PDA

View Full Version: Zgjidhet Përkthimi manual nuk është ruajtur



WF84
07-01-13, 13:07
Përkthimi manual i faqes sime nuk është ruajtur, kur i përdorin përkthim manuale dhe klikoni tekstin Unë dëshironi të redaktoni dhe pastaj të shpëtuar. Teksti origjinal pas refresh e faqe është ende atje .. edhe në historinë e vBET ne admincp te edit nuk është atje. Duke klikuar butonin Ruaj është mjaft e drejtë?

Marcin Kalak
08-01-13, 16:53
Po, duke klikuar butonin Ruaj është mjaft e drejtë.
Ju pastruar cookies në browserin tuaj.
Ju sigurohuni se ai është kthyer në AdminCP -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave -> Përdorimi cache bazës së të dhënave dhe është vendosur të AdminCP Disabled -> Cache vBET -> Cache Baza e të dhënave -> Pastrimi Cache Strategji.

WF84
08-01-13, 17:23
Ende nuk punon, dhe të shënojë gjelbër nën tekstit në mënyrë edit mban atje edhe kur unë klikoni çaktivizoni butonin manual përkthimit

Marcin Kalak
08-01-13, 23:01
Çfarë jeni duke përdorur shfletuesit?

WF84
18-01-13, 09:16
Google Chrome

Marcin Kalak
18-01-13, 13:32
I testuar atë dhe punon manuale përkthejnë në forumin tonë në këtë shfletues.
Ju lutemi PM mua qasje detaje për Admin CP dhe FTP. Unë do të kontrollojë se çfarë po ndodh atje :)

Marcin Kalak
12-02-13, 10:33
Pa përgjigje - konsiderohet çështja është zhdukur. Nëse jo ju lutem shkruani këtu.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1