PDA

View Full Version: Dyshimi për të bërë bazën e të dhënave beckup



kratos
11-03-16, 20:44
Përshëndetje miq, unë jam që kanë nevojë për të bërë një beckup dhënave tim një forum vBulletin, por unë nuk jam marrë rrugën disa e beckup plotësisht, sepse sa herë që unë të përpiqet të bëjë pas një kohë vetëm shkarkuar paplotë DB "/ Pyetja ime është: Kur kam nevojë për beckup forum disable dikush mund të më udhëzojë për forum im është instaluar në një hosting dhe kam nevojë për mendjen urgjente të plotë beckup DB pa gabime nga viti tashmë, ju faleminderit!.!

Marcin Kalak
12-03-16, 09:26
Ju lutem vini re se produkti ynë është vBET - nuk vBulletin. vBET është plugin per vBulletin që i lejon për të përkthyer në 52 gjuhë forum dhe mbështet të komunitetit shumëgjuhësh.

Nëse keni pyetje rreth vBulletin ju lutem shkoni tek vBulletin faqe dhe të kërkojë vBulletin ekipi

jackthomas087
25-10-16, 10:05
për të marrë backup lloji në vijim komandës :
mysqldump -h localhost -r root-p databasename > my_backup.sql

për të rivendosur file type në vijim komandës :
burimi my_backup.sql
66 Shikime

skameykin22
28-05-17, 08:51
Diçka nuk ka funksionuar në këtë mënyrë.

Marcin Kalak
29-05-17, 15:57
Ju lutem krijoni një temë të re dhe të përshkruajnë çështjen tuaj më të saktë. Më lart udhëzim kryen një kopje rezervë të vBulletin bazës së të dhënave dhe nuk ka lidhje me produktin tonë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1