PDA

View Full Version: Zgjidhet Problemi i instalimit



x00x
31-03-10, 22:37
HI duhet ta instaloni atë problem. Habs Muslimanët dhe disi gjërat nuk do të marrë së bashku së bashku mund të ndihmojë dikush mua atje?

vBET
01-04-10, 12:19
Ju lutem së pari shkojnë në seksionin Muslimanët e integrimit në dosjen readme.html - ju duhet të ndryshoni 2 fotografi Muslimanët (të gjitha përshkruar qartë). Pastaj të bëjë pjesën tjetër të instalimit.

Na tregoni, nëse keni ndonjë çështje të ardhmen me këtë.

x00x
01-04-10, 17:13
E pra, ka arritur dhe tani menaxhohet integrimit me vBulletin. Kanë vetëm një problem të vogël me URLs SEO. Në cilësimet e kam vendosur si vijon: Lloji i Link: VBSEO_URI Krijo SEO lidhjen URL në bazë të konsensusit ('sq / / adresa' dmth) Directory Forum: / forum Megjithatë, ajo nuk punon Url wm-apps.de/forum është kërkuar ndihmë thank you:)

x00x
01-04-10, 17:20
I bëri atë. Htaccess ndryshuar dhe tani e përkthimit me atë! Mund të përdoret gjithashtu për statistika në krye? Nëse është kështu, se si kjo është trajtuar? Ju lutem ndihmë, thank you:)

x00x
01-04-10, 21:01
Nëse nuk punon mjaft mirë me përkthimin. Por në qoftë se unë në anglisht në një post forum gjerman duke shkruar ky nuk është përkthyer për fat të keq, por janë treguar në versionin origjinal. Nëse unë kaloni në anglisht si gjuhë dhe doni të bëni një kontribut nuk mund të nxirren për shkak se këto janë të detyruar automatikisht në directory rrënjë /. Forum qëndron në / forum BB në settings kam ndryshuar atë që kam vendosur gabimisht? Ndoshta diçka duhet të ndryshohet edhe në htaxx?

vBET
02-04-10, 03:09
I bëri atë. Htaccess ndryshuar dhe tani e përkthimit me atë! Mund të përdoret gjithashtu për statistika në krye? Nëse është kështu, se si kjo është trajtuar? Ju lutem ndihmë, thank you:)

Cilat statistikat jeni shkrim në lidhje me? :)

vBET
02-04-10, 03:12
Nëse nuk punon mjaft mirë me përkthimin. Por në qoftë se unë në anglisht në një post forum gjerman duke shkruar ky nuk është përkthyer për fat të keq, por janë treguar në versionin origjinal. Nëse unë kaloni në anglisht si gjuhë dhe doni të bëni një kontribut nuk mund të nxirren për shkak se këto janë të detyruar automatikisht në directory rrënjë /. Forum qëndron në / forum BB në settings kam ndryshuar atë që kam vendosur gabimisht? Ndoshta diçka duhet të ndryshohet edhe në htaxx?

Nëse mesazhi është shkruar në gjuhë tjetër ajo duhet të shënohet me BBCode. BBCode tilla do të shtohet automatikisht për përdoruesit të cilët të vendosur gjuhën e tij default. Gjithashtu ju mund të kthehet në zbulimin automatik të gjuhës - atëherë Google do të pyeten për gjuhën e mesazhit.
Lidhur me çështjen tuaj me krijimin e parë postime përkthyer: cili version i vBET jeni duke përdorur? atë që është i kënaqur. tuaj htaccess? nuk mesazhi është krijuar apo thjesht redirection ndodh? A keni vendosur directory juaj forum në settings vBET kryesore?

x00x
02-04-10, 10:46
Kjo duket të jetë duke punuar tani me përkthimin. Por kur kam zgjedhur një gjuhë të ndryshme, atëherë nuk ka imazhe, objekte, etj shfaqet dhe nuk temat janë të krijuar. Forumi është në Muslimanët / forum A atë dhe vBET331 htaxx është:



# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

vBET
02-04-10, 21:16
Kjo duket të jetë duke punuar tani me përkthimin. Por kur kam zgjedhur një gjuhë të ndryshme, atëherë nuk ka imazhe, objekte, etj shfaqet dhe nuk temat janë të krijuar. Forumi është në Muslimanët / forum A atë dhe vBET331 htaxx është:

Keni vendosur gabim rregulla htaccess:.) Është përshkruar qartë se në rast se forumi juaj përdor subdirectory në URL ju duhet të modifikoni parë 2 rregullave. Ju lutem kontrolloni këtë:


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1