PDA

View Full Version: Zgjidhet Mesazh nga mjetet webmaster lidhje të pasakta rel-alternativ tags



tavenger5
26-10-13, 13:08
Të nderuar webmaster,

Ne kemi vërejtur se në një numër të faqeve në faqen tuaj rel-alternativ-hreflang zbatimi është i pasaktë. Për shembull:

Në veçanti, nuk duket të jetë një problem me bi-drejtuar që lidh të zhdukur apo të gabuar (kur faqja Një lidhjet me hreflang tek faqja B, duhet të ketë një lidhje prapa nga B në A si). Kur algoritme tonë të zbuluar sinjale kontradiktore si në këto faqe, ata mund të bëjnë indeksimit dhe rangut vendime që nuk përputhen atë që ju qëllim.

Për të mësuar më shumë rreth rel-alternative-hreflang, shih në vijim Ndihmë Center artikull: https://support.google.com/webmasters/answer/189077

Nëse keni ndonjë pyetje rreth asaj se si për të zgjidhur këtë çështje, ju lutem vizitoni forumin tonë Ndihmë:

Grupet e Google (http://productforums.google.com/forum/ #! Kategoritë / Webmasters / internacionalizimi)

Sinqerisht,
Cilësia Google Kërko Ekipi


Ky është pa dyshim për shkak URL përkthyer nuk është duke u përfshirë në tags. A mund një mundësi të shtohet në vetëm fikur përkthimin e URL-së? Unë besoj se kjo do të zgjidhë shumë probleme unë jam që kanë.

vBET
29-10-13, 00:25
Kjo nuk ka të bëjë me përkthimin e URLs. Kjo është vetëm rreth hreflang në lidhje alternative dhe ju thjesht mund të kthejnë atë nga Admin CP -> vBET -> Translation Options -> Add Alternate tag

Gjithashtu ju lutem vini re se paaftësi përkthimin e URL do të ketë ndikim të keq në SEO tuaj (mungesa e fjalë kyçe të përkthyera në URL), kështu që është këshilluar që nuk e bëjnë këtë. Nëse ju ende i doni, atëherë ajo është e mjaftueshme për të mos integrohen me të drejtat e rezervuara, nëse lidhjet tuaja janë të krijuara nga vBulletin (disa gjëra të këqija mund të ndodhë - kjo nuk është e këshilluar dhe nuk testuar). Dhe në rast të lindjes miqësore URL është e mjaftueshme për të çaktivizuar disa grepa (njëjtën gjë, ne nuk do të japin detaje tani, vetëm kur është e nevojshme).

Gjithashtu Marcin do të kontrollojë se si alternative janë të krijuara tani. Ne kemi bërë ndryshime përpara dhe tani për mysafirët URL nën flamujt janë të krijuara tashmë të përkthyera, kështu që nuk ka redirection ndodh (për përdoruesit e regjistruar nuk kanë kuptim dhe është më mirë për performancën e të përcjellim vetëm në qoftë se ndonjëherë kaloni gjuha do të ndodhë për përdorues të tillë). Por ndoshta ne harruar alternativ. Ne do të kontrollojë atë në anën tonë. Tani për tani ajo është më e thjeshtë për ju për të vetëm çaktivizuar.

Marcin Kalak
29-10-13, 21:19
Ju lutemi të sigurojë lidhjet për faqet ku tags alternative nuk pajtohen mes vete.

tavenger5
29-10-13, 23:32
Unë kurrë nuk e kam marrë URL-së për të përkthyer si duhet në lidhjet e flamurit. Këtu është një faqe ku kjo ndodh: Shënim Galaxy 3: Disable "Magazine e mia"? (Http://cellphoneforums.net/ ******* -galaxy/t365731-galaxy-note-3-disable-my-magazine.html)

Marcin Kalak
31-10-13, 14:40
OK, ne jemi duke punuar në këtë çështje.

tavenger5
03-11-13, 15:12
FYI, unë përditësuar për të versionin e fundit, përkulur deri Yandex, dhe unë ende nuk mund të merrni dhe flamuri / ose ri-alternative links përkthyera. Grumbullime e mia janë kthyer të gjithë në dhe cache mysafir është i vendosur të timeout në 3.600 sekonda.

Ja një shembull i një faqe që është përkthyer, por lidhjet flamur / Lidhje alternative tag nuk janë të lidhura si URL përkthyer'S:
How-to: ******* Galaxy Mini S4: Transferimi Kontakte nga një ****** me SGS4 Mini (http://cellphoneforums.net/*******-galaxy/t365916-*******-galaxy-s4-mini-transferring-contacts-******-sgs4-mini.html)

Lidhje Spanish faqe lidhen tek

tavenger5
03-11-13, 15:13
mirë, ju djema me të vërtetë duhet të bëjë diçka për filtrat tuaj fjalë ...

tavenger5
03-11-13, 15:16
shembull duke përdorur faqen e lidhur lart:

Galaxy Shënim 3: Disable "Magazine e mia"? (Http://cellphoneforums.net/ ******* -galaxy/t365731-galaxy-note-3-disable-my-magazine.html)

faqe lidhet spanjisht:

Marcin Kalak
04-11-13, 16:52
A e keni aktivizuar Përdorimi cache bazës së të dhënave dhe çaktivizoni pastrimi cache në AdminCP -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave?

tavenger5
05-11-13, 19:52
A e keni aktivizuar Përdorimi cache bazës së të dhënave dhe çaktivizoni pastrimi cache në AdminCP -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave?

Po dhe po

Marcin Kalak
06-11-13, 17:57
Ju lutem më dërgoni një PM qasje detaje për Admin CP dhe FTP, bazës së të dhënave. Unë do të kontrollojë se çfarë po ndodh atje :)

tavenger5
07-11-13, 16:26
dërguar **********.

tavenger5
07-11-13, 18:27
dërguar **********.

Marcin Kalak
08-11-13, 13:06
Për të përkthyer lidhje alternative për mysafirët mundësojë AdminCP-> vBET-> Guest Cache-> Përdorni Full Cache dokumentit për mysafirët. Kjo lejon që faqja të ftuarit nuk do të duhet të të gjenerohet çdo herë dhe të përshpejtojë faqen tuaj. Versioni i ardhshëm do të rregullojmë këtë në mënyrë që të mos përkthehet Lidhje alternative nuk paraqiten në faqen e.

tavenger5
08-11-13, 20:56
Po, që ishte aktivizuar më parë, por unë u kthye atë për shkak të këtij gabimi: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/3774-webpage-has-redirect-loop-guests.html

Unë kurrë nuk kam parë URL përkthyer për mysafirët.

tavenger5
12-11-13, 19:34
I aktivizuar cache ftuar përsëri sepse google kohët e mi faqe përgjigje shtënë nëpër çati.

Çdo depërtim në këtë dhe kur unë mund të presin një gjendje e vështirë për tags rel-alternative?

A ka diçka konfiguruar gabimisht në fund e mia që pengon flamuri URL-së nga të qenit të përkthyer?

Marcin Kalak
12-11-13, 21:28
Aktivizo Vizitor cache nuk duhet të shkaktojë probleme me http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/3774-webpage-has-redirect-loop-guests.html.
Për të përkthyer tags alternative duhet të mundësojë AdminCP-> vBET-> Guest Cache-> Përdorni Full Cache dokumentit për mysafirët.
Në versionin e mëvonshëm tags nuk përkthyera nuk do të shtohet në faqe.

tavenger5
13-11-13, 02:40
E drejta por edhe me përdorimin Cache të plotë dokumentit për mysafirët enabled URL flamuri dhe rel-alternativ tags nuk janë duke u përkthyer.

Marcin Kalak
13-11-13, 18:13
Përkthime për lidhjet alternative janë marrë nga cache bazës së të dhënave. Përkthimet e lidhjeve alternative nuk rrëmbyer përdorimin e përkthyes zjarr. Links janë dërguar për përkthyes zjarr kur dikush hyri në vend në atë gjuhë. Qëllimi është për të zvogëluar shpenzimet e përkthimit.

tavenger5
13-11-13, 19:39
Mirë, unë mendoj se diçka është fjalë për fjalë duke humbur në përkthim këtu.

Unë e kuptoj se si punon çdo gjë. Unë e kam shqyrtuar se si urls flamur janë menduar të jenë të përkthyera (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-3.html # post13517) vetëm kur të ftuarit janë duke e parë faqen. Problemi është, ata nuk janë duke u përkthyer. Kjo nuk është për shkak se unë jam jashtë kuotave, kjo është për shkak se diçka nuk është duke punuar si duhet.

Shembull:
Faqja English: ** settings spektrit 2 Ndryshimi APN (http://cellphoneforums.net/ ** / t366482-**-spektrit-2-ndryshimi-APN-settings.html)
URL flamur në atë faqe për frëngjisht: http://cellphoneforums.net/ ** / fr/t366482- ** spektrin e-2-ndryshimi-APN-settings.html
URL flamur për frëngjisht duhet të jetë: (Frana § AIS) ** spektri 2 modifikim des mukusit de l'APN (http://cellphoneforums.net/fr/**/t366482-**-spectrum-2-modification-des-param%C3%A8tres-de-l-apn.html)

Vini re se flamuri URL-të nuk janë të përkthyera URL-së pavarësisht faqet duke u përkthyer. Cache mysafir ka pastruar që janë bërë përkthimet.

Marcin Kalak
14-11-13, 20:04
URL përkthyer së pari duhet të gjendet në cache bazës së të dhënave. Flamujt janë përkthyer kur adresa është përkthyer tashmë në cache bazës së të dhënave.

tavenger5
15-11-13, 19:11
Mirë - kështu që çfarë do të parandalojë një URL përkthyer nga të qenit në cache bazës së të dhënave? Në shembullin e kam postuar më sipër URL-së janë përkthyer, por lidhjet e flamurit nuk janë, kështu që nuk do të thotë se ata nuk janë në cache bazës së të dhënave?

Marcin Kalak
18-11-13, 20:36
Ne nuk kemi mundësi për të shtuar në cache bazës së të dhënave vetëm url përkthyer - cache është aktivizuar apo jo. Ne nuk e mbështesin këtë dallim. Nëse URL është përkthyer dhe flamuri nuk do të përkthehet URL atëherë nuk është në cache bazës së të dhënave.
Pra, duke supozuar: ai është duke punuar vetëm për mysafirët, me kërkesat e vonuara për përkthim - për arsye të performancës. Më shumë informacion: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-3.html # post13517

tavenger5
19-11-13, 21:21
Mirë - Unë kam bërë gjithçka të përshkruara në faq, siç u tha më parë, por nuk janë duke u përkthyer flamur URL-së.

tavenger5
19-11-13, 21:25
Mirë, unë mendoj se diçka është fjalë për fjalë duke humbur në përkthim këtu.

Unë e kuptoj se si punon çdo gjë. Unë e kam shqyrtuar se si urls flamur janë menduar të jenë të përkthyera (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-3.html # post13517) vetëm kur të ftuarit janë duke e parë faqen. Problemi është, ata nuk janë duke u përkthyer. Kjo nuk është për shkak se unë jam jashtë kuotave, kjo është për shkak se diçka nuk është duke punuar si duhet.

Shembull:
Faqja English: ** settings spektrit 2 Ndryshimi APN (http://cellphoneforums.net/ ** / t366482-**-spektrit-2-ndryshimi-APN-settings.html)
URL flamur në atë faqe për frëngjisht: http://cellphoneforums.net/ ** / fr/t366482- ** spektrin e-2-ndryshimi-APN-settings.html
URL flamur për frëngjisht duhet të jetë: (Frana § AIS) ** spektri 2 modifikim des mukusit de l'APN (http://cellphoneforums.net/fr/**/t366482-**-spectrum-2-modification-des-param%C3%A8tres-de-l-apn.html)

Vini re se flamuri URL-të nuk janë të përkthyera URL-së pavarësisht faqet duke u përkthyer. Cache mysafir ka pastruar që janë bërë përkthimet.

përsëri, shih më sipër. Unë jam ose jo vendosjen diçka si duhet, ose ka një bug në software parandalimin flamuj të treguar URL përkthyer.

Marcin Kalak
20-11-13, 17:27
OK, unë testuar këtë çështje.

tavenger5
21-11-13, 20:45
OK, unë testuar këtë çështje.

Faleminderit - në qoftë se ajo ndihmon, forum charset im është ISO-8859-1

Marcin Kalak
23-11-13, 13:26
Çështja është se parse_templates tuaja fiksohem është shkaktuar shumë shpejt. Ju lutem, ju update VB tuaj.

tavenger5
23-11-13, 19:58
Çështja është se parse_templates tuaja fiksohem është shkaktuar shumë shpejt. Ju lutem, ju update VB tuaj.

Unë nuk jam i sigurt se çfarë do të thotë. A do të thotë përditësim për vBulletin 4.2.2? Cili është dallimi në mes 4.1.12 dhe 4.2.2 si parse_templates trajtohet?

tavenger5
23-11-13, 20:00
Apo ... do të thotë update urdhrin e ekzekutimit të "Generate flamuj", e cila përdor të parse_templates lidh?

Marcin Kalak
25-11-13, 21:22
Urdhri i ekzekutimit ndryshon rendin e plugins brenda kuadrit të një goditje. Urdhri i ekzekutimit nuk ndryshon rendin e grepa. Në forumin tonë provë kjo goditje është duke punuar si duhet. Licenca vB nuk ka afat kohor, kështu që ju mund të bëni upgrade. Versioni vB ka qenë prej kohësh e vjetëruar kështu që unë rekomandoj përmirësimin e ekzekutimit. Unë mendoj se kjo do të zgjidhë çështjen, nëse kjo nuk funksionon atëherë ne do të shohim më tej.

tavenger5
27-11-13, 00:56
kështu që në 4.2 urdhërojë ekzekutimin për goditje parse_templates është e ndryshme?

Për fat të keq përditësimin në 4.2 është një detyrë e madhe si ajo do të thyejnë disa addons të tjera që ta përdor.

tavenger5
27-11-13, 21:48
I kontrolluar class_bootstrap.php dhe goditje parse_templates është në të njëjtin vend në dosjen për të dy 4.1.12 dhe 4.2.2. A mund të përpunuar në atë që është duke shkaktuar problem me atë goditje dhe ekzekutimin e shumë herët?

Marcin Kalak
28-11-13, 16:28
Ne mbështesim versionet e fundit dhe vBET është përshtatur në versionin e fundit. Çdo version përmban shumë ndryshime. Nëse e bëni këtë përditësim, dhe ju ende kanë këtë çështje, atëherë ne do të jemi të lumtur për të ju ndihmuar.

tavenger5
29-11-13, 20:32
Unë nuk jam duke shkuar për të rinovuar vBulletin, dhe të shpenzojnë shumë kohë duke bërë kështu, nëse nuk e di se përditësimi do të zgjidhë çështjen me flamujt. Ju tha se ju "mendoj" se do të zgjidhë këtë çështje. Unë kam nevojë për një konfirmim më saktësisht se çfarë është duke shkaktuar problemin dhe se ajo do të zgjidhë këtë çështje.

Marcin Kalak
03-12-13, 21:10
Ne mbështesim versionin më të fundit. VB4 është një licencë jetës, kështu që ju lutemi bëni update. Nëse çështja do të mbetet atëherë ne mund të të ndihmojë, sepse tani duket se faji i versionit të vjetër, pa mbështetje.

tavenger5
04-12-13, 02:47
Ne mbështesim versionin më të fundit. VB4 është një licencë jetës, kështu që ju lutemi bëni update. Nëse çështja do të mbetet atëherë ne mund të të ndihmojë, sepse tani duket se faji i versionit të vjetër, pa mbështetje.

Mirë, mund të më thoni se çfarë po shkon keq me versionin e vjetër?

vBET
05-12-13, 00:15
Mirë, mund të më thoni se çfarë po shkon keq me versionin e vjetër?

Ajo është e vjetër dhe të dallonin se re, dhe jo i mbështetur, që nga vBET4.x është testuar në versionin e ri vB4. Kur ju do të keni versionin më të ri vB4 dhe çështje do ende ekziston ne me kënaqësi do të ju ndihmojë.
Në këtë moment, ne mund të supozojmë se nuk ka asgjë të keqe me vBET që nga çështja nuk mund të riprodhohet në versionin më të ri të VB.
Nuk ka asnjë bug në vBET4.x - ju jeni vetëm duke e përdorur atë në version nuk compatible vjetër vB4. Karburantit gabuar për motor gabuar - asnjë çështje të shërbimit, vetëm e gabuar duke përdorur çështjen.

Please update për vB4 version më të ri vB4.

Nëse nuk ka bug në mbështetur version VB, ne do të konsiderojë këtë çështje e mbyllur, pasi nuk ka çështje me vBET, vetëm me përdorimin e gabuar dhe ju tashmë e mori zgjidhje për këtë.

Marcin - ju lutem mbyllni biletë në qoftë se nuk do të ketë të dhëna të reja në ditët e ardhshme (bug ekziston në versionin e ri vB4).

Ne tashmë ju dha mbështetjen - në qoftë se ju nuk dëshironi të përdorni atë kjo është zgjedhja juaj. Ne respektojmë klientët tanë - ne të respektojmë se ju preferoni të ketë çështjen në vend të përdorimit mbështetjen tonë të cilin janë dhënë tashmë.
Kjo nuk është një dhomë chat dhe stafi ynë do të mbyllet këtë biletë, pasi që zgjidhja është dhënë tashmë dhe si për tani ne kemi konfirmimin se në version më i ri vB4 kjo është e gjitha në rregull.

Faleminderit për kontributin tuaj.
Shpresoj se ju do të vendosni të përdorni mbështetjen që ju është kërkuar për të.
Nuk - ende faleminderit për mirëkuptimin që nuk ka asgjë për të shtuar në këtë fushë, deri sa ju të përdorni mbështetjen në vend të përsëritur gjatë gjithë kohës që ju doni të mbështetur dhe nuk e përdorin atë kur ajo është dhënë.

Marcin do të vazhdojë të mbështesë këtë biletë në ditët e ardhshme dhe të përgjigjet vetëm kur do të kemi përshtypjet tuaja që në më të re (mbështetur) versionin vB4 çështja gjithashtu ekziston. Në qoftë se nuk do të jetë e mbyllur.

tavenger5
05-12-13, 16:34
Unë nuk jam duke kërkuar që ju për të zgjidhur problemin me një version pa mbështetje të Fjalës së lirë. Unë jam duke kërkuar që ju të më thoni ku është problemi, dhe të konfirmojë se është, në fakt, një problem me 4.1.12 kështu që unë mund të rregullohet. Mua Ju keni thënë vetëm se ajo mund të jetë një problem me 4.1.12. Unë duhet të dini se ajo është një problem para se të shkoj nga rruga e mia për të rinovuar vBulletin.

Siç u tha, unë nuk jam do të kalojnë nëpër probleme të përmirësimin vBulletin në qoftë se unë nuk keni për të. Ajo do të kushtojë me një sasi të konsiderueshme të kohës dhe parave për të rinovuar mods të tjera doganore. Ju keni kredencialet login për web faqen time. Ajo duhet të jetë e lehtë për ju që të më tregoni se çfarë po shkon keq me grep parse_templates. Për shembull, x fotografi është e ndryshme në mes 4.1.12 dhe 4.2.2. Ose parse_templates ka nevojë për të ekzekutuar para x goditje.

Unë kam pasur produktin tuaj që nga fillimi dhe unë vetëm ripërtërirë licencën e mia. Unë do të pres që ju do të trajtojnë një klient të gjatë në këmbë me pak më shumë respekt.

Përsëri, të gjitha unë duhet është që të theksohet në drejtimin e duhur. Unë nuk jam duke i kërkuar që të rishkruajë të gjithë mod për të punuar me 4.1.12. Unë sinqerisht nuk mendoj se kjo është një kërkesë absurde sidomos duke pasur parasysh Unë jam një klient kohë të gjatë.

Marcin Kalak
06-12-13, 13:38
Produkti ynë është përshtatur në versionin e fundit të VB, është e pamundur për të përshtatur të produktit për të gjitha versionet.

tavenger5
07-12-13, 14:53
Ndoshta përkthimi nuk po kalon, unë nuk e di, por për herë të 5-të unë nuk jam duke kërkuar që ju të ndryshojë asgjë me produktin. Unë jam thjesht duke i kërkuar që ju të më tregoni se çfarë është e thyer në 4.1.12!

Marcin Kalak
10-12-13, 20:53
Në versionin tuaj të rendit vB e grepa është e keqe. Në versionin më të fundit të VB ky problem nuk ndodh. Kjo nuk është një çështje e lidhur me vBET, por me VB. Ne mbështetje vBET dhe integrimin e saj me versionin e fundit të Forumit dhe plugins të tjera.

tavenger5
12-12-13, 20:27
Në versionin tuaj të rendit vB e grepa është e keqe. Në versionin më të fundit të VB ky problem nuk ndodh.


Mirë. Cilat fiksohem jeni duke iu referuar? Unë e kam shqyrtuar class_bootstrap.php dhe grremçat parse_template / process_templates_complete janë në të njëjtin vend në 4.2.2 si ajo është në 4.1.12. E njëjta gjë vlen për global_bootstrap_complete, global_complete, global_bootstrap_init_start, global_shutdown dhe dosjet e tyre përkatëse.



Kjo nuk është një çështje e lidhur me vBET, por me VB. Ne mbështetje vBET dhe integrimin e saj me versionin e fundit të Forumit dhe plugins të tjera.
Unë e di.

tavenger5
13-12-13, 14:30
Alright, kam bërë update në 4.2.2, sepse isha lodhur duke pritur për një përgjigje. Tani unë kam një grup të tërë të re të problemeve: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/3835-translated-pages-blank-not-redirecting-translated-url.html

Marcin Kalak
13-12-13, 21:02
OK. T'u përgjigja në këtë temë.

tavenger5
13-12-13, 21:15
Thanks. Këto çështje janë korrigjuar.

Tani, nëse unë jam i humbur diçka, unë jam ende duke parë flamuj dhe rel-alternativ tags duke u përkthyer. Ata janë vetëm si ata ishin në 4.2.2 si më 4.1.12.

Marcin Kalak
16-12-13, 14:46
OK. Ne punojmë dhe të testuar këtë çështje.

Marcin Kalak
18-12-13, 20:01
OK. Kam gjetur një zgjidhje. Sekuenca e grepa në ty është e ndryshme se sa e jona, edhe pse ne kemi të njëjtin version të vb.
Quick fix për këtë çështje:

Shko tek AdminCP-> Plugins & Products-> Plugin Menaxher-> Product: vB Enterprise Translator
Edit plugin Translate lidhje për Temës
Ndryshimi fiksohem vend të fetch_threadinfo
Replace kodin php në këtë kod:


require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_url.php');
if($thread[title]) vbet_translateUrls($thread[title]);
Ruaj plugin.


Pas pastrimit cache një mysafir tags alternative duhet të përkthehet si duhet.

tavenger5
18-12-13, 21:56
Pas pastrimit cache një mysafir tags alternative duhet të përkthehet si duhet.

PO!! Së fundi! Që ka punuar!

Ndonjë ide pse grepa janë të ndryshme për të filluar me?

Marcin Kalak
19-12-13, 18:29
Unë jam i kënaqur që unë të ju ndihmojë.
Unë jam ende duke kërkuar për kauzën e një goditje tjetër të përmbarimit mënyrë.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations