PDA

View Full Version: Zgjidhet Problem në faqe kaloni gjuhëve



xib
05-05-10, 22:16
Hi,

vbet duket e madhe, por unë kam një probleam në një faqe

Forumi: mforum.nl

kur i ndryshojë në një përkthim në faqen shkoi bosh, në faqet e kategori ky problem nuk ekziston

vBET
05-05-10, 22:30
Kudo që të shkoj të marr info se unë duhet të keni hyrë. Dhe kur unë, nuk jam unë mund të kaloni në gjuhë të pa problem. Pra ju lutem jepni disa llogari test ose lidhje për faqe ku unë nuk duhet të keni hyrë brenda për të parë se ju shkruani.

Gjithashtu - Unë shoh se ju nuk e keni bërë integrimin Muslimanët, sepse lidhjet tuaja nuk janë përkthyer, kështu që kjo mund të jetë shkaku i problemit. Ju lutemi të udhëzimeve ugar integrimit në readme.html nga pakoja e vBET. Ju lutem konfirmoni e bëri atë të zgjidhur këtë çështje.

xib
05-05-10, 22:42
hi,

Unë të ndryshojë fotografi Muslimanët, i plotë ndjekin file README ndoshta i harruar diçka?

Unë kam vënë forumi të hapur për mysafirët, unë shpresoj se ju mund të gjeni një zgjidhje.

Unë gjithashtu shoh asnjë URL përkthyer në sitemap (Muslimanët, i ndryshuar kodin e)

vBET
05-05-10, 23:45
OK - tani lidhjet janë përkthyer. Dhe unë shoh këtë çështje - ajo është e lidhur me redirection (edhe ju mund të shihni se duke përdorur lidhjet postimi i fundit).

A jeni i sigurt se keni bërë ndryshimet e duhura në stendat fotografi Muslimanët? Nëse po atëherë ju lutem me PM qasje të dhënat për CP tuaj Admin dhe FTP - Unë do të kontrollojë atë në vend.

xib
05-05-10, 23:49
thx! PM dërguar

vBET
06-05-10, 01:00
Ju keni çështje globale Përcjellin edhe në faqet nuk janë të përkthyera dhe me aftësi të kufizuara vBET (bot jo plotësisht -. Unë nuk kanë qasje në formën tuaj FTP htaccess file). Ju mund të shihni atë duke klikuar në lidhjet tek postimi i fundit.
Ju theu një skedar Muslimanët (kodi zëvendësuar në vend të vënë tona para).

Unë po ju dërgoj lë të kuptohet se çfarë të bëni për të (nuk mund të bëjë atë vetë):
- Koment Rregullat vBET
- Ngarkoni fotografi origjinale Muslimanët (ata 2 redaktuar)
- Dhe nuk kontrolloni redirection çështje ende ekziston

Nëse po - ju lutem shkallëzohet atë vB ose vBulletin Team - në qoftë se ju keni çështje kur vBET është krejtësisht të paaftë, atëherë nuk është faji vBET.

Nëse nuk ka - ju lutemi të bëjë integrimin e përsëri (kujdes) dhe për të mundësuar vBET përsëri.

Zgjidhja e problemit do të zgjidhë çështjen e redirection ndryshimin e gjuhës, sepse ka përcjellëse.

Gjithashtu ju lutem jepni. Përmbajtjen tuaj htaccess file (para se të komentojë rregullat vBET) për të verifikuar atë.

xib
06-05-10, 01:21
i ngarkuar të gjitha dosjet përsëri, dhe bëri ndryshime në fotografi Muslimanët.

I guess i bërë një gabim me header ("Location: $ fulluri");

thx për zgjidhjen e këtij problemi! :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1