PDA

View Full Version: Zgjidhet Gabim Google Bot



Kolbi
12-09-10, 20:30
Përshëndetje, kam marrë mesazhin e mëposhtëm nga Google në mjetet webmaster nga Google: Googlebot ka hasur një problem kur zvarritje faqen tuaj "http://www.2-wheel-planet.de/". Googlebot ka gjetur në faqen tuaj një numër jashtëzakonisht të lartë të lidhjeve. Kjo mund të tregojë një problem në strukturën URL e faqes tuaj. Googlebot mund të panevojshme të duhet të zvarritem shumë URL të ndryshme që tregojnë për përmbajtjen identike ose të ngjashme, ose zvarritje pjesë të faqen tuaj te internetit që nuk janë të destinuara të vërtetë. Si rezultat, nuk Googlebot mund indeksi ose konsumon në mënyrë të konsiderueshme më shumë bandwidth se të nevojshme të gjithë përmbajtjen e faqen tuaj te internetit. Për më shumë informacion në lidhje me këtë çështje (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=76401) Këtu është një listë e URLs mostër që mund të shkaktojnë probleme. Ju lutem vini re se kjo listë nuk do të përmbajnë asnjë URL problematike nga faqja e juaj. ADAC CUP JUNIOR "na sto procent APRILIA艾普瑞利亚 125 mbyt shtyjnë 遥感 (部分) 0.00% financiering voor 100% fun Artes Best Flyer ka personalizado mapa Aprilia RS 125 뒤쪽 가장자리 (http://www.2-wheel-planet.de/ko/ebay/1649-aprilia-rs-125-hinterradfelge.html) 东风 模型, 差异 输出 轴, 高速 战斗机 # 6005 ...

vBET
13-09-10, 14:17
Unë jam duke kontrolluar këto lidhje tani. Pelase them a keni bllokuar qasje në faqet e parëndësishme nga robots.txt (dmth faqet anëtare dhe kështu me radhë?)? Nëse jo, ju lutem shikoni këtu:

vBET
13-09-10, 14:18
Të gjitha faqet nga këto lidhje janë thyer - në Thereâ futboll është shumë e dukshme kodi JavaScript. Dhe kjo duket në çdo faqe të përkthyera në forum tuaj. Ju lutem tregoni ju duhet asist me këtë çështje - Nëse po ju lutemi të dhënat qasje PM. Unë nuk jam i sigurt mund të jetë arsyeja e këtij mesazhi Google, por ajo mund të jetë e lidhur.

vBET
13-09-10, 14:25
OK - unë mendoj se kjo mund të jetë e lidhur dhe kjo mund të jetë arsyeja e kësaj çështjeje. Ju lutem vini re që të gjitha faqet e formojnë këto lidhje kanë sasi të vogël të përmbajtjes, kështu tekstin e përfshirë më së shumti nga ky dorëshkrim është thyer. Kjo është arsyeja pse Google sheh të gjitha ato faqe si shumë të ngjashme. Zgjidhjen e kësaj çështje duhet ta zgjidhin Google:)

Kolbi
13-09-10, 18:35
Hi,

ju falënderoj për kontrolloni tuaj.

Kam dërguar juve akses Admin nëpërmjet PM.

Thanks!

vBET
13-09-10, 20:06
Shkuarja atje në disa minuta.

vBET
17-09-10, 13:37
Unë kam vetëm detaje të përshtatshme për qasje, erdhi atje, dhe nuk ka asnjë çështje. Ajo shkuar vetëm - Unë nuk bëri asgjë të kanalizimeve ... Në këtë moment unë nuk jam në gjendje për të riprodhuar këtë çështje. Duket se ajo nuk ekziston më. Unë nuk e di se disa ndryshime të konfigurimit është bërë nga Administratorët.

Nëse ju do të shihni këtë çështje një herë ju lutem shkruani këtu. Në këtë moment ai konsiderohet zgjidhur.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1