PDA

View Full Version: Zgjidhet vBET 4.2.1 nuk përkthehet vBulletin mesazhe Javascript



StarBuG
08-04-10, 13:33
Hi

Kam vënë re se me vBET 4.2.1 dhe 4.0.2 vBulletin PL4 dhe Muslimanët 3,5 Njoftimet RC3 nuk merrni përkthyer.

Ju lutemi këshilla

StarBuG

vBET
08-04-10, 14:05
Ju duhet të kthehet në ato përkthimet - ajo është me aftësi të kufizuara nga default për arsye të performancës (Jo çdo njeri është duke e përdorur atë). Ju do të gjeni opsionin e duhur në vBET -> Misc options

StarBuG
08-04-10, 15:24
Na vjen keq por unë nuk jam budalla.

Ajo është në përndryshe unë nuk do të kishte raportuar atë si bug!

Shih Patientenfragen.net - ne kemi përgjigje (http://www.patientenfragen.net/en/)

vBET
08-04-10, 16:05
Askush nuk mendon se ndonjë nga përdoruesit tanë është i trashë;) është procedurë standarde për të informuar për mundësitë e konfigurimit të parë, për shkak se përdoruesi thjesht mund të humbasë disa konfigurimi apo edhe nuk duken të tillë. Unë jam i hapur çështjen përsëri dhe shkon atje:)

vBET
08-04-10, 16:12
Në të vërtetë ajo është një bug, sepse ajo nuk është edhe ri-koduar. Ne do të kujdeset për të së shpejti:)

Nga rruga - A e vëreni se keni thyer paraqitjen në krye të faqes për të parë të përkthyera dhe flamuj tuaj të zhduken (nuk janë edhe në kodin e prodhimit )?... Unë shoh se ju bërë disa ndryshime manuale template - ju lutem shikoni e bën këtë është për shkak të ndryshimeve tuaj (trupin template kopje aktuale diku, kthehet, kontrolloni, vënë atë).

StarBuG
08-04-10, 16:23
Layout nuk është prishur.

Ju pashë një version cached gjatë problemeve të plugin optimization Cache APC

Provo tani dhe shihni nëse ju shohin ende një plan urbanistik të thyer plz

ps: "budallenj" pjesë sapo thashë, sepse ju thjesht e mbylli raportin e bug dhe u pa pritur për përgjigjen time.
Ju duhet të prisni për përgjigje para se të deklarojnë klientët e parë problemet aktiv zgjidhur.
Kjo është primitive ndryshe;)

StarBuG
08-04-10, 16:31
Një shënim më shumë

Unë do të doja të moslejuar: *. JS në dosjen robots.txt

I kishte përfshirë atë, por hequr atë për tani vetëm në rast se kjo ishte shkaktuar problemin përkthimit (të cilat nuk është).

Megjithatë, do që shkaktojnë probleme me versionin e ri ose të caktuar mund ta përfshijë atë në robots.txt e mia?

vBET
08-04-10, 17:25
Një shënim më shumë

Unë do të doja të moslejuar: *. JS në dosjen robots.txt

I kishte përfshirë atë, por hequr atë për tani vetëm në rast se kjo ishte shkaktuar problemin përkthimit (të cilat nuk është).

Megjithatë, do që shkaktojnë probleme me versionin e ri ose të caktuar mund ta përfshijë atë në robots.txt e mia?

Jeni i sigurt se robots.txt është duke përdorur * simbol ...

Gjithsesi përmbajtjen e robots.txt nuk kanë ndikim në vBET.

StarBuG
08-04-10, 17:41
Ajo nuk është i mbështetur zyrtarisht në protocoll origjinal, por bot google mund të trajtojë atë.
Dhe kjo është ajo që ka rëndësi;)

vBET
08-04-10, 23:52
Layout nuk është prishur.

Ju pashë një version cached gjatë problemeve të plugin optimization Cache APC

Provo tani dhe shihni nëse ju shohin ende një plan urbanistik të thyer plz

ps: "budallenj" pjesë sapo thashë, sepse ju thjesht e mbylli raportin e bug dhe u pa pritur për përgjigjen time.
Ju duhet të prisni për përgjigje para se të deklarojnë klientët e parë problemet aktiv zgjidhur.
Kjo është primitive ndryshe;)

E drejta - tani plan urbanistik është në rregull.

Gjithashtu faleminderit për sugjerimin tuaj në lidhje me trajtimin e çështjeve. Ju lutemi vini re se ne gjithmonë të rihapë çështjet nëse duket se nuk është zgjidhur me të vërtetë dhe se "të mbyllura" është vetëm prefiksi - thread nuk është mbyllur - ju prapë mund të shkruani dhe të them se çështja nuk është korrigjuar ende. Na vjen keq në qoftë se jeni ndjerë në siklet për shkak të kësaj.

Për të mos përkthehet vBulletin njoftimeve. Kam probleme me gjetjen e saj në forum tuaj. Ju lutem mund të jepni URL për faqe në të cilat ekzistojnë koment të tillë (jo përkthyer një) dhe të japin kuotën më të saktë tekstin origjinal të këtij komenti. Ju keni plan urbanistik të ndryshme dhe në faqen kryesore për mua duket se të gjitha është përkthyer, kështu që ju lutemi pika me drejtimin e duhur:)

StarBuG
09-04-10, 01:40
Por, "ndjenja" është problemi këtu.

Unë do të sugjeroj fort rimendim punës tuaj të tanishme me vendosjen e prefikset e thjeshtë që i japin konsumatorit ndjenjë që çështja e tij nuk është marrë me të vërtetë në konsideratë.
Edhe nëse kjo nuk është rasti.

I përmend këtë këtu, sepse kam pasur këtë para kur ju bëri të njëjtën gjë një transmetimi tjetër bug i imi.

Thjesht të presin për një përgjigje dhe pas problemi është zgjidhur veprim thread ose prefikset caktuar.

Ajo nuk ju lënduar, por e bën konsumatorit të ndjehen seriouse shumë më të marra;)

Rreth Bug.

Unë nuk e përdorin njoftimeve të përhershme për shkak Reklamim në forum im është shfaqur vetëm kur vë re nuk janë.
Pra, kalimi në një njoftim të përhershme për ju për të testuar do të ulë fitimet e mia.

Na vjen keq por nuk mund ta bëjë këtë

vBET
09-04-10, 05:24
Edhe një herë vjen keq për keqkuptim dhe faleminderit për këshillat tuaja rreth prefikset:) Nëse ju keni disa sugjerime të veçanta në lidhje me emrat e prefikset ju lutemi të ndarë - ne kemi gjithmonë kënaqësi të përmirësuar e kujdesit tonë të konsumatorëve:)

Unë e kuptoj se ju nuk mund të kthehet vBulletin njoftimeve të. Ne do të kontrollojë atë në forumin tonë provuar dhe lidhen me ju përsëri në rast se ne nuk do të jetë në gjendje për të riprodhuar këtë çështje.

StarBuG
09-04-10, 15:02
Bëni një tjetër prefix [Assigned] ose [përgjigje pritje]

Ose thjesht lënë atë si [hapur] deri sa çështja është zgjidhur;)

vBET
10-04-10, 20:38
Ne tashmë kemi prefiksin 'për të shpjeguar' - Unë mendoj se ne do të përdorin atë më shpesh;)

Faleminderit për këshillat tuaja dhe mos ngurroni të vini re ndonjë çështje të ardhmen:)

StarBuG
25-04-10, 12:35
Çdo Progresi në këtë bug?

Ndoshta një doze?

vBET
25-04-10, 20:22
Oh yes, ne tashmë e korrigjuar atë - të harrojmë vetëm për të ndryshuar statusin.

Për rregullim të shpejtë:
1. Edit file / përfshin / vbenterprisetranslator_functions.php
2. Gjej të:


while (true) {
$position = strpos($script, 'vbseo_jshtml['.$scriptIndex.']', $prevPosition);
if (!$position) {
break;
}
$position = strpos($script, '<table', $position);
$end = strpos($script, '</table>', $position);
$toTranslate = substr($script, $position, $end + strlen('</table>') - $position);
$scriptBuffer .= substr($script, $prevPosition, $position).vbet_translateHTMLFromTo($toTranslate, $forumLanguage, $language, $serie);
++$scriptIndex;
$prevPosition = $end + strlen('</table>');
}

3. Ndrysho për të:


while (true) {
$position = strpos($script, 'vbseo_jshtml['.$scriptIndex.']', $prevPosition);
if (!$position) {
break;
}
$position = strpos($script, '<ol>', $position);
$end = strpos($script, '</ol>', $position);
$toTranslate = substr($script, $position, $end + strlen('<ol>') - $position);
$scriptBuffer .= substr($script, $prevPosition, $position).vbet_translateHTMLFromTo($toTranslate, $forumLanguage, $language, $serie);
++$scriptIndex;
$prevPosition = $end + strlen('</ol>');
}

hotslot
25-04-10, 20:52
A është kjo e përfshirë në blerjen e mia të fundit ose nuk kemi të bëjmë këtë edhe?

vBET
25-04-10, 21:12
Kjo do të përfshihen në 4.4.2:)

Pra, nëse ju dëshironi që ajo më parë, ju lutem mos ndryshuar me dorë - kjo është ideja e shpejtë fix - lejojnë përdoruesin për të riparuar atë, nëse ai nuk dëshiron të presë për lirimin e ardhshëm.

Na vjen keq për bug - ne miss se Muslimanët ndryshuar tryezë në listën e ... : O

magmf
19-05-11, 23:32
kjo nuk është e përfshirë në 4.4.3 mund të konfirmojë pse? faleminderit ..

magmf
19-05-11, 23:36
oops keq i ishte duke folur për vBET 4.3.0

kamilkurczak
20-05-11, 07:52
Unë do të kontrollojë atë

magmf
24-05-11, 02:17
ndonjë lajm?

kamilkurczak
24-05-11, 09:47
ju keni të drejtë - ky nuk është përfshirë në këtë version - kam nevojë për të gjetur pse.

vBET
24-05-11, 16:32
Në të vërtetë bug u kthye, por kemi gjetur zgjidhje - kjo do të përfshihen në publikimin e ardhshëm.

Për të rregulluar quicke ju lutem:
1. Open File / përfshin / vbenterprisetranslator_functions
2. Gjej funksion vbet_addScriptToTable:


function vbet_addScriptToTable($what) {
global $vbulletin;
if ($vbulletin->options['vbenterprisetranslator_vbseo_message'] && strpos($what[1], 'vbseo_jshtml[0]')) {
$scriptIndex = 0;
$position = 0;
$prevPosition = 0;
$scriptBuffer = '';
$script = $what[1];
$forumLanguage = $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumlanguage'];
global $vbet_serie;
while (true) {
$position = strpos($script, 'vbseo_jshtml['.$scriptIndex.']', $prevPosition);
if (!$position) {
break;
}
$position = strpos($script, '<table', $position);
$end = strpos($script, '</table>', $position);
$toTranslate = substr($script, $position, $end + strlen('</table>') - $position);
$scriptBuffer .= substr($script, $prevPosition, $position).vbet_translateHTMLFromTo($toTranslate, $forumLanguage, $_REQUEST['language'], $vbet_serie);
++$scriptIndex;
$prevPosition = $end + strlen('</table>');
}
$what[1] = $scriptBuffer.substr($script, $prevPosition);
} else {
$what[1] = vbet_getReEncoded($what[1]);
}
return vbet_addToReplacementsBuffer($what);
}

3. Zëvendësojë atë nga:


function vbet_addScriptToTable($what) {
global $vbulletin;
if ($vbulletin->options['vbenterprisetranslator_vbseo_message'] && strpos($what[1], 'vbseo_jshtml[0]')) {
$scriptIndex = 0;
$position = 0;
$prevPosition = 0;
$scriptBuffer = '';
$script = $what[1];
$forumLanguage = $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_forumlanguage'];
global $vbet_serie;
while (true) {
$position = strpos($script, 'vbseo_jshtml['.$scriptIndex.']', $prevPosition);
if (!$position) {
break;
}
$position = strpos($script, '<ol>', $position);
$end = strpos($script, '</ol>', $position);
$toTranslate = substr($script, $position, $end + strlen('</ol>') - $position);
$scriptBuffer .= substr($script, $prevPosition, $position).vbet_translateHTMLFromTo($toTranslate, $forumLanguage, $_REQUEST['language'], $vbet_serie);
++$scriptIndex;
$prevPosition = $end + strlen('</ol>');
}
$what[1] = $scriptBuffer.substr($script, $prevPosition);
} else {
$what[1] = vbet_getReEncoded($what[1]);
}
return vbet_addToReplacementsBufferNoReencode($what);
}
function vbet_addToReplacementsBufferNoReencode($what) {
global $vbet_replacementsBuffer;
$vbet_replacementsBuffer[] = $what[1];
return '<vbet'.(count($vbet_replacementsBuffer)-1).'/>';
}

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1