PDA

View Full Version: Zgjidhet Disa URL nuk janë më të



Kolbi
18-03-10, 22:11
Përshëndetje, Unë mund në të njëjtën kohë URL: FCnsche anë kritika / e hapur http://www.2-wheel-planet.de/ideen-w% nuk është më një çështje në këtë forum, por tashmë: Anëtarët hartë (http:/ / www.2-wheel-planet.de/ideen-w FCnsche-kritik-seite/2570-mitgliederkarte.html%) A është ky një bug vBET? Përshëndetje

vBET
19-03-10, 01:13
Kjo është çështje e konfigurimit me Muslimanët tuaj. vBET nuk prek në të gjitha forumet links.

Shumica e ndoshta ju kishte vendosur më parë për të hequr të mos karaktere anglisht nga URL, dhe keni pasur për të ndryshuar atë për shkak të përkthyer URLs. Që ndryshoi vjetër URL tuaj gjermane dhe për disa arsye Muslimanët nuk i pranon ato tani me karaktere të veçanta.

Këtu është zgjidhja juaj:
Set "Përcakto zëvëndësimin Custom tuaj Character" në Muslimanët CP-> Settings Përgjithshëm -> zëvëndësimin Karakteri. Set ka mappings për të gjithë karakteret gjermane të veçantë. Unë jam i sigurt se në qoftë se ju kërkoni në forum Muslimanët për këtë ju do të gjeni mapping përgatitur tashmë:)

Kolbi
19-03-10, 17:17
Që ndryshoi vjetër URL tuaj gjermane dhe për disa arsye Muslimanët nuk i pranon ato tani me karaktere të veçanta.

Më shumë ose më pak. Një temë në këtë forum është kaq i arritshëm, edhe pse atëherë ka umlaut.

vBET
20-03-10, 04:48
Po - kjo është ajo që isha duke shkruar rreth. Ju lutem "" Përcakto zëvëndësimin Custom karakterin tuaj "dhe ajo do të jetë në rregull:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vB Enterprise Translator 4.10.1