PDA

View Full Version: Flamujt përkthimi nuk shfaqeshin



mykkal
25-05-15, 05:17
Unë uninstalled version për vb 3.8 dhe instaluar versionin e lirë. Unë i kam bërë të uninstalled redaktimet për vBSEO dhe pastaj të vënë në Yandex API. Unë e vendos flamuj në një porosi vend në kokë dhe ata nuk shfaqen. Unë jam duke përdorur një fëmijë stilin e vbulletin stil i parazgjedhur. Kur unë të parë burim unë nuk shoh asgjë të bëjë me vBET

Këtu është një lidhje që ju mund të shikoni në: Paid Talent tjera - Dog Food Demo Punësimin e të dashuruar qen për pozitën Afatgjatë (http://mymodeltalk.com/jobs/model-castings-acting-auditions-atlanta-metro-ga/1466741-dog-food-demo-hiring-dog-lovers-long-term-position.html)

Kodi kam përdorur ishte:


<div>{vb:raw vbenterprisetranslatorflags}</div>

Marcin Kalak
25-05-15, 08:54
A e keni aktivizuar vBET në AdminCP-> Shtojca & Produkte-> Manage Products?

mykkal
25-05-15, 21:16
A e keni aktivizuar vBET në AdminCP-> Shtojca & Produkte-> Manage Products?


ahhh e saj duke punuar tani.

mykkal
25-05-15, 21:21
Do të këtë punë me stilin lëvizshme parazgjedhur?

Fabiano
26-05-15, 01:55
Na versão Mobile não aparece një opção de selecionar o Idioma.

mykkal
26-05-15, 02:04
Na versão Mobile não aparece një opção de selecionar o Idioma.

Huh? Unë nuk e di atë që ju tha. Unë jam në gjendje për të vizituar faqet e para të përkthyera, por kam nevojë për një mënyrë për të shtuar flamujt në stilin lëvizshme. 68% e trafikut tim është me anë të smartphone, telefon celular, ose tabletë.

vBET e ka bërë këtë për para. http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/2128-flag-not-showing-mobile-style.html?highlight=mobile

Fabiano
26-05-15, 02:17
Na versão Mobile Quando një Sekretar Pessoa vai vetvete, aparece NAO si flamuj de Idioma.

mykkal
26-05-15, 02:38
Na versão Mobile Quando një Sekretar Pessoa vai vetvete, aparece NAO si flamuj de Idioma.

E saktë, ata nuk janë shfaqur. Unë jam i pyesin se si për të marrë ato të duken. A keni ndonjë ide? Web faqen time është MyModelTalk të Lirë Hedh Thirrje për Modeleve dhe Aktorëve! (http://MyModelTalk.com/jobs/)

mykkal
26-05-15, 15:23
A e keni aktivizuar vBET në AdminCP-> Shtojca & Produkte-> Manage Products?

Martin, ju lutem përgjigje. Kam nevojë për ndihmë duke marrë këtë për të punuar në stilin lëvizshme. Është duke punuar në stilin tim desktop fëmijëve. Por unë nuk mund të merrni atë për të punuar në stilin celular deri tani. ju lutem më ndihmoni. thx

Marcin Kalak
26-05-15, 17:29
Për të shtuar një flamur në një stil të lëvizshme:
1. Hapur AdminCP-> Styles & Templates-> Style menaxheri> albumit stil i> Edit templates-> vbenterprisetranslator_flags.
2. Ndryshimi Vlera Style nga Default Style në stilin tuaj celular.
3. Ruaj template.
Nëse ju doni të shtoni template tjetër vBET (p.sh. shtoni një flamur për mesazhe të përkthyera), atëherë importojë stilet e tjera të nevojshme vbenterprisetranslator.

mykkal
26-05-15, 17:46
Unë kam nevojë për të përdorur atë në më shumë se një stil në një kohë. Stili celular është për telefonat celularë dhe vetëm tregon mbi zbulimin smartphone kur një vizitor viziton vendin. Përndryshe ata e shohin stilin e parazgjedhur vB4.

Si mund ta përdor atë në më shumë se një ende në një kohë?


Për të shtuar një flamur në një stil të lëvizshme:
1. Hapur AdminCP-> Styles & Templates-> Style menaxheri> albumit stil i> Edit templates-> vbenterprisetranslator_flags.
2. Ndryshimi Vlera Style nga Default Style në stilin tuaj celular.
3. Ruaj template.
Nëse ju doni të shtoni template tjetër vBET (p.sh. shtoni një flamur për mesazhe të përkthyera), atëherë importojë stilet e tjera të nevojshme vbenterprisetranslator.

mykkal
26-05-15, 17:57
Nevermind unë i realizuar artistikisht it out. I kopjuar stilin vbenterprisetranslator mbi stilin e lëvizshme në vend që të kaloni atë. Tani vBET punon në të dy stilet. Faleminderit për tip. Ju mund të dëshironi të shtoni këtë dokumentacionit tuaj kështu që të tjerët e dinë.

Marcin Kalak
26-05-15, 17:57
Pasi ju të importojë një vBET template për stilin celular, ju mund të vendosni vlerën {VB: vbenterprisetranslatorflags para} si në stilin e lëvizshme dhe stil parazgjedhur. Flamujt nuk paraqiten në stilin e lëvizshme, pasi në stilin e lëvizshme nuk ishte vbenterprisetranslator_flags template.

Marcin Kalak
26-05-15, 17:59
Nevermind unë i realizuar artistikisht it out. I kopjuar stilin vbenterprisetranslator mbi stilin e lëvizshme në vend që të kaloni atë. Tani vBET punon në të dy stilet. Faleminderit për tip. Ju mund të dëshironi të shtoni këtë dokumentacionit tuaj kështu që të tjerët e dinë.
Unë jam i kënaqur që unë mund të ju ndihmojnë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1