PDA

View Full Version: Zgjidhet Përdoruesit gjuhë të vendosur të mos i nderuarSimon Lloyd
05-10-10, 21:00
I regjistruar si një përdorues të ri dhe të zgjedhur spanjisht si gjuhën time postimi, kur i keni hyrë pastaj në në forum që ishte në anglisht dhe jo spanjisht (i banojnë në Angli deri shfletuesin tim është anglisht, por në mjedise të vbet kam zgjedhur "përdoruesit e besimit" ), i kontrolluar në detaje edit usercp dhe gjuha e zgjedhur tregon spanish?

Mund të ju këshillojë ju lutem?

Regards,
Simon

EDIT: flamurin e gjuhën (spanish) nuk mund të zgjidhen në mënyrë që pjesë është nderuar që vetëm të saj ajo nuk përkthehet në faqen në spanjisht!

kamilkurczak
06-10-10, 08:26
hello,
Trust opsion përdoruesi të zbulimit Google Language. Google nuk është pyetur për gjuhën në të gjitha, parametrat e përdoruesit janë përdorur. kemi besim përdoruesit se mesazhi që ai shkroi, është në gjuhën e tij, që ai të vendosur. Është vetëm për postimet e shkruar nga ky përdorues.
Forum Gjuha gjithmonë do të jetë i tillë që keni zgjedhur. (Për shembull "anglisht")

vBET
06-10-10, 08:34
vBET do të përcjellim në gjuhën e tjera të veçanta kur keni vendosur mundësi të veçantë në seksionin e quajtur Misc Redirect për gjuhën e përdoruesit. Megjithatë ju lutem vini re se vBET përcjellëse sipas parametrat shfletuesit (dërgojë në headers) jo në bazë të përcaktimit të përdoruesit. Kjo është e mjaftueshme, sepse kur ju keni përdorues të vërtetë që flet spanjisht, atëherë ai do të ketë parametrat spanjisht në shfletuesin e tij - në mënyrë vBET do të jetë në gjendje të përcjellim atë edhe kur ai është mysafir. Gjithashtu Redirecting sipas të dhënave të shfletuesit është shumë më e shpejtë - mund të bëjmë atë në goditje të parë. Për të qenë në gjendje të përcjellim në përputhje me vendosjen e përdoruesit duhet të presim derisa ai logs in Dhe atëherë ne mund të përcjellim pas vBulletin tik nga baza e të dhënave të dhënat e tij. Pra, strategjia aktuale është më e shpejtë, punon edhe për mysafirët dhe për përdoruesit e vërtetë (jo llogaritë test) është e mjaftueshme:) Ju mund ta provoni atë thjesht duke ndryshuar gjuhën your browser settings, browser rifillimi (redirection është vetëm për kërkesën e parë në seancë, kështu që ne të lejojë përdoruesin të ndryshojë më vonë) dhe nganjëherë cookie-t e qartë (nëse shfletuesi do të mbajë sesionin pas restart).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations