PDA

View Full Version: Zgjidhet $ Vendndodhja vbenterprisetranslatorflagsdropdownMicroHellas
14-11-10, 05:49
Përshëndetje,

$ Vbenterprisetranslatorflagsdropdown është duke punuar vetëm në navbar? Pse unë nuk mund të bëjë atë punë në bar futboll si zëvendësim për droplist gjuhën amtare vB?

Maria

mateuszr
15-11-10, 08:42
Hello:)

A ju provoni 'Custom' opsion në Admin CP-> VBET-> flamuj dhe, sipas përshkrimit:

Nëse keni vendosur Custom, atëherë ju duhet vendosur flamuj të bëhet me dorë, duke shtuar $ vbenterprisetranslatorflagsdropdown në vendin e duhur në navbar template.
vënë modifikimet e duhura në template navbar në Menaxher Style?

MicroHellas
16-11-10, 07:39
Hello:)

A ju provoni 'Custom' opsion në Admin CP-> VBET-> flamuj dhe, sipas përshkrimit:

vënë modifikimet e duhura në template navbar në Menaxher Style?

Si pyetjet e mia thotë "vendi i vetëm që unë mund të shtuar se është NavBar"? Në veprat NavBar. Unë e di atë. Por unë dua të vënë atë në bar futboll, ku në të vërtetë ka vBullatin droplist për gjuhën në dispozicion. vBulletin doesnt e ka atë në navbar: cool:

mateuszr
16-11-10, 11:30
Na vjen keq, nuk e ka lexuar me kujdes:)
HM .. Gjithsesi, unë vërtetë nuk get it .. Kam vizituar forumin tuaj dhe ju keni marrë që droplist në bar futboll dhe përkthime të shikojmë mirë me 25 gjuhë të keni vendosur

mateuszr
18-11-10, 09:27
Nuk ka përgjigje për disa kohë, kështu që unë besoj se është zgjidhur thread tani për tani.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.9.2