PDA

View Full Version: Zgjidhet Langtitle nuk parsed



moman
17-05-10, 20:55
Unë kam një modifikim porosi që tregon postimet e fundit përdorues në krah përdoruesit bazuar në këto dy pyetje:

$ = $ Db getposts-> query_read ("SELECT b.threadid dallueshme nga". TABLE_PREFIX. "Pas një,". TABLE_PREFIX ". Thread b KU a.userid =". $ VBulletin-> userinfo ['userid']. " DHE b.visible = 1 DHE a.threadid = RENDIT b.threadid NGA a.postid LIMIT desc 5 ");

Pastaj në bazë të id që off query e fije,
$ = $ Db getthreadid-> query_read (.. "SELECT * NGA" TABLE_PREFIX "thread KU threadid = $ TID");

Kur kemi shkruar titullin e kësaj thread nga baza e të dhënave, tag langtitle nuk është parsed. A ka një funksion që unë mund të kërkojë + kërkoj në plugin për titullin në mënyrë që të kuptoj atë?

vBET
18-05-10, 16:57
Cili version vBET jeni duke përdorur? Lirimin e fundit kanë globale parsing funksionalitetin langtitle.

moman
19-05-10, 17:14
Versionin e fundit, 3.3.3, cila është arsyeja pse unë isha në mëdyshje.

I figured it out, megjithatë. Added këtë plugin e mia:


if (strpos($rpthread['title'], '[/langtitle]')) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$rpthread['title'] = vbet_parseTitle($rpthread['title']);
}

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1