PDA

View Full Version: Great improvments performancës janë comnig ...



vBET
21-03-10, 05:45
Hi:)

Ne jemi të gjatë ndryshimeve algorithm përkthimit. Në këtë moment kemi zbuluar qafë shishe dhe zbatuar edhe zgjidhje më të mirë për të.

Testimi në forum i madh me përmbajtje reale (thanks Matt:)) në sajë të përmirësimeve tonë të parë kemi qenë në gjendje të reduktojë në mënyrë dramatike kohën e brezit të faqes së parë. Ne kemi zbuluar se në rastin e titujve të përkthimit çdo titull është përkthyer një nga një. Pas ndryshimeve përgjigje kohë (për faqe forumi kryesor me aftësi të kufizuara cache dhe gati 200 tituj të përkthyer) zbriti nga 20 sekonda minimale (në varësi të përgjigjet Google) për 4 sekonda.

Ne shohim më afër edhe në çdo hap të algorithm tonë dhe përmirësuar atë. Faleminderit që për të përmendura përgjigje faqen kohë me cache të dhe të gjitha të dhënat e cached (kështu që nuk ka pritur për Google) zbriti nga 3 sekonda në më pak se 1 sekond (900-800ms)! Dhe rreth 600-700ms është e nevojshme për të gjeneruar faqe nuk përkthyer në këtë forum.

Pra, lirimin e ardhshëm do të jetë hap i vërtetë e madhe:) Së pari do të përfshihen në vBET4.x ashtu siç është bërë në kodin e tij. Pas kësaj ajo do të përfshihen në vBET3.x:)

Ju lutemi vini re se ne kemi shumë për të provuar, sepse ne kemi bërë shumë ndryshime. Pra, lirimin e ardhshëm do të jetë me siguri në 2 javë për vBET4.x Dhe ndoshta 4-6 javë për vBET3.x

Shpresoj se ju do të gjeni se ai ishte me vlerë për të pritur:)

Smiggy
21-03-10, 13:42
4-6 për vBET 3, doni të thoni?

vBET
22-03-10, 07:50
Po - korrigjohet tashmë, thanks:)

Hein
22-03-10, 15:49
Pse nuk është vetëm një vBulletin ® Versioni 3.8 thjeshtë për shitje. Unë nuk kam nevojë për përkthim, etj

tavenger5
22-03-10, 16:41
nuk mund të presim!

Hein
22-03-10, 21:03
A e ke parë përkthimet që janë bërë? Duket sikur është duke u përpjekur për një gjuhë kineze (ndryshe nga kinez) për të folur. Ky përkthim është me të vërtetë një fiasko! Unë preferoj normale (pa përkthime vBet?) Ku është versioni i thjeshtë 3,8 për vBulletin?

vBET
23-03-10, 04:14
Pse nuk është vetëm një vBulletin ® Versioni 3.8 thjeshtë për shitje. Unë nuk kam nevojë për përkthim, etj

Shko tek: vBulletin qoftë se ju dëshironi të blini vBulletin:) Këtu ju mund të përmirësojë ju vBulletin duke shtuar mbështetjen e komunitetit në shumë gjuhë:)

vBET
23-03-10, 04:17
A e ke parë përkthimet që janë bërë? Duket sikur është duke u përpjekur për një gjuhë kineze (ndryshe nga kinez) për të folur. Ky përkthim është me të vërtetë një fiasko! Unë preferoj normale (pa përkthime vBet?) Ku është versioni i thjeshtë 3,8 për vBulletin?

Përkthimet janë bërë nga Google që është mirë të shërbimit automatik përkthimi në botë dhe për të përmirësuar cilësinë e saj çdo ditë. Shiko këtu për disa info rreth asaj se si ajo evolon:

Nëse keni nevojë vetëm vBulletin vBulletin pastaj të shkoni në atë dhe për të blerë:)

bhanuprasad1981
25-03-10, 20:00
Unë do të jem duke pritur për të dy versionet: D

Snake
22-04-10, 01:37
Ajo që po vjen në të ardhmen, a keni përmirësime më me shpejtësi për të bërë, kur do të këtyre të lirohet?

vBET
22-04-10, 13:45
Ajo që po vjen në të ardhmen, a keni përmirësime më me shpejtësi për të bërë, kur do të këtyre të lirohet?

Po ne kemi:) më të rëndësishme: cache cache file dhe motorët e mbështetje. Gjithashtu ne kemi përmirësime të tjera të mundshme. Në këtë moment kemi asnjë datë zyrtare të lirimit për të.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations