PDA

View Full Version: Zgjidhet indeksuar ende duke shkuar poshtë për këtë javë



badawidollah
10-04-10, 02:33
Sitemap stats
URL Total: 1.026.021
URL Indexed: 25.172

ngadalë shkojnë poshtë
para kësaj ajo është rreth 59, xxx (Muslimanët VETEM)
tani e saj duke shkuar poshtë hap pas hapi

Indeksi mia në google poshtë shumë
Rezultatet 1 - 10 of about 92.800 nga nusantaraku.org. (0.11 sekonda)

para rreth 236.000

badawidollah
10-04-10, 05:02
Sitemap stats
URL Total: 1.026.021
URL Indexed: 24.608

badawidollah
10-04-10, 16:13
Sitemap stats
URL Total: 1.026.021
URL Indexed: 23.215
Submit a Sitemap

poshtë përsëri

badawidollah
10-04-10, 16:57
Sitemap stats
URL Total: 1.026.021
URL Indexed: 22.552

ende do poshtë

badawidollah
10-04-10, 17:36
Sitemap stats
URL Total: 940.000
URL Indexed: 22.434

badawidollah
10-04-10, 17:41
se çfarë ndodhë me forumin e mia?

vBET
10-04-10, 20:29
Sipas mendimit tonë nuk ka asnjë mënyrë që Google reagojnë që të shpejtë në ndryshimet tuaj sitemap. Unë e kuptoj se ju e keni kryer sitemap sot disa herë dhe vëren se faqet e indeksuara janë duke shkuar të ulët, por kjo është vetëm rastësi. Nëse ata janë duke shkuar poshtë ata do të bëjnë të njëjtën gjë, nëse ju nuk e keni bërë ndonjë paraqitjes në të gjitha. Google thjeshtë nuk reagon që të shpejtë me indeksimin e ri.

Çfarë mund të jetë një arsye këtu - a keni bërë ndonjë ndryshim në robots.txt tuaj kohët e fundit? Kjo është parë mendoj që shkon në mendjen time - A e keni bllokuar disa përmbajtje të parëndësishme si ne sugjerojnë për optimizimin? Nëse po atëherë kjo është një arsye - faqe të bllokuara janë larguar vetëm nga indeksi ashtu si keni kërkuar atë.

Arsye të tjera - ju lutem gjeni atë jonë ishte ndryshuar në forum tuaj kohët e fundit. Dhe nga kohët e fundit unë nuk do të thotë sot, por në 2 muajt e fundit.

badawidollah
11-04-10, 01:43
URL Total: 1.031.393
URL Indexed: 21.838
Submit a Sitemap

Unë nuk e ka bërë përmbajtjen e bllokut të parëndësishme.
ky është sitemap në


Përfshijnë Trego Pages Post
Përfshijnë Pages Arkivi
Përfshijnë Trego Pages Thread
Përfshijnë Pages Display Forum
Përfshijnë Pages Tag


i `ll off tag faqe

badawidollah
11-04-10, 01:44
i ndryshuar disa subforum shumë.
ndoshta thats problem shumë

badawidollah
11-04-10, 01:54
User-agent: *
Lejoj: / admincp /
Lejoj: / cgi-bin /
Lejoj: / clientscript /
Lejoj: / përfshin /
Lejoj: / install /
Lejoj: / modcp /
Lejoj: / Sitemap /
Lejoj: / tags /

User-agent: *
Lejoj: / printthread.php
Lejoj: / subscription.php
Lejoj: / payments.php
Lejoj: / profile.php
Lejoj: / faq.php
Lejoj: / calendar.php
Lejoj: / private.php
Lejoj: / sendmessage.php
Lejoj? / Sendmessage.php bëjë =
Lejoj: / showgroups.php
Lejoj: / reputation.php
Lejoj: / report.php
Lejoj: / threadrate.php
Lejoj: / postings.php
Lejoj: / newthread.php
Lejoj: / search.php
Lejoj: / newreply.php
Lejoj: / register.php
Lejoj: / login.php
Lejoj: / faq.php
Lejoj: / image.php
Lejoj: / cron.php
Lejoj: / joinrequests.php
Lejoj: / usercp.php
Lejoj: / member.php

i vënë në një minutë më parë robots.txt

badawidollah
11-04-10, 08:59
Sitemap stats
URL Total: 1.030.240
URL Indexed: 21.709

vBET
11-04-10, 14:55
i ndryshuar disa subforum shumë.
ndoshta thats problem shumë

Kjo mund të jetë një arsye, sepse lidhjet e vjetra nuk ekzistojnë më. Ju lutem vini re se ajo që ju shihni në mjetet webmasteri nuk është sa faqe keni indeksuara. Kjo vetëm tregon se sa URLs nga sitemap juaj është në indeks. Siç e dini që ju keni shumë më të indeksuara faqe (disa nuk janë në sitemap). Pra, nëse ndryshimet URL në sitemap (si pas ndryshimit të subforum), atëherë ajo nuk është ende indeksuar sipas këtij URL (ajo ende mund të jetë nën të vjetër një të tillë) dhe mjet webmasteri do të ju tregojnë më pak URLs indeksuar. Sepse ajo nuk tregon të gjitha URL-indeksuar, por sa URLs nga sitemap është indeksuar. Ju mund të shihni të gjitha duke i bërë pyetje të avancuar në Google.

Nëse keni 301 ridrejtoni nga lidhjet e vjetra me të reja, atëherë ato nuk duhet të hiqet nga indeksi - vetëm ri-indeksuar. Mjet natyrisht deri sa ajo do të ri-indeksuar webmaster do të tregojë se URLs më pak.

Ju lutem vini re se ndryshimet e tilla Google mund të jetë jo të lidhura edhe në të gjitha me veprimet tuaja - kjo mund të shkaktohet nga ferma shumimi server Google, ndryshime algorithm dhe Google vetëm e di se çfarë tjetër. Natyrisht ajo është gjithmonë mirë për të mbajtur dorën mbi pulsin dhe kontrolloni e bën atë nuk ka të bëjë me veprimet tona, që kështu të mund të reagojnë në raste të tilla.

vBET
11-04-10, 15:07
i vënë në një minutë më parë robots.txt

Ju lutem vini re se kjo do të heqë përmbajtje të bllokuar nga indeksi. Sepse nuk është përmbajtje relevante do të jetë e mirë për SEO tuaj (plehra nga indeksi = përmbajtje më të vlefshme në index).

vBET
11-04-10, 15:08
Sitemap stats
URL Total: 1.030.240
URL Indexed: 21.709

A ju tregon Google gabime në sitemap?

badawidollah
11-04-10, 15:38
A ju tregon Google gabime në sitemap?

po
ata thanë faqe përcjellëse

i mori këtë shumë

Rezultatet 1 - 10 of about 87.100 nga Ju lutemi Zgjidhni Bel gjuhëve tuaja (http://www.nusantaraku.org). (0.34 sekonda)

para i mori 236.000
dhe ende duke zbritur shumë

badawidollah
11-04-10, 15:40
Unë shpresoj se kjo është e do ok në 2-3 muaj.
i ndryshuar lidhur me emrin subforum 50%.

vBET
11-04-10, 22:42
po
ata thanë faqe përcjellëse

i mori këtë shumë

Rezultatet 1 - 10 of about 87.100 nga Ju lutemi Zgjidhni Bel gjuhëve tuaja (http://www.nusantaraku.org). (0.34 sekonda)

para i mori 236.000
dhe ende duke zbritur shumë

Ju mund të jenë të qetë për përcjellëse në sitemap. Google këshilla për të vënë aty vetëm URLs e fundit, por ende e di se si të trajtojë përcjellëse dhe ende tregues URL e fundit (ata që vijnë pas përcjellëse). Në këtë moment, ne nuk e vënë URL përkthyer në sitemap vetëm të shtoni kod gjuhën, për shkak të arsyeve të performancës. Përkthimi i çdo URL në çdo gjuhë në një moment, gjatë brez sitemap do të jetë shumë e shtrenjtë. Gjithsesi ne do të mendojmë për disa zgjidhje në këtë fushë.

vBET
11-04-10, 22:43
Unë shpresoj se kjo është e do ok në 2-3 muaj.
i ndryshuar lidhur me emrin subforum 50%.

Pra, kjo definitivisht mund të jetë arsye. Ende nuk duhet nëse jeni të vërtetë keni 301 përcjellëse nga e vjetra të të re, por çfarë ndodh me të vërtetë në anën e Google është mister.

Megjithatë mos harroni se ju shtuar disa përmbajtje të reja për robots.txt - kështu që ata URL bllokuar do dhe duhet të zhduket nga indeksi.

badawidollah
12-04-10, 04:07
URL nuk ndjekur
Kur ne testuar një mostër prej URLs nga Sitemap tuaj, kemi gjetur se disa URL përcjellim në vende të tjera. Ne rekomandojmë që Sitemap tuaj përmbajnë URL këtë pikë në destinacionin e fundit (përcjellëse target) në vend të Redirecting për një URL.
Error HTTP: 301
URL: Go to URLhttp: / / www.nusantaraku.org/forum/en/85735-post1.html
Problem zbuluar më: prill 11, 2010

vBET
12-04-10, 12:49
Unë po të shoh 2 çështjet atje:
1. Lidhjen tuaj duket e çuditshme - a jeni të sigurtë që ju bërë integrimi me duhur Sitemap Generator?
2. Unë shoh se ju keni atje dyfishtë përcjellëse (301 përcjellëse dy herë - njëra pas tjetrës). Ju lutemi të integrohen Muslimanët të përshtatshme - të parë këtu për detaje në lidhje me integrimin e ndryshimeve Muslimanët:

badawidollah
13-04-10, 13:16
RewriteEngine On

RewriteBase / forum /

% RewriteCond {HTTP_HOST}! ^ Www \\. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & ridrejtuar = / forum / index.php [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & ridrejtuar = / forum / $ 2 [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arkiva /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | images) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arkiva /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbseo.php [L, QSA]

% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | images) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]


është e saktë?

dhe për url në sitemap
të cilat duhet të zgjidhni,
/ En / apo? Language = en

Unë jam duke përdorur një mungesë tani, por duke shtuar se kjo më poshtë <? php
për shkak të drejtuar këtë kod nuk mund të shihet pa


require_once (DIR. '/ përfshin / vbenterprisetranslator_functions_vbseo.php');
define ('DIR', dirname (__FILE__ ).'/../');


Sitemap stats
URL Total: 331.647
URL Indexed: 9047

faleminderit

vBET
14-04-10, 01:01
është e saktë?

dhe për url në sitemap
të cilat duhet të zgjidhni,

Unë jam duke përdorur një mungesë tani, por duke shtuar se kjo më poshtë <? php
për shkak të drejtuar këtë kod nuk mund të shihet pa





faleminderit

Rregullat tuaja duket OK. Ju lutem kontrolloni readme.html në paketën vBET dhe shihni se çfarë ndryshime në fotografi vBulletin ju duhet të bëni. Unë shoh që lidhen që ju dha akoma të dyfishtë përcjellim (ju mund të shihni se p.sh. në Opera).

Rreth ndryshimit tuaj në dosjen Sitemap Generator - përdorin një për / en /
Gjithashtu require_once-ku jeni duke shtuar se - në të cilat foto? Unë mund të shihni se ajo është e gabuar, sepse DIR është përcaktuar, pasi ajo është përdorur - ju keni atë në dosjen e gabuar. Ju lutem shikoni këtu për integrimin Sitemap Generator:


Ju lutemi të ugar pikërisht udhëzimet e integrimit për Muslimanët dhe Sitemap Generator. Nëse nuk jeni të sigurt që hapa ju bërë dhe cilat jo - të fillojë vetëm nga fotografi origjinale dhe të bëjë ndryshimet e përsëri, por saktësisht.
Nëse ju ndjeheni si ajo është e probleme për ju ne mund t'ju ofrojmë këtë integrim si Shërbimi Upgrade (http://www.vbenterprisetranslator.com/upgrade-service.php) ($ 30).

Gjithashtu, nëse të gjitha lidhjet që keni në sitemap tuaj janë si ky një që ju dha, kjo mund të jetë arsyeja e çështjeve tuaja - gabim Sitemap integrimit. Ju lutem vini re se lidhja që keni dhënë është prishur - nuk ka titull përfshihet. A links origjinale (pa kod gjuha) janë coptuar? Ju lutemi PM më të plotë tuaj sitemap përmbajtje.

badawidollah
14-04-10, 18:14
vbseo_sitemap_functions.php modifikuar.


<? Php
require_once (DIR. '/ përfshin / vbenterprisetranslator_functions_vbseo.php');



vbseo_log_entry ("[showthread] forum_id: $ forumid, thread_id: $ threadrow [threadid], total i mesazheve: $ totalposts, pages: $ totalpages, Views: $ threadrow [views] $ para");
/ / Kodi shtesë
$ Alanguages = array ('ar', 'zh-CN', 'sq', 'ms', 'ru', 'th');
if (! $ arkivuar) {
$ Strlenhost = strlen ($ vbseo_vars ['bburl']."/");
$ Currentthreadurl = vbseo_url_thread ($ threadrow, 1, $ arkivuar);
$ Currentthreadurl_before = substr ($ currentthreadurl, 0, $ strlenhost);
$ Currentthreadurl_after = "/" substr ($ currentthreadurl, $ strlenhost).;
$ Lastpost = & $ threadrow ['lastpost'];
$ Vbseo_stat ['t'] + = sizeof ($ alanguages);
foreach ($ alanguages si gjuhë $) {
vbseo_add_url ($ currentthreadurl_before $ gjuhën $ currentthreadurl_after, $ para, $ lastpost, $ Freq..);
}
}
/ / Fund kodi shtesë

për ($ p = 1; $ p <= $ totalpages; $ p + +)

Default im është "id"
faleminderit

** Unë jam duke përdorur vBulletin sitemap gjenerator 2,6 beta 1
Unë jam duke përdorur mostra / en / adresa
my users poshtë 15%

vBET
14-04-10, 22:57
Kjo duket në rregull tani. Gjithashtu ju lutem me PM aktuale tuaj Sitemap fotografi rezultat - si kam shkruajtur lidhje që ke dhënë para se të duket e thyer (pa titull përfshirë) Unë do të doja të parë e bën atë akoma ndodh dhe, nëse po atëherë ka për lidhje origjinale gjithashtu. Në raste të tilla unë do të kontrollojë atë në anën tuaj dhe fix it.

Shënim: Ju ende keni të dyfishtë përcjellim - ju lutemi të integrohen Muslimanët të përshtatshme. Ju punën e panevojshme të lirshme.

badawidollah
16-04-10, 13:41
URL nuk ndjekur
Kur ne testuar një mostër prej URLs nga Sitemap tuaj, kemi gjetur se disa URL përcjellim në vende të tjera. Ne rekomandojmë që Sitemap tuaj përmbajnë URL këtë pikë në destinacionin e fundit (përcjellëse target) në vend të Redirecting për një URL.
Error HTTP: 301
URL: Go to URLhttp: / / www.nusantaraku.org/forum/ru/obat-obatan-dan-farmasi/116222-pintar-membaca-obat.html
Problem zbuluar më: prill 16, 2010

** Tani i hequr vbet nga sitemap.
Indeksi google tim ende do poshtë

Rezultatet 1 - 10 of about 79.200 nga nusantaraku.org. (0.10 seconds)

vBET
16-04-10, 15:52
Unë shoh se ju nuk keni më redirections dyfishtë - kjo do t'ju shpëtojë performancës. Unë gjithashtu shoh se lidhjet tuaja për faqet e përkthyer në sitemap nuk janë thyer më.

Siç kam shkruar në fillim ne nuk besojmë se përmbajtja juaj sitemap ka asgjë të bëjë me faqet tuaja zhdukur nga indeksi. 1 - Google vetëm nuk reagojnë në mënyrë të shpejtë kështu që nuk është reagim në sitemap tuaj; 2 - sitemap nuk ka të bëjë me faqet e hequr nga indeksi, sitemap thjesht tregon se çfarë do të donit të ketë indeksuara dhe nuk bën asgjë më shumë.
Pra, duke hequr URL përkthyer nga sitemap nuk do ta zgjidhë këtë çështje. Kjo do të bëjë paralajmërime Google rreth 301 përcjellëse zhduken. Ju lutem vini re se Google do të dinë dhe indeksi faqet tuaja përkthyer anyway. Google do të gjeni lidhje për atë direkt në forum tuaj, por indeksimit ajo mund të marrë më shumë kohë se në qoftë se ata janë në sitemap.

Ju lutemi të mbani në mend se ju shtuar shënimet e reja për robots.txt dhe bllokuan disa faqe. Pra, ato faqe të bllokuara do dhe duhet të hiqen nga indeksi i Google. Në Google Webmaster Tools edhe ju mund të shikoni saktësisht që URLs janë bllokuar nga robots.txt (ju lutem vini re se këto të dhëna nuk janë up bëjnë date - ata janë të azhornuar periodikisht).

Gjithashtu ju lutem se çfarë ndryshimesh të tjera që ju bëri në forum tuaj. Keni shkruar se ju ndryshuar emrat e mbi 50% e forumeve. Ajo nuk duhet të jetë arsye në qoftë se ju keni 301 ridrejtoni - ende është vetëm që nuk duhet. Ju lutemi të mendoni se e keni ndryshuar edhe disa privilegje në forum? Nëse keni bllokuar qasja në disa forume për mysafirët, atëherë përfundimisht kjo mund të jetë arsye. Ju lutem mos harroni që Google të parë forum tuaj si mysafir. Nëse keni bllokuar disa përmbajtje pastaj në faqet e cila ishte indeksuar më parë Google parë të komunikojnë njëjtë për të mos privilegje të mjaftueshme. Dhe në rast të tillë të hequr ato indeksi formën e dyfishimit të përmbajtjes (të gjitha faqet e bllokuara janë të njëjta). Ju lutem mos harroni se unë jam me shkrim këtu për bllokimin e nga privilegjet vB jo nga robots.txt të cilat gjithashtu mund të jetë arsye.

Një herë më shumë - mendoj se ajo që ndryshimet e tjera është bërë mbi forumin tuaj në 2 muajt e fundit.

Gjithashtu - jeni në gjendje të përcaktojnë se cila nga faqet tuaja zhduket nga indeksi? Ndoshta zhduket vetëm ato të cilat ju bllokuar nga robots.txt dhe ne nuk kemi asnjë çështje në të gjitha. Nëse ju jeni në gjendje që të shkruaj disa robot i cili do të mbledhë lidhjet tuaja aktuale shfaqet nga Google dhe krahasuar dallimet midis një korrje dhe një tjetër, atëherë ju mund të shihni se çfarë mungon (nuk e di nuk Google jep disa zgjidhje të gatshme).

Dhe ka edhe një gjë - ju lutemi të mbani në mend se në rezultatet e kërkimit Google tregon vetëm një numër i përafruar të rezultateve. Dhe Google është duke ndryshuar algoritme e tij dhe të cache të gjithë kohës. Pra ju lutem mbani në mendje se një numër i treguar në kërkim rezultatet nuk janë reale dhe ato mund të ndryshojë (përafrim i dhënë të mirë apo të keq), edhe në qoftë se keni ende njëjtën faqe të indeksuara. Natyrisht në faqet tuaja rast se janë me të vërtetë zhduken, sepse ju bllokuar disa në robots.txt

badawidollah
18-05-10, 17:58
Indeksi i shkuar deri dhe të kthehet në normale.
nuk redirection më shumë

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1