PDA

View Full Version: Rritja e të ardhurat e mia nga 20 $ / ditë deri në 200 $ / ditë



contemptx
18-05-10, 21:49
Unë duhet të them se im shumë i impresionuar me atë që ka bërë për vBET forumi im.

para se forumi im ishte shumë popullor, megjithatë që nga instalimi i vBet çdo gjë ka shkuar nga fuqia në fuqi

Përmirësimet:

Content indeksuar nga Google = x52 ..
para se të kisha diçka si 12.000 urls indeksuara në google, tani kam më shumë se 130.000 dhe ende ngjitje!

Gradat Keyword:
Për shkak të përmbajtjes së rritur google ka kap, renditet e mia kanë dhe të vazhdojë të rritet.

Traffic / Të ardhurat:
Trokas në efekt nga gjuhë më shumë, më shumë përmbajtje, renditet në rritje ka ndikuar awsome në trafikun e mia e cila ka kthyer forumin tim rreth nga e bërë 20 $ të ardhura ditore deri në një mesatare prej rreth $ 100 deri edhe disa ditë të goditur 200 $ në ditë ardhurave.


Unë do të rekomandojë këtë për të gjithë serioze në lidhje me forumin e tyre dhe unë sigurisht që do të jetë blerjen e licencave të mëtejshme për të instaluar në forumet e mi të tjerë.

Negative vetëm ime për addon është se në një forum të madhe ajo mund të jetë CPU intensive, sidomos vbenterprisetranslator_seo.php

Pra, në qoftë se mund të jetë i optimizuar më tej, atëherë do të isha një njeri i lumtur,
Megjithatë CPU se ajo nuk e përdorur është e parëndësishme për të se sa kjo do të dëbojë forum tuaj përpara.

Jesh
19-05-10, 20:43
Lidhje Site, ju lutem.

mario06
30-05-10, 07:26
Lidhje ju lutem?!?

contemptx
07-06-10, 14:13
Unë kërkoj falje për vonesën në përgjigje, janë larguar për disa javë.
faqe në fjalë është: Card CardSharing Sharing Forum Servers CCcam Newcamd GBox Dreambox (http://www.cardshare.tv)

steve
08-06-10, 13:19
Unë kërkoj falje për vonesën në përgjigje, janë larguar për disa javë.
faqe në fjalë është: Card CardSharing Sharing Forum Servers CCcam Newcamd GBox Dreambox (http://www.cardshare.tv)

Site juaj është duke treguar një mesazh zënë për orën e fundit: hutuar:

Çfarë mod ju përdorni për të bllokohet nga mysafirët, kur ngarkesa është e lartë?

raymond
23-06-10, 14:00
Në përvojën time, nuk është e lehtë për të fituar (adsense) para nëpërmjet forum.
Janë njolla Adsense tuaj shpallje duke CTR të lartë?

nectons
13-05-11, 10:54
Të vërtetë të mirë. Bravo për zhvilluesit. Unë ndoshta do të instalojë atë përsëri! :)

kamilkurczak
13-05-11, 16:27
mirëpritur tuaj:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1