PDA

View Full Version: Zgjidhet Zbrazëti në vend të tekstit përkthyer në faqet e



jaryx
12-02-10, 19:18
Unë nuk e di se çfarë ka ndodhur, por përkthyesi nuk përkthehet faqet e mia. Në vend të kësaj përkthyer tekst vetëm njolla të bardha. Sipas komandat e Fakte fikur cache dhe shtoi jehonë ... Paraqesë vbenterprisetranslator_functions.php mesazhi vetëm që unë të marrë në krye të faqes është:

Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in [path]/includes/vbenterprisetranslator_functions.php on line 639

Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when in safe_mode or an open_basedir is set in [path]/includes/vbenterprisetranslator_functions.php on line 639

Pas heqjes faqe kyç API është përkthyer, por shfaqet gabimisht (grafik) ... Ju lutemi të ndihmojë në zgjidhjen e problemit.

vBET
15-02-10, 12:52
Mirë se vini. Si mesazhi që ju keni aktivizuar safe_mode ose open_basedir, të cilat nuk mund të bëhet në qoftë se ju përdorni curl. Ju lutem shikoni këtu: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/371-error.html Nuk është tashmë një zgjidhje për këtë problem. Nëse problemi vazhdon ju lutemi na tregoni dhe ne do të shikojmë më afër :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1