PDA

View Full Version: Zgjidhet Text Avatar popup (teksti alternativ) të thyer në faqet e përkthyerbasketmen
26-09-10, 16:21
Ai i vetëm të kuptojë tekstin Avatar popup (teksti alternativ) të thyer në faqet e përkthyer, pse nuk ka askush të realizuar këtë më parë: p


shkoni në këtë thread përkthyer lëvizin kursorin në një avatar, teksti Avatar popup do të jetë si kjo:\\ U003c - vBET_SNTA - \\ u003e VBET \\ u003c - vBET_ENTA - \\ u003e 's Avatar

ose


\\ U003c - vBET_SNTA - \\ u003e m_k \\ u003c - vBET_ENTA - \\ u003e 's Avatar


hmm i cili parametrat për të fikur këtë apo ndonjë doze nëse ka ndonjë

vBET
27-09-10, 08:06
OK e shoh. Kjo mund të jetë diçka që shfaqet me të reja vB diçka ose ajo thjesht askush nuk gjetur para;)

Arsyeja është se si shenja <dhe> janë ndryshuar për simbol kodin çaj u. Ne do të kontrollojë atë dhe për të gjetur zgjidhje për këtë.

vBET
09-03-11, 16:39
Zgjidhet OK - ajo ishte e lidhur me funksionalitetin alt përkthimit. Ne kemi bërë ndryshime të thjeshta dhe çështja nuk do të ekzistojnë më. Përkthimi Alt nuk do të mbështesë gjithashtu nuk janë të përkthyera zonë në këtë moment. Ajo nuk duhet të jetë e rëndësishme - ne do të ndryshojë zgjidhje, nëse ajo do të jetë e nevojshme.

Ajo do të përfshihen në vBET 3.6.0

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations