PDA

View Full Version: Zgjidhet Çështja cache Guest



Taurus
30-08-10, 12:57
Në sugjerim Michael kam provuar cache tuaj të ftuar. Dhe ehhhh, unë nuk mund të hapë një faqe kur kjo është e aktivizuar. Vetëm të marrë këtë:


Internet Explorer nuk mund të ekranit webpage

Njeriu, uroj vetëm një herë diçka të do të punojnë drejtë këtu.

kamilkurczak
30-08-10, 16:14
hello,

cache mysafir punon tani, por mundësi: gzip Output HTML është me aftësi të kufizuara tani.
Kjo është një çështje me encoding. fotografi cache mysafir janë gziped dhe kur ne të përpiqemi për të lexuar këtë fotografi - nuk është një çështje encoding.

Unë do të përpiqemi të gjejmë këtë çështje me encoding.

Taurus
31-08-10, 09:46
A mund të undo çdo gjë që ju bëri vetëm në forum time. Kam dërguar tani ju 2:00 në forum time dhe 1 here me asnjë përgjigje. Forum tërë ime është e plotë messed up tani. Unë nuk mund të hyni në ACP e mia ose të bëjnë ndonjë moderim. Kjo nuk është qesharak ************************!!

kamilkurczak
31-08-10, 10:15
A mund të undo çdo gjë që ju bëri vetëm në forum time. Kam dërguar tani ju 2:00 në forum time dhe 1 here me asnjë përgjigje. Forum tërë ime është e plotë messed up tani. Unë nuk mund të hyni në ACP e mia ose të bëjnë ndonjë moderim. Kjo nuk është qesharak ************************!!
Ju lutemi të qartë cookie-t.

Unë kam një pyetje:
Mund të kontrolloni në serverin tuaj duke SSH një gjë?
Ju lutemi shkruani këtë query nga SSH juaj: # httpd-t-D DUMP_MODULES
dhe të përpiqen për të gjetur deflate_module. Nëse ju mund ta gjeni ju lutem shkruani këtu.

Taurus
31-08-10, 10:18
Çfarë është SSH?

kamilkurczak
31-08-10, 10:22
A keni një qasje të serverit tuaj duke command line?
këtu ju mund të ndryshoni konfigurimin e serverit tuaj etj
Secure Shell - Wikipedia, Enciklopedia e Lirë (http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Shell)

Taurus
31-08-10, 10:30
O jeez. Vetëm harroni për të gjithë këtë. Unë nuk mund të trajtojë këtë më. VBET është vetëm një dhimbje koke e madhe për mua. Asgjë nuk punon.

kamilkurczak
31-08-10, 10:34
cache për të ftuar është duke punuar normale - kur gzip është i disaktivuar, por nëse gzip është aktivizuar cache mysafir bën një fotografi të mirë (për index.zip shembull). Ju mund të kontrolloni atë (forumeve / vbet_guestcache / en).
Këtu është një çështje me kodimin dhe leximit të këtij fotografi. Sigurisht ne mund të rregullohet, por kam nevojë për ndihmën tuaj. (Unë mund të kontrolloni atë nga SSH tuaj)

Nëse ju nuk mund të shihet kontrolloni atë nga SSH - Unë do të përpiqem të rregullohet pa të.

Taurus
31-08-10, 10:41
Unë nuk kam asnjë ide se si për të kontrolluar SSH ... vjen keq!

vBET
02-09-10, 22:50
Përshëndetje - Kam gjetur një gjë interesante. Duket forumi juaj është missconfigurated.

Kur ju disable gzip vBulleitn nga AdminCP Output opsion gzip HTML atëherë prodhimit juaj është zipped ende. Ju mund të shihni këtu:
Gzip Test
SHËNIM: është përshkruar qartë në opsion vBulletin:

Nëse ju tashmë janë duke përdorur mod_gzip apo mod_deflate në serverin tuaj, mos e aktivizoni këtë opsion.
Pra, në këtë moment duket se ju keni një nga ata më, për shkak se prodhimi është zipped anyway. Dhe kjo është me siguri shkaku i çështjeve me cache vBET mysafir - ajo është zipped dyfishtë aq shfletuesit të çmendur me të.

Kur vB gzip nuk është i mundshëm cache Vizitor është duke punuar, ende ju keni disa konflikte dhe ju mund të shihni atëherë kjo mesazh gabimi:

Warning: in_array() [function.in-array.html]: Wrong datatype for second argument in [path]/global.php(400) : eval()'d code on line 796
Ky konflikt ka të bëjë me goditje global_complete. Unë fillova të kërkoj që mod është në konflikt, por ju vetëm keni ato shumë ... Ne mund të ju ndihmojë kur të përcaktuar se cila mod krijon ky konflikt. Për ta bërë këtë ju duhet të kontrolloni të gjitha plugins për goditje global_complete dhe nëse përdor funksionin in_array - atëherë çaktivizuar atë dhe kontrolloni ka ende gabimi ndodh. Nëse jo, atëherë keni gjetur një fajtor. vBET nuk kanë funksion të tillë në kodin tonë, kështu që disa mod e tjera është përgjegjës për këtë. Nëse doni të gjeni atë - të parë disable vB gzip (i tuned atë përsëri ashtu si ju kishte më parë). Pastaj të mundësojë dhe do të shikojnë cache Vizitor. Mirë është për të parë të gjetur goditje e cila mund të jetë fajtor - disable atë, të kthehet në cache Vizitor çështje dhe nëse ende ekziston, atëherë shpejtë disable cache Vizitor (kështu që përdoruesit nuk do të shohin këtë çështje). E coure keni provuar atë në shfletuesin ku ju nuk jeni futur me emrin tuaj

Kjo është e gjitha çka unë mund të bëj. Në këtë moment duket se çështja është shkaktuar nga konfigurimi vBulletin keq - ju jeni duke përdorur vB gzip dhe disa të tjera edhe atë që nuk është e lejuar me dokumentacionin e Forumit.
Gjithashtu çështje me Cache Guest gzip dhe çaktivizoni vB është e lidhur me disa konfliktin mod. Ne nuk jemi përgjegjës për kodin e mods të tjera. Ne me kënaqësi do t'ju ndihmojë, por së pari ju lutemi të përcaktuar se cila mod është duke shkaktuar këtë konflikt. Kjo gjithashtu mund të jetë jo konflikt, por thjesht bug të këtij mod tjera, por kur cache Vizitor është në gabim atëherë kjo vjen për të prodhimit në vend të gabimit fotografi (spekulime). Gjithsesi - kjo duhet të përcaktohet dhe për shkak se është shkaktuar nga mod e tjera ne nuk jemi përgjegjës për atë. Ne tashmë e kalojnë shumë kohë në këtë çështje që duket të jetë konfigurimi vetëm e gabuar të serverit tuaj dhe shpresoj që ju të kuptoni se pse ne së pari t'ju kërkojë për të përcaktuar se cila mod krijon konflikt në forum e cila ka dhjetra e mods.

Unë e kuptoj se për ju do të ishte mirë nëse ne bëjmë gjithçka, por shpresoj që edhe ju të kuptoni se ne nuk mbështesin vBET gjitha mods e mundshme dhe konfigurimin e server mbështetje. Pra, nëse ju doni të përdorni Cache Vizitor keni për të parë konfigurimin e duhur serverin tuaj (të përdorni vetëm gzip një - vB ose të jashtëm jo, booth). Dhe për të gjetur e cila shkakton mod mesazh gabimi (vB off gzip dhe cache Vizitor) - ne do të shikojmë atje për të ndihmuar ju kur ju përcaktuar se cila është fajtor.

Ju lutem jepni reagimet tuaja.

Taurus
03-09-10, 11:19
Faleminderit për përpjekje, por unë thjesht do të shkojë pa cache mysafir.

vBET
03-09-10, 11:23
Kuptoni. Ende ju lutem mbani në mend se ne me kënaqësi do të ju ndihmojë me zgjidhjen e këtij konflikti në qoftë se ju të ndryshojë mendjen tuaj dhe doni të përdorni Cache Vizitor. Sigurisht - së pari ju duhet të gzip dissable dyfishtë (shih porst e mëparshme).

Pra, në këtë moment që ne të ngushtë me këtë çështje. Nëse ndërroni mendje, ju lutem vazhdoni në këtë temë:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1