PDA

View Full Version: Zgjidhet Kuti përkthimi nuk tregojnë në VM-së



dai-kun
07-11-09, 09:49
Unë u përpoqa tek postimi i përdorur lang BB code të VM. Mesazhi brenda nuk ka marrë parsed. Ajo tregon deri si gjuhë origjinale sikur nuk BBCode është përdorur.

Kam provuar atë në këtu dhe punon, por jo në web faqen time:. (Më lejoni të përpiqen reimporting produktit dhe ngarkimi fotografi.

vBET
08-11-09, 01:48
Unë u përpoqa tek postimi i përdorur lang BB code të VM. Mesazhi brenda nuk ka marrë parsed. Ajo tregon deri si gjuhë origjinale sikur nuk BBCode është përdorur.

Kam provuar atë në këtu dhe punon, por jo në web faqen time:. (Më lejoni të përpiqen reimporting produktit dhe ngarkimi fotografi.

Cilin version po përdorni? Ai u shtua në 3.1.0

dai-kun
08-11-09, 03:30
Unë jam duke përdorur shumë versionin më të fundit që kam shkarkuar dje dhe në admincp -> produktet v3.1.1
I bëri të gjitha redaktimet për Muslimanët dosjen time. Produkt Reimported me prishësh në dhe reuploaded të gjitha dosjet. Ai punon në këtu, por jo në forum time. I përdorur kodin BB lang, por ajo nuk bën asgjë. Vetmja gjë që ju shikoni është e tekstit origjinal si BBCode nuk ishte edhe atje. Kur ju shkoni për të redaktuar mesazh, ju mund të shihni kodin BB që është përdorur.

Nëse ju dëshironi, ju mund të reimport, reupload, dhe ri-edit fotografi. I dyfishtë kontrolluar për të parë çdo gjë është redaktuar dhe bërë të saktë.

vBET
08-11-09, 04:42
OK Unë do të hetojë këtë në forum tuaj:) Nëse gjeni ndonjë gjë tjetër - vetëm të krijojë thread veçanta për çdo bug. Ne do të vrasin ata të gjithë;)

vBET
08-11-09, 04:58
Unë vetëm kontrolluar - lang BBCode works fine. Shikoni këtu:
Collection yaoi aarinfantasy së (http://aarinfantasy.com/forum/members/test/)

Gjithashtu ju lutem vini re, se vetëm për përdoruesit të cilët kanë vendosur gjuhën e tyre default tjera se sa gjuha forum është shtuar opsion për BBCode automatike për editor. Për përdoruesit e të cilat janë shkruar në gjuhën forum ai thjesht nuk ka kuptim.

Pra, për teste - vetëm të ndryshojë gjuhën tuaj default forum tuaj dhe ju do të shihni se në të gjitha redaktorët ju do të merrni mundësi shtesë - duke ju lejuar të zgjedhur jeni me shkrim në gjuhën tuaj default apo jo:)

A është e qartë tani? :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1