PDA

View Full Version: Zgjidhet Site ime nuk është duke u indeksuar x52?



mario06
27-06-10, 10:57
Përshëndetje Unë jam duke përdorur gjenerator vBulletin sitemap pa Muslimanët, unë vetëm doja të di vendosjen më të mirë për atë që unë kam vënë re se postimet e mia nuk janë duke u përkthyer indeksuara ne google dhe e kam kontrolluar dhe gjetur të gjitha 52 gjuhë në database të plotë (përkthime pune), vetëm ato mi forum gjuhës amtare janë të futura në google.

Mund të ndihmojë dikush mua në konfigurimin atë që unë mund të të bërë diçka të gabuar apo jo shkruani?

A mos kam një problem diku tjetër sepse unë nuk e kuptojnë këtë?

Best Regards

mario06
27-06-10, 22:35
Askush nuk?

Me të gjitha këto histori suksesi pse jam kaq pa fat?

Unë kam vizitorëve të huaj që vijnë (shumë) dhe të huaj Google shton (shumë), por unë nuk shoh indeksimin e gjuhës përkthyer (none)?!?

steve
28-06-10, 01:52
A mund të postoni url tuaj kështu që disa anëtarë të mund të marrë një sy?

Për atë që është me vlerë, kam gjetur më të mirë për të përkthyer 10 apo më shumë gjuhë më të popullarizuara. Filloni me vendet e pasura që mund të ketë një interes në temën tuaj. P.sh.. për një forum të futbollit do të përkthejnë nga gjuhët evropiane (spanjolle dhe portugeze janë folur edhe në Amerikën e Jugut), Unë do të përfshijë gjithashtu Korean japoneze dhe e Jugut.

Konsideroni Filipine kanë një GDP për kokë banori prej rreth 1.800 $ USD, krahasuar kjo në Norvegji e cila është rreth $ 94.000 USD. Shumë vende afrikane kanë një GDP për frymë nën $ 500 p / a. : EEK:

Cilat vende kanë më shumë gjasa për të përmbajë përdoruesit që do të blejë dhe reklamuesit që shpenzojnë?

Nëse Googlebot do të ishte zvarritje 1 milion faqet e internetit tuaj në muaj, do të doni atë zvarritje faqet tuaja frëngjisht ose norvegjeze ose Tagalogisht apo Afrikaans faqe? ;)

Pa parë faqen tuaj, unë marr shumica e njerëzve janë të çmendur duke u përpjekur për të marrë 52 gjuhë të indeksuar. Narrow atë poshtë për një ekonomi pak të pasur dhe të përqëndrohen në këto.

mario06
28-06-10, 05:04
Faqet e mia në lidhje me celularët.
Gjithsesi kjo histori suksesi i ka ato al on:

dhe si tha ai shkoi në 12.000 urls indeksuara në google, dhe tani ka mbi 130.000 dhe ende ngjitje, i kishte 59.100 para vbet dhe tani kanë 61.000 me 52x?!?

http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet-good-stories/719-another-success-story.html këtu pronari është që ka një histori tjetër sukses pa përdorur një sitemap (mund të jetë ky problem?), unë m duke përdorur një sitemap, sepse deri sa kujtesa ime shkon ajo ishte gjithmonë e rekomanduar?!?

PS. Detaje mund të më organizim të vihet në këto histori suksesi, sepse çdo gjë është vetëm shumë pak përgjithshme për mua?

Fala

vBET
05-07-10, 07:27
Ju lutem vini re se ju jeni pyetur se pse ne Google nuk ka indeksuar akoma më shumë e faqeve tuaja - kjo është pyetje për të Google ...
Megjithatë ne mund të ju jap disa këshilla:
1. Sigurohuni se çfarë jeni duke bllokuar në robots.txt dhe kontrolloni, kur ndryshimet e fundit është bërë atje. Nëse ju keni filluar bllokuar disa vende kohët e fundit (në 2-3 muajt e fundit) - si faqe anëtare, si ne rekomandojmë - atëherë Google nuk është vetëm indeksimin e faqet tuaj të re, por gjithashtu heq bllokuar një nga indeksi.
2. Google crawls dhe faqet e indeksit me vet nuk e di algoritme - ende mendon për ato janë të njohura. Dmth Rank tuaj Faqe do të përcaktojë se sa shpejt do update Google indekset lidhje me faqet tuaja.
3. Ju nuk kanë mbështetur zyrtarisht nga versioni vBET e vBulletin - 3.6.x dhe për shkak se të gjitha faqet tuaja Arkivi i ishin thyer pas instalimit vBET. Ne zgjidhur këtë çështje kohët e fundit - kështu arkiv është duke punuar përsëri në forum tuaj. Megjithatë për shkak të metash vBulletin faqet e përkthyer tuaj Arkivi i forumit nuk janë duke punuar në mënyrë Google nuk do të indeksit ato dhe gjithashtu nuk do të gjeni temat e faqeve të përkthyer arkiv (sepse lidhjet për ata që janë në forum faqet arkiv). Ashtu si kujtim - ju lutem shikoni këtu për detaje: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/804-vbet-serious-bug-found.html

Rreth sitemap - ju lutem vini re se mesazhet shkruar nga përdoruesit tanë janë shkruar nga përdoruesit tanë;) Kjo nuk duhet të paraqesin deklarata zyrtare vBET ekip. Është shumë mirë që të ketë sitemap. Nuk është e nevojshme që të integrohen me gjenerator Sitemap vBET, por është mbështetur në qoftë se ju doni të bëni atë. Nëse ju nuk do të Google do të gjeni lidhje në faqet tuaja përkthyer gjithsesi - vetëm me zvarritje forum tuaj (ju keni lidhje me faqet e përkthyer nën flamuj - Google gjithashtu shohin atë).

Rreth vënë më shumë detaje në histori suksesi, sërish: mesazhet shkruar nga përdoruesit tanë janë të shkruara nga përdoruesit tanë. Pra ju lutem pyesni autorë thread për detajet. Ju mund PM tyre ose pyesni ose më shumë hollësi në fije të cilat jeni të interesuar për të.

Ju lutem tregoni prisni një informacion më shumë / lë të kuptohet se / ndihmës në lidhje me këtë çështje ose ne mund të ngushtë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1