PDA

View Full Version: Zgjidhet Kodi i padëshiruar në tittles Post Reply



pepito69
13-07-10, 21:02
Hi,
Kur dikush përgjigjet në një trheat përkthyer merr këtë kod në merrem përgjigje:



What's that...??

kamilkurczak
14-07-10, 13:22
Hi,



this is not translated area code,

This is an issue of course but I can't reproduce it on my test forum.
Firstly I would like to ask you about conflict with other mods. You know, just disable all another mods and try to find this issue again.

pepito69
14-07-10, 21:32
Thanks.
Unë e di që është po ndodh me shumë njerëz, të vënë vetëm në google search: you will see....
I will try what you said.

kamilkurczak
15-07-10, 13:39
Unë jam duke pritur për përgjigje;)

pepito69
16-07-10, 15:51
Unë do të çaktivizoni mundësi për të treguar tittles në post përgjigje deri tani, deri sa unë të gjetur problemin.

kamilkurczak
16-07-10, 17:27
A është kjo një opsion vBulletin? drejtë? Të saj të punës tani?
Ku mund të gjeni këtë opsion

pepito69
16-07-10, 17:37
Sigurisht është një opsion VB dhe e di se është duke punuar (në)

VB opsionet> opsionet e krijuar dhe të redaktoni pas>

Mendova se ju keni qenë ekspert në VB.

kamilkurczak
16-07-10, 17:44
Unë e di vB, por unë nuk mund të gjej këtë opsion. Thanks,

Pra, kur ky opsion është çaktivizuar, çdo gjë është duke punuar mirë.
Kur është e mundur nuk është duke punuar mirë, e drejtë?

pepito69
16-07-10, 18:44
Kur kjo mundësi është çaktivizuar nuk tregojnë tittles përgjigje post, dhe më pas, ju nuk jeni në gjendje të shohim problemin për tittles (kodi nga vbet).
Por, të gjitha problemet e tjera jam duke folur rreth në treaths tjera ende ekzistojnë: mos, gzip probleme në përkthime, etj

Jam i qartë sa tani?

kamilkurczak
17-07-10, 19:11
problemi në përkthim - u përgjigj,
këtë çështje - Unë jam duke punuar në të.

kamilkurczak
18-07-10, 10:03
kështu pepitio 69,
Unë nuk mund të riprodhoni këtë çështje në forumin tim test ..
Ju shkroi se si një opsion është me aftësi të kufizuara nuk ekranit, por ju duhet të kontrolloni atë (të gjetur në konflikt me mods tjera) kur ky opsion është enalbed.
Pra, Nëse ju mund të - aktivizoni këtë opsion dhe gjeni konflikt me mods të tjerë (vetëm çaktivizoni të gjitha mods një nga një dhe të përpiqen për të gjetur këtë çështje)

Thanks, sepse unë nuk mund të shihet riprodhoni këtë çështje në forumin tim të testit dhe i cant fix it

pepito69
19-07-10, 07:11
Thanks anyway.

kamilkurczak
19-07-10, 08:35
Nëse ju mund të kontrolloni atë (konfliktit) unë do të jetë në gjendje të ju ndihmojnë, sepse unë nuk mund të shihet riprodhojnë atë në forum time test.

vBET
20-07-10, 20:58
Hi pepito69:)

Unë e di se ju keni probleme, por ju lutem vini re se pa mundësia e riprodhuar një çështje, ne nuk mund të trajtojë këtë. Pra, nëse keni nevojë për ndihmën tonë këtu, atëherë ne kemi nevojë për më shumë informacion. Kamil kërkoi që të dreq për konflikte. Unë mund të ju pyes edhe për versionin vBET të cilat ju jeni duke përdorur - nëse nuk është e lirimin e fundit atëherë ju lutemi update.

Dhe kjo do të jetë i madh nëse ne mund të kontrolloni atë në serverin tuaj, nëse ne nuk mund se është më tonë - në fillim vetëm për të na jepni ndonjë llogari të testimit dhe thread ku ne mund të provuar atë (të kthehet opsionin përsëri) - prodhim maye vetëm kontrolluar do të na japë disa hint. Nëse jo atëherë ne do të ju pyes për detaje qasje. Gjithashtu - ndoshta ne jemi duke bërë diçka të keqe duke u përpjekur për të riprodhuar këtë çështje. Kamil u kthyen në mundësi, por ju lutem tregoni saktësisht se si të riprodhuar. A mund ta riprodhuar atë vetë për lirimin e fundit? Si saktësisht?

I kontrolluar atë personalisht në provë shembull tonë dhe ajo është duke punuar mirë. Ju lutemi të bashkëpunojnë në qoftë se ju dëshironi të keni zgjidhur këtë çështje - ne jemi këtu për ju, por në këtë rast ne nuk mund të ju ndihmojë pa ju:)

pepito69
21-07-10, 07:56
Thanks unë do të përpiqen të bashkëpunojnë, por e di unë kam një problem të madh, atëherë këtë.

vBET
07-08-10, 12:27
Pra, mund të shohim atë dhe për të zgjidhur atë në forum tuaj? :)

kamilkurczak
09-08-10, 11:38
Unë ende duke pritur për përgjigje. asnjë përgjigje - Unë supozoj se është ok.
Nëse jo ok, ju lutem shkruani këtu dhe unë do të hap këtë thread përsëri

Taurus
14-08-10, 10:30
Hi,
Kur dikush përgjigjet në një trheat përkthyer merr këtë kod në merrem përgjigje:



What's that...??

I have always had this issue. Even on the latest update it is still there.

vBET
14-08-10, 12:21
Great - kemi marrë asnjë përgjigje në këtë çështje kështu që nuk mund të vazhdojë me këtë. Ju lutem përshkruani se si pikërisht riprodhuar këtë çështje? Mund ta riprodhuar atë në forumin tonë?

pepito69
14-08-10, 13:38
Kamon Michal ju lutem, bëni një përpjekje për konsumatorët tuaj, Sigurisht ne nuk mund të riprodhoni gjithë problemet në forum tuaj, por ky problem është në shumë forume në internet që përdorin produktin tuaj. Unë kam lidhje me shërbime mbështetëse të tjera dhe ata përpiqen të gjejnë një zgjidhje në kërkim të shkakut.

A nuk merrni zemëruar me mua ju lutem, produkti juaj është greta dhe tani i love it:), por ju shoud të bëjë më shumë për konsumatorët tuaja, jo vetëm për këtë çështje të veçantë, dua të them në përgjithësi unë nuk shoh Implikimi enought dhe kjo është diçka që më bën të pikëlluar.

Thanks

Taurus
14-08-10, 14:03
Nuk e di nëse ju mund të riprodhoni këtu apo jo. Kjo është ajo që ndodh. Një fije e gjuhës së huaj është filluar. Titulli është në gjuhën e tij dhe është i përkthyer.
Megjithatë ndonjë përgjigje në këtë temë të veçantë ka një titull me këto kode çuditshëm përfundoi rreth tij
And on another note. You are aware of this, for you were already trying to fix it on my forum, but was never able to.

Taurus
17-08-10, 04:20
Çdo ndihmë këtu??

kamilkurczak
17-08-10, 10:20
ne jemi ende duke punuar në zgjidhjen, por kjo nuk është e lehtë, sepse ne nuk mund të riprodhoni atë në forumin tonë test.
Demi Jeni i sigurt se kjo nuk është ndonjë konflikt me ndonjë mods?

kamilkurczak
19-08-10, 09:23
Kam gjetur këtë çështje në forumin tuaj. tani unë jam duke punuar në zgjidhjen e

vBET
22-08-10, 22:42
Unë jam në forum tuaj dhe nuk mund të riprodhoni këtë çështje. Ju lutemi të krijojë thread ku unë do të jetë në gjendje të shohin dhe riprodhuar:) AM mua me detaje.

kamilkurczak
23-08-10, 13:54
ok kemi gjetur këtë çështje këtu:
View BSOD (ekran blu) përplasje hale informacionit të ruajtur në fi - CreativX
A mund të përshkruani se si të bëjë me këtë çështje pas përsëri?

Taurus
23-08-10, 14:03
Unë vetëm u përpoq të përgjigjeni për atë fije, dhe ajo bëri një rrëmujë e madhe. Ju lutem shikoni në atë Kamil!

kamilkurczak
23-08-10, 14:57
Unë kam qenë atje, kam bërë një post dhe kjo është duke punuar mirë. çfarë ka ndodhur?

Taurus
23-08-10, 15:10
Njeriu, thjesht shkoni në atë fije, dhe të kërkoni në postimi i fundit në atje.

kamilkurczak
23-08-10, 15:12
tani, unë jam në serverin tuaj dhe unë jam kontrolluar file fundit redaktuar.
Po e shoh.

Taurus
23-08-10, 18:40
Unë nuk e di pse ju duhet të pyesni në lidhje me "Bashkangjit" BBCode .. keni këtu në Forum tuaj shumë ... kjo është standard për të gjitha Boards vBulletin - http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/images/editor/attach.gif

vBET
24-08-10, 05:13
Lutemi kini parasysh se vBuletin është i madh. Unë jam pronari i 2 forume. Një nga këto unë jam drejtimin për vite dhe unë asnjëherë nuk përdoret ende 90% e opsioneve të tij. Dhe konsiderojnë se unë jam gjithashtu mbështetjen e dhjetra të forumeve me konfigurime të ndryshme. Ju lutemi vini re se nëse stafi ynë është pyetje, ne jemi duke bërë atë për të zgjidhur çështjet më të shpejtë dhe në mënyrë më të sigurt:)

Gjithashtu ju lutem vini re se supozime mund të çojë në drejtimin e gabuar, kështu që stafi ynë mund të bëni pyetje vetëm për të marrë konfirmim për diçka. Personalisht bëj shumë shpesh.

Gjithashtu forum tuaj kanë me të vërtetë shumë plugins kështu që unë të gjeni idenë e konfirmuar bën diçka ka sjellje default forum tuaj si shumë të dobishme.

Dhe për t'iu përgjigjur pyetjes tuaj, "pse ne duhet të pyesim diçka", në mënyrë më të përgjithshme, sepse vockël nevojë për këtë informacion nga ju;)

kamilkurczak
24-08-10, 13:05
Përshëndetje Demi,

Së pari, a vëreni këtë çështje me or [langtitle] in your reply post again or not? because I can't reproduce it on your forum now and i made many posts in the test thread.
You worked on the old files. (Probably cache files). This could be a reason for this ussue. This is confirmed by the logs that you sent to Michał. If you cant reproduce it and now this issue does not exist - I will close this threas

Secondly. Now I am working on the issue with the attachment and image. Can you make a new thread on our forum in Troubleshooting? This will facilitate the work.

pepito69 can you write something about this issue here. is this still on your forum?

Thanks.

kamilkurczak
24-08-10, 17:13
Përshëndetje Demi,

Ne jemi duke punuar në forum tuaj dhe tani ne e dimë më shumë për çështjen imazh në forum tuaj.
Ne kemi përdorur një print_log për të bërë një log dhe vBET përkthyer këtë normale post. Ajo punon pas përkthimit.
Kjo është një url për këtë imazh pas përkthimit vBET:

http://creativx.net/forums/attachment.php?attachmentid=13403&thumb=1&d=1282517797
Pra, kjo nuk është çështje vBET, sepse siç e shihni, pasi përkthimi nuk është thyer. vBET gjeneron këtë url saktë, por çdo mod shton këtë hapësirë për të url.

http://creativx.net/forums/attachments/customization/13403d128251 7797t-alienware-wmp-skin-ultimate-123-jpg
Kjo është çështje e integrimit - propably me Muslimanët. Diçka pas përkthimit të vBET theu këtë lidhje.

Sigurisht ne ende duke punuar në këtë integrim. se unë jam duke punuar në këtë kohë të gjatë dhe ende përpiqen për të gjetur një zgjidhje, por nëse unë nuk do të ketë sukses, do t'ju duhet të shkruani për Muslimanët

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1