PDA

View Full Version: Zgjidhet strpos(): Kompensuar nuk përfshira në varg në ..../includes/vbenterprisetranslator_functions.php në përputhje 435



dong
17-11-17, 11:21
Link për gabim: http://www.forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/46135-turbina_dzwieki_turbo_gwizdanie_-6.html?language=ro

vBET
18-11-17, 23:09
Hi. Unë kontrolluar disa faqe të tjera mbi forumi juaj dhe si unë shoh bug është e lidhur me përmbajtjen e këtij specifike faqe. Ne do të përpiqemi për të riprodhoni atë në tonë provë server. Nëse ne nuk do të jetë në gjendje për të riprodhuar atë ne do të lidhen me ju dhe të zgjidhë çështjen në anën tuaj.

vBET
18-11-17, 23:22
Hi përsëri. Kam gjetur në vijën e kodit në depo dhe ne tashmë e kanë të rregulluar për të, por ajo nuk është lëshuar ende.

Për rregullim të shpejtë:
1. Open file /includes/vbenterprisetranslator_functions.php
2. Ndryshuar:

$closePosition = strpos($outputPart, '>',$openPosition + 1);
To:

$closePosition = @strpos($outputPart, '>',$openPosition + 1);

Ju lutem më tregoni se a keni nevojë për më shumë ndihmë me këtë çështje, ose është zgjidhur :)

dong
22-11-17, 22:59
Kiedy të zrobię të pojawia się pusta strona.

vBET
24-11-17, 17:13
Zaglądnij, proszę, na PM

vBET
03-12-17, 12:17
I kontrolluar në forum tuaj - kjo nuk është një bug vBET vetëm nuk e ka bërë procedurën e instalimit të saktë dhe nuk ka të vendosur siç duhet përbërje, e cila funksion iconv amtare tërhoqi një varg të zbrazët, duke u përpjekur për të kthyer tekstin në UTF-8 UTF-8. Unë nuk e di pse në mënyrë specifike në këtë pikë, por kjo ka ndodhur. Ju nuk kanë ndryshuar "UTF-8 'në' utf-8 ', e cila është përshkruar në mënyrë të qartë në manualin e instalimit. Problemi zgjidhet. Nga rruga, unë sugjeroj që ju: - kthehet Apertium - është i lirë, pa kufij - për të mundësuar përkthimin e Microsoft - është i lirë të limiteve të caktuara dhe ju mund të krijoni një llogari me ta, ku kufiri është tejkaluar përkthimet janë fikur deri në fund të periudhës.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations