PDA

View Full Version: Bërë tashmë Në BBCode tjera



CThiessen
29-10-09, 09:35
Hi, forumi im është shkruar kryesisht në gjuhën gjermane. Tema është Brazili dhe prandaj është gjithashtu diçka të shkruar në portugalisht. Ajo është shkruar edhe ndodh në një artikull në gjermanisht dhe portugeze. Mund të Unë do të doja një buton në redaktorin në mënyrë që ju të zgjidhni tekstin brenda një post. Doja të Artizanatit BBCode tyre. Kjo nuk është për shkak se unë jam një "kohë të gjatë" duhet të specifikojë të gjuhës. Pastaj vjen fundi, por edhe "/ lang = xx" që të çon në një gabim. Reagimi mund të injorohen nga BBcode në mënyrë që në fund të bëjnë gjithçka, pasi "/ lang"? Pastaj të gjithë mund të kallajis vet BBCode për gjuhët që ata kanë nevojë. Faleminderit Christian

vBET
29-10-09, 12:43
Kur e keni përdorur lang=xx BBCode atëherë ju përfundojë atë pa parameter - vetëm /lang.

Nëse dikush ka vendosur gjuhën e parazgjedhur pastaj nga mod e albumit do të gjuhës BBCode tek postimi i gjithë tij dhe gjithashtu për titullin. Ajo është configurable - përdorues kështu që mund të çaktivizoni atë në editor nëse ai dëshiron të shkruajë disa pjesë në gjuhë të ndryshme, dhe pastaj ai duhet të shtoni bbcodes dorë.

Deri tani përdoruesit e bbcodes e tyre gjuhësore dhe nuk kanë për të vendosur atë - ata vetëm kanë nevojë për të vendosur gjuhën e parazgjedhur në User CP:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1