PDA

View Full Version: Zgjidhet Disa probleme në ndryshim drejtime (RTL të LTR) ... Dhe më shumëdacho
25-10-10, 10:59
Ka disa probleme me stilin kur ju NDRYSHO GJUHËN:
Sistemi im punon në bazë të gjuhës hebraike (në të djathtë në të majtë),
kur unë të ndryshojë në një nga gjuhët e përkthimit Vbet (në gjuhën me të: e majta në të djathtë), dizajn shkon drejtime të gabuara nuk ka rëndësi të duhur:
(Screenshots me shpjegime - Screenshots me dizajn origjinal VB)
ju duhet të dini se në qoftë se kam ndryshuar gjuhën në anglisht nga sistemi VB, tani ka problem me stil ose drejtime (kështu që mos më thoni se një problem.Because noton unë nuk do të ndryshojë CSS e StyleVar

Problemi Forumi: Header - navbar - Forum List
Gjuha e albumit Design (në hebraisht)
http://p2pic.com/images/headerhe.jpg

Pas Vbet përkthim anglisht
Ju lutem vini re se ka një problem me ndryshimin e drejtime në kokë dhe NAVBAR .... Dhe lista e forumeve
http://p2pic.com/images/headeren.jpg
Problemi forumdisplay: Button - faqe stats - Tools Forum - Lista thread
Gjuha e albumit Design (në hebraisht)
http://p2pic.com/images/forumdisplayhe.jpg

Pas Vbet përkthim anglisht
Ju lutem vini re se ka një problem me drejtimet e ndryshimeve në Buttons
stats faqe
Funksionet e Forumit
Lista thread

http://p2pic.com/images/forumdisplayen.jpg
Problemi ShowThread: ende Button - futboll - Dhe nuk ka asnjë përkthim për frazat e Button në përgjigje të shpejtë dhe allso në Repply avancuar
Gjuha e albumit Design (në hebraisht)
http://p2pic.com/images/showthreadhe.jpg

Pas Vbet përkthim anglisht
Ju lutem vini re se ka një problem me drejtimet e ndryshimeve në Buttons
futboll
përkthimi për frazat e Button në përgjigje të shpejtë dhe allso në Repply avancuar

http://p2pic.com/images/showthreaden.jpg
http://p2pic.com/images/advanceden.jpg

dacho
25-10-10, 11:12
Një tjetër gjë
Unë dua të fikur flamujt qendërzim dhe caktoni atyre në hartimin e mia, ku hartimin e flamujve.
Unë nuk jam duke folur për vendin e flamujve Unë jam duke folur në lidhje me atë nëse ata ishin në qendër ose majtas ose djathtas, dhe çfarë do të jetë gjerësia e DIV tyre

kamilkurczak
25-10-10, 11:39
Përshëndetje dacho,
Kam nevojë për një qasje për të kënaqur tuaj FTP.

në lidhje me stilin flamur (nga burimi faqen tuaj)

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="images/vbet/flags/vbet.css"/>

kamilkurczak
25-10-10, 12:01
ahhh
I testuar atë në forum vB4 tim test dhe - të ketë rezultate të njëjta si ju (në stilin e deafult vB) kështu që kjo është një bug.
Unë do të shkojë këtë thread raportimit bug.

Tani ne do të punojmë në FTP tonë testit dhe faqen kështu që tani I dont nevojë për qasje në forumin tuaj

Ajo do të jetë fikse, thanks:)

kamilkurczak
26-10-10, 15:17
Përshëndetje dacho,

Ne jemi ende duke punuar në të. Kam vënë re se funksioni vBET lexoni mirë drejtimin e forumit (RTL) dhe e zëvendëson atë të saktë. Unë bëra një shkrimet shumë për këtë.

Kam vënë re se një nga stylevar ndryshuar tonë $ nuk është në përdorim. Ndoshta vB përdorin atë (me vlerë të vjetër - të djathtë) përpara se të zëvendësimin tonë.
Unë u përpoqa për të gjetur një tjetër goditje, por pa sukses. Unë do të përpiqem të gjejë përsëri.

Ne jemi ende duke punuar. Faleminderit për ju durim.

dacho
27-10-10, 08:00
Faleminderit për shkrimin tuaj, unë jam ende duke pritur
Mos harroni se problemet e kam përmendur vetëm nuk janë drejtime

Nuk janë frazat që nuk janë përkthyer me Vbet
Shtëna kam bashkangjitur ekran të duken më

vBET
27-10-10, 18:49
Unë do të ndihmojë Kamil me këtë çështje dhe kontrolloni tani në provë nga server. Unë do të merret me drejtime tekstin e parë, pastaj të shohim çështje të tjera që ju shkruani. Unë do të ju mbajë të informuar në lidhje me rezultatet e progresit Ant. Na vjen keq nuk është zgjidhur ende - çështja e kemi pak me këtë çështje;)

vBET
27-10-10, 20:22
OK kështu - unë mendoj se unë e di arsyen. Kjo është për shkak vBulletin jo vetëm përdor të variablave për drejtime, por për arsye të panjohura që e përdor për të njëjtën gjë LANGUAGE_DIRECTION konstante.

Tani për tani unë jam duke punuar në ndryshimet e kodit për këtë. Ju lutemi të durim:)

vBET
27-10-10, 22:59
Unë bëra shumë të hetimit dhe të përpiqet për të zgjidhur çështjen në shumë mënyra. Në këtë moment unë dërgoj query zyrtare në ekipin vBulletin (Ndryshimi i drejtimit në Forum tekst plugin - PROBLEM ... dhe ende do të punojë në këtë ... Sidomos Unë do të kontrollojë fotografi css.php si burim i mundshëm i çështjes. Në këtë moment kemi orët e vona në vendin tonë kështu që unë do të vazhdojë të punojë në këtë më vonë.

vBET
29-10-10, 18:16
Hi.

Unë kam të shpejtë fix për ju. Ju lutemi vini re se në anën tonë është bërë ndryshime më shumë, por nuk duhet të jetë e nevojshme për doze. Ju lutem konfirmoni e bëri atë të ndihmojë me çështjen e stil.

Quick fix:
1. Open File / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_url_tracking.php
2. Gjej të:

if (false !== strpos($address, 'css.php') || false !== strpos($address, '.css') || 0 === strpos($address, 'javascript:') || $address == '#' || vbet_isURLIgnored($address)) {
3. Vënë para se ajo:


if (false !== strpos($address, 'css.php')) {
return vbet_createURLForAddressNoReplaceOld($language, $address) ;
}


Gjithashtu - për çështje të tjera ju lutem temat e hapur të reja. Ju lutem mbani një fije për një çështje. Kjo do të na lejojë të lehtë menaxhimin e çështjeve. Kjo thread kanë status të zgjidhur si çështje titull është zgjidhur. Zgjidhja do të përfshihen në publikimin e ardhshëm.

dacho
30-10-10, 15:47
Thanks, duket mirë në fillim. Unë do update nëse ka probleme të tjera në këtë kontekst

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1