vbseo/includes/functions_vbseo_createurl.php
2. Open it in any text editor
3. Find:
$bloginfo['seotitle'] = vbseo_filter_replace_text($bloginfo['title']);
4. REPLACE it with this code:
$bloginfo['seotitle'] = vbet_vbseo_filter_replace_text($bloginfo['title']);
5. Find:
$vbseo_gcache_thread['seotitle'] = vbseo_filter_replace_text ($ttl);
6. REPLACE it with this code:
$vbseo_gcache_thread['seotitle'] = vbet_vbseo_filter_replace_text ($ttl);
7. Find:
$replace['%category_title%'] = vbseo_filter_text($c_ttl);
8. REPLACE it with this code:
$replace['%category_title%'] = vbet_vbseo_filter_text($c_ttl);
9. Find:
$replace['%section_title%'] = vbseo_filter_text($c_ttl);
10. REPLACE it with this code:
$replace['%section_title%'] = vbet_vbseo_filter_text($c_ttl);
11. Find:
$replace['%entry_title%'] = vbseo_filter_text($c_ttl);
12. REPLACE it with this code:
$replace['%entry_title%'] = vbet_vbseo_createCmsArticleLink($c_id, $c_ttl);
13. Save file and upload it to server, overwriting the old one.
5. (Required) SEO links translation integration - part 2
1. Download from server file FORUM_ROOT/vbseo/includes/functions_vbseo_url.php
2. Open it in any text editor and find:
$text = strtr($text, $trarr_table);
3. REPLACE it with this code:

if (false !== strpos($text, ');
if (vB_Template_Runtime::fetchStyleVar('charset') != 'utf-8') {
$text = preg_replace('/&#([0-9]+);/esiU', 'convert_int_to_utf8(\'\\1\')', $text);
}
} else {
$text = strtr($text, $trarr_table);
}

4. Find:
header ("Location: $fulluri");
5. PUT BEFORE it this code:

if (isset($_REQUEST['language'])) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_url_tracking.php');
$fulluri = vbet_createURLForAddressNoReplace($_REQUEST['language'], $fulluri);
}

6. Save file and upload it to server, overwriting the old one.Mund të jetë ky udhëzues integrimi është shkruar për një version të mëparshëm të vBulletin? Unë jam duke përdorur vBulletin 3.5.2. Wth ...: Hutuar:

Ndonjë ndihmë appreciated.

kamilkurczak
17-11-10, 21:18
Kjo është një udhëzim për Muslimanët 352 too.
A jeni i sigurt që ju të provoni redaktuar fotografi të mirë?
duhet të jetë: _createurl.php dhe _url.php nga Muslimanët / inculdes / folder.

Ju lutemi sigurohuni që kur ju kopjoni një linjë (për të gjetur dhe të zëvendësojë në fotografi SEO) nga mësimin tonë ju nuk kopje atë me një hapësirë në fund.

mateuszr
22-11-10, 07:44
Nuk ka përgjigje për disa kohë, zgjidhen në mënyrë që tani për tani

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations