PDA

View Full Version: Fix për ato prej jush running Poster Tweet



tavenger5
12-04-10, 19:25
Kam gjetur se pas përmirësimit të vBET poster 3.3.2 tweet ndaluar automatikisht përditësimin. I was getting një gabim në linjë që është shtuar në dorë drejtimin functions_vbseo_createurl.php kur detyra poster cicëroj.

Ja se çfarë ju duhet për të redaktuar për të marrë gjërat punuar përsëri ... (Ose ndonjë mod që përdor url Muslimanët e)

në functions_twitterposter.php PAS


require_once(DIR . '/includes/functions_vbseo.php');

add


require_once(DIR . '/includes/vbenterprisetranslator_functions_vbseo.php');


ri-upload file

vBET
12-04-10, 21:43
Great:) Ne nuk mendoj për këtë.

Ajo do të jetë më mirë nëse ju vendosni:

require_once(DIR . '/includes/vbenterprisetranslator_functions_vbseo.php');
brenda functions_vbseo_createurl.php vBulletin file - diku në fillim. Faleminderit që të gjitha shtojcat duke përdorur URL Muslimanët do të punojë (edhe integrimi Sitemap Generator do të jetë më e lehtë). Ju lutem kontrolloni atë - ne do të përfshijë atë në udhëzimet e integrimit për lirimin e fole.

vBET
24-04-10, 20:02
Duket se ka një zgjidhje edhe më të mirë - sepse ajo nuk do të kërkojë ndonjë shtesë botim fotografi. Ne do të shtojë këtë require_once në goditje init_startup. Ajo do të punojë për të gjithë plugins:) Kjo do të përfshihen në publikimin e ardhshëm.

vBET
08-05-10, 22:33
Fix përfshirë në vBET 3.3.3:)

Simon Lloyd
07-10-10, 16:33
A ka ndonjë mënyrë për të ndaluar tweets nga shpallësi i tweet të tweeted në gjuhën postera origjinale?

Me të vërtetë i duhet tweets postuar në anglisht, ka dikush ka një ide?

Regards,
Simon

vBET
10-10-10, 22:07
Unë nuk e di detajet se si kjo mod punon. Në përgjithësi vBET lejon për të përcaktuar tekstet e cila nuk do të përkthehet. Nëse kjo është përfshirë në template atëherë ju vetëm mund ta vënë atë në brendësi të zonës nuk e përkthyer kështu në mes të and . Në rast të mesazheve (në mënyrë postimet, MD etj) ju mund të përdorni tekstin brenda BBCode notranslate.

Ju lutem tregoni bën atë të ndihmojë.

Simon Lloyd
11-10-10, 02:38
Thanks Michal, por kjo nuk ndihmon tweets poster cicëroj (postime të Twitter) automatikisht, por tweets atë në gjuhën e poster jo gjuhën e përkthyer.

këtu është një tweet në polonisht, por duhet të ketë qenë englsih http://twitter.com/thecodecagecom/status/26576603442 por duket në faqen time si englsh http://bit.ly/cNJukU

vBET
11-10-10, 09:53
Unë nuk e kuptoj se si punon. Ju lutem shpjegoni. Ju shfaq përmbajtjen e forumit tuaj të jashtëm? Apo e kundërta? Si përmbajtja është importuar / eksportuar? ...

vBET
11-10-10, 09:56
Gjithashtu siç e shoh unë është shkruar në polonisht (ndoshta - nuk mund të kontrolloni përkthime të tjera, sepse tejkaluar numri maksimal i postimeve shikuara). Ju lutemi të drejtë të shkojnë atje dhe kliko Edit më pas - do të shihni se çfarë është gjuha e vërtetë atje.

Simon Lloyd
11-10-10, 18:56
Unë nuk e kuptoj se si punon. Ju lutem shpjegoni. Ju shfaq përmbajtjen e forumit tuaj të jashtëm? Apo e kundërta? Si përmbajtja është importuar / eksportuar? ... Poster tweet është një mod në vbulletin.org (i mund të ju lejojnë të ketë mod nëse dëshironi), kur një post është bërë në forum time pastaj pas është tweeted (dërguar për twitter automatikisht) nga ana e Ministrisë së Mbrojtjes, në qoftë se një post tjetër është bërë atëherë ajo përsëri do të merrni tweeted.

Me pak fjalë përmbajtja nuk është i importuar apo eksportuar me të vërtetë, është dërguar në fakt si një post të Twitter.

Simon Lloyd
11-10-10, 18:57
Gjithashtu siç e shoh unë është shkruar në polonisht (ndoshta - nuk mund të kontrolloni përkthime të tjera, sepse tejkaluar numri maksimal i postimeve shikuara). Ju lutemi të drejtë të shkojnë atje dhe kliko Edit më pas - do të shihni se çfarë është gjuha e vërtetë atje.

Postimi i është bërë fillimisht në polonisht, gjuha e vërtetë është polake dhe teksti papërkthyera u dërgua për eksitim.

Kontrolloni PM tuaja, i kanë dërguar të dhënat e njëjta qasje që Kamil ka përdorur kështu që ju nuk e shihni maxed temat e njoftimit me:)

vBET
11-10-10, 20:46
Ju lutemi të test i thjeshtë. Shkruani njëjti mesazh në polonisht në faqen përkthyer (në polonisht). Pastaj të bëjë atë përsëri, por këtë herë duke u shkruar në faqen NUK përkthyer. Them nuk ka asnjë ndryshim në përmbajtjen e dërguar në eksitim për ato 2 mesazhe.

Simon Lloyd
12-10-10, 08:14
Na vjen keq Michal Unë nuk e kuptoj, dhe im nuk jap kështu që unë nuk mund të shkruaj në polonisht:)

vBET
13-10-10, 11:18
Ju mund - ju tashmë keni mesazh të tillë vetëm kopje të:)

Simon Lloyd
13-10-10, 12:03
E drejta Michal, i kanë postuar 2 mesazhe si në polonisht, e duke përdorur flamurin e polish (pas testit 1) dhe një duke përdorur flamurin e anglisht (pas testit 2) të dy u tweeted si Polake ju mund të shihni tweets këtu Cage Code (thecodecagecom ) on Twitter (http://twitter.com/thecodecagecom) dhe postimet origjinal këtu:
Post test për translation1 - Forumi Kodi Cage (http://www.thecodecage.com/forumz/general-news-updates/208041-test-post-for-translation1.html)
Post Test për përkthim 2 - Kodi Forumi Cage (http://www.thecodecage.com/forumz/general-news-updates/208042-test-post-for-translation-2-a.html)

Unë kam nevojë që ata të jenë postuar në anglisht - është e mundur?

vBET
14-10-10, 22:43
Duket se mod i cili e dërgon mesazhe të scrubs tweeter bbcodes nga mesazhi. Ju lutem kontrolloni atë për disa bbcodes standard - të shtoni mesazh me bbcdes për të guximshme,, QUOTE KODI. Ta bëjë këtë dhe shikoni se si duket në eksitim.

Në qoftë se në qoftë se është pastrim nga BBCode në vend që të vlerësohet, atëherë ne nuk mund të bëjmë asgjë. bbcodes punon vetëm nëse vlerësimi është shkaktuar dhe nëse ekziston ... Në rast të tillë ju mund të kontaktoni pronarin mod per eksitim eksport dhe kërkoni atë për ndryshime, ose nëse ajo është e lejuar të bëjë ndryshimet në kodin eksitim mod veten.

Simon Lloyd
16-10-10, 12:28
Kontrollohet vetëm me VBA tags mi dhe ata ishin hequr nga Tweet. Mos u bëni merak për këtë, ajo nuk është shumë e rëndësishme, unë mund të jetojnë me të:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1