PDA

View Full Version: Si për të parandaluar pjesë të tekstit të jenë të përkthyera



jonlar
27-04-10, 20:22
Hi there. Unë jam duke përdorur versionin e lirë të kësaj addon të madhe dhe vetëm për të kërkuar për të pyetur nëse është e mundur për të mbrojtur pjesët e tekstit para përkthimi?

vBET
27-04-10, 21:03
Po, vetëm përdorni zonë nuk përkthyer - në qoftë se keni nevojë për diçka që të mos të përkthehet thjesht edit template të përshtatshme dhe e vënë atë në mes të
dhe (Shënim: Ju nuk mund të përdorni ndonjë mod e cila heq komentet për të përdorur këtë funksionalitet)

jonlar
27-04-10, 21:11
A është e mundur që të përdorin këtë në VB CMS në një artikull, në ndonjë mënyrë?

vBET
27-04-10, 21:47
Jo në versionin e lirë. Në një paguar ju mund të bëni shumë të lehtë duke i shtuar tekstit të tilla brenda BBCode notranslate në CMS mesazhin tuaj.

jonlar
27-04-10, 23:08
Thanks Ok. Por, për të qenë i sinqertë, i dont duan të paguajnë 90 bucks për një script! kur kostot e të gjithë vB (prepaid) 125 €
Thats defenitly për të shtrirë. Unë jam vetëm i sinqertë

vBET
02-05-10, 22:30
Kjo është arsyeja pse ne ju ofrojmë version falas - ju mund të gëzojnë atë për sa kohë që ju dëshironi! :) Ju dhe dikush që vetëm dëshiron përkthime dhe nuk kujdeset për punën e madhe, mbështetjen gjuhësore të komunitetit, të përkthyera RSS dhe shumë më tepër.

Ne kemi shumë të klientëve të cilët janë shumë të lumtur për të investuar paratë e tyre në versionin e paguar:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1