PDA

View Full Version: Ju lutem më ndihmoni



haiduongbk
27-05-10, 02:50
Forumi im ka instaluar me sukses dhe të vënë në përdorim të mirë për rreth 1-2 muaj. Tuy nhiên ajo nuk është duke punuar sot. Unë nuk arriti të përkthejnë tekstin e nuk duket, si këtë gabim:

Përkthimi Tekst Disappear Pas të gjitha - çfarë është e gabuar?
Dy mundësi:
- Ju nuk Udhëzimet e instalimit ugar. Ju duhet së paku të konfiguroni gjuhën Forum opsion. Vetëm configure mod
- Ju vendosur gabim Google API kryesore - vendosur vetëm vlerën e duhur atje.
[Lang = vi] I kontrolluar është opsion normale.
Gjuha Option: Vietnamisht
API kryesore për windowsz.net: ABQIAAAAs2IPs1XLHdPymfri5WkD_xTf8GI3vNs3mVb8WN39cuNcTc-qzhRwT5Df7M1wFJSUzwlCiKHBDolgnw
Unë e kam reinstalled atë, por ajo ende nuk arrin. Ju lutemi ndihmoni me.thank you so much.
Forum ime është windowsz.net

kamilkurczak
27-05-10, 10:40
ndalimin propably nga google, ju lutem provoni këtë zgjidhje

1. të bëjë një fotografi googletest.php me këtë kod:


<?php
echo "Starting translation test<br/>\n";
$connection = curl_init();
curl_setopt($connection, CURLOPT_URL, 'http://ajax.googleapis.com/ajax/services/language/translate?v=1.0&format=html&langpair=en|pl&q=welcome');
curl_setopt($connection, CURLOPT_USERAGENT, 'Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.4) Gecko/20030624 Netscape/7.1 (ax)');
curl_setopt($connection, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
$time = microtime(true) * 1000;
$result = curl_exec($connection);
$time = microtime(true) * 1000 - $time;
echo 'Test result: '.$result."<br/>\n";
echo 'Test error: '.curl_error($connection)."<br/>\n";
curl_close($connection);
echo 'Connection time (ms): '.$time;
?>

2. Dërgoje këtë foto googletest.php në serverin tuaj në dosjen rrënjë juaj forum
3. drejtuar windowsz.net / root_folder / googletest.php

këtu keni një zgjidhje të plotë:
# post1729 http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html \\

haiduongbk
27-05-10, 11:20
Faleminderit për ndihmën. Kam krijuar file: googletest.php dhe drejtuar adresat: windowsz.net / googletest.php. Dhe kam marrë një mesazh:

Duke filluar testin përkthimi
Rezultati i testit:
Test error: Failed për t'u lidhur me 74.125.95.95: Rrjeti i pakapshëm
Ora Connection (ms): 26,974853515625
Kjo nuk është raportuar në

# post1729 vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html
- Pra, çfarë do të thotë kjo?

kamilkurczak
27-05-10, 15:56
OK kjo nuk është një ndalim nga google. Ju keni problem të rrjetit. rrjetit tuaj është e paarritshme. Ky është një problem në mes të serverit tuaj dhe google.

Së pari: kontrolloni se firewall nuk bllokojnë qasjen në google.

së dyti: ju duhet të kontaktoni me ofruesin tuaj të presë dhe kërkoni atë në lidhje me problemin me lidhje.

PS Nëse forum juaj është pritur nga Hostgator ose theplanet, ju do të merrni këtë sjellje që staurday

haiduongbk
27-05-10, 18:15
Faleminderit. I përdorur JustHost. Si ju tha. Problemi ka ndodhur me serverin tim. Unë kam kontaktuar presë tim dhe problemi ishte zgjidhur. Sot unë jam në shtëpi, lexoni shërbimeve dhe bukurinë e tregtisë dhe të përdorni motorin e tyre demo forum i gëzuar. Dua të blej atë, ju nuk keni kupon? Hi

kamilkurczak
28-05-10, 07:36
Nuk ka problem,

Ju mund të bleni licencën .. në të majtë të logos është "blej tani!" button.

haiduongbk
28-05-10, 16:25
Sot bleva atë pastaj. Duke e përdorur atë është shumë e mirë, të shpejtë dhe të lehtë. Por kam gjetur bazën e të dhënave tim e mban tryezë në rritje cache. Ajo ndikojnë në ecurinë e web faqen time? Version i lirë nuk ka tavolina shumë si cache

vBET
30-06-10, 10:06
Version falas gjithashtu ka dhe tabela cache cache përmirëson punën. Ju mund ta çaktivizoni atë nëse doni, por është i pakujdesshëm fuqishëm. Nëse ju disable të gjitha përkthimet do të shkojnë nga Google çdo herë - kjo është shumë kohë. Cache ju lejon të merrni përkthime formuar burimeve lokale - shumë, shumë më të shpejtë:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations